شهید آوینی
     
 
 

«ولادت منجی عالم بشریت حضرت اباصالح المهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف»

 
 

 ولادت و زندگانی امام زمان (عج)

   

اشعار - متون ادبی و حرف دل با صاحب الزّمان(عج)

 
   نشانه های ظهور و جهان پس از ظهور     پیرامون انتظار و وظایف منتظران  
   بخش ویژه صوتی - تصویری     یادگاری ها  (تم موبایل - اسکرین سیور - والپیپر)  
  امام مهدی (عج) در کتاب و سنت     نقش و تأثیر رسانه ها در آخرالزّمان  
  مفهوم وعلل غیبت     کتابخانه(متن + دانلود) - ویژه نامه سال های گذشته  
 

اشعار و سبک های ولادت امام زمان (ع)

 

 

ولادت و زندگانی امام زمان (عج)

 
 گفتارى از زندگى پر فیض امام مهدى (عج)

ظهور و قیام حضرت مهدى صلوات الله علیه یك جریان منطقه‏اى و قومى نیست، بلكه یك مسأله جهانى و همگانى است، النهایه، این مسأله در جهان تشیع بیشتر شكل گرفته و ارادتمندان آن حضرت پیوسته در انتظار ظهور وى هستند و از وجود مبارك و دعاهاى نافذ و توجهات عالیش در زمان غیبت استفاده‏ها مى‏كنند.

  پیرامون ولادت و زندگانی
 
شناخت مختصرى از زندگانى امام مهدى (عج)

تولد حضرت مهدى (ع) از دیدگاه علماى اهل سنت - دیدار حضرت مهدى (ع) - علل سیاسى - اجتماعى غیبت - غیبت صغرى و كبرى - نواب خاص - وظایف و فعالیتهاى اساسى نوّاب خاص - مهدى (ع) در منابع شیعه.

  فرمایشات امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب
معنای نداشتن حكومت این است كه تمام حدود و ثغور مسلمین از دست برود، و ما با بی حالی دست روی دست بگذاریم كه هر كاری می خواهند بكنند؟ و ما اگر كارهای آنها را  امضاء نكنیم رد نمی كنیم. آیا باید اینطور باشد؟ یا این كه حكومت لازم است و اگر خدا شخص معینی را برای حكومت در دوره غیبت تعیین نكرده ...
 
 

نشانه های ظهور و جهان پس از ظهور

 
 ظهور و علائم آن

 شرایط ظهور امام زمان (ع)

شرط اول: وجود طرح و برنامه عادلانه كاملى كه عدالت خالص واقعى را در برداشته باشد و بتوان آن را در هر زمان و مكانى پياده كرد و براى انسانيت سعادت و خوشى به بار آورده و تضمين كننده سعادت دنيوى و اخروى انسان باشد.
شرط دوم: وجود رهبر و پيشواى شايسته و بزرگ كه شايستگى رهبرى همه جانبه آن روز را داشته باشد.
شرط سوم: وجود ياران همكار و همفكر و پاسدار در ركاب آن رهبر واحد براى پياده كردن جهانى آن اهداف بلند...

 وقایع پیش از ظهور
عصر طلايي

دلهاي مؤمنان از ترس خالي شده و قلوب دشمنان آنها آكنده از ترس و وحشت مي ‏گردد. همان‏گونه كه خداوند متعال در نبرد بدر با ايجاد رعب در دل دشمنان و فرستادن فرشتگان براي ياري مسلمانان - كه تعدادشان در برابر مشركان بسيار اندك بود - دلهاي مؤمنان را از ترس خالي نمود، در زمان ظهور نيز چنين خواهد شد.

 منجی و جهان پس از ظهور
 

 

 

بخش ویژه صوتی - تصویری

 
 کلیپ ها و قطعه فیلم هایی با موضوع ولادت حضرت مهدی (عج) (تصویری)
 مداحی و مولودی ولادت قطب عالم امکان حضرت صاحب الزمان (عج) (صوتی)

 ناله های فراق یار غایب از نظر (صوتی)

 

امام مهدی (عج) در کتاب و سنت

 
قرآن و پايان تاريخ

 بشر به مقتضاى حُب ذات و طبيعت جست‏وجوگر خود همواره به سرانجام دنيا مى‏انديشد و اكنون كه فقر و فساد، ظلم و ستم، تبعيض و ناجوانمردى، استعمار و استثمار، انحصارطلبى قطب سلطه گر و صدها و هزاران پديده نا ميمون فرهنگى، سياسى و اقتصادى و اجتماعى به صورت وحشتناكى بر جوامع بشرى چنگ انداخته و عرصه را بر انسان‏هاى آزاديخواه و طالب حداقل حقوق انسانى تنگ نموده، اين سؤال كه آينده جهان و پايان تاريخ چگونه خواهد بود از اهميت ويژه برخوردار است.

 توصیف حضرت در روایات

مهدى منتظر در نهج البلاغه

از آن پس ناگزير مدتى كه مشيت الهى اقتضاء كند در انتظار بسر بريد ، آنگاه خداوند شخصيتى را برانگيزد تا شما را ( كه به اختـلاف و جـدائى گرائيده ايد ) جمع كند و پراكندگى شما را سر و سامان بخشد. پس به كسيكه ( چيزيكه ) رو نكرده دل مبنديد؛ و از آن كه رو گردانده نااميد مشويد

 مهدويت در قرآن و احاديث

آيا مدعيان مهدويت فقط در ميان شيعه زياد بوده‏اند و در ميان اهل تسنن نبوده‏اند؟مى‏بينيد مدعيان مهدويت در ميان اهل تسنن هم زياد بوده‏اند.يكى از آنها همين مهدى سودانى يا متمهدى سودانى است كه در كمتر از يك قرن اخير در سودان ظهور كرد و در آنجا يك جمعيتى به وجود آورد كه تا همين اواخر هم بودند.

 

مفهوم وعلل غیبت

 
 منافع وجودي امام عصر(ع) در عصر غيبت 

اصولاً هر جامعه ‏اي براي خود تشكيلات و سازماني دارد، و براي بقا و ادامه كار سازمان‌ها و به منظور تعقيب هدف، وجود رهبري لازم است. هرگاه اين رهبر در دل اجتماع باشد، وجود و مداخله‏اش در رهبري و گردش تشكيلات و سازمان‌ها لازم و ضروري خواهد بود، ولي هرگاه كه رهبر به عللي محبوس، يا تبعيد و دور افتاده، يا مريض و بيمار باشد، وجود او براي پيگيري امور اجتماع و افراد، كافي خواهد بود؛ زيرا باز مردم به اميد آن رهبر، دست به دست هم داده، كارها را ادامه مي‏ دهند.

علت و فلسفه غيبت

هنگامى كه پنجمين فرزند امام هفتم (عليه السلام) غايب شد، مواظب دين خويش باشيد، تا مبادا كسى شما را از دين خارج كند! اى پسرك من! براى صاحب الامر بناچار غيبتى خواهد بود، به طورى كه عده اى از مؤمنان از عقيده ى خود بر مى گردند، همانا خدا به وسيله ى غيبت، بندگانش را امتحان مى نمايد.

غيبت و حيرت

اوست ‏حجت‏ بزرگ خدا، ولى اعظم پروردگار، نجات دهنده بشر، وارث تمام ‏انبيا و اوصيا و جانشين همه پيامبران و امامان، خلف صالح، قائم به حق،مبين احكام دين، پروراننده عدل و داد، سمبل حق و حقيقت، تالى تلو قرآن،بقيه الله فى الارض، صاحب الزمان و خليفه الرحمن. او است: منصور.. مويدبه تاييدات خداوند.. حجت.. نور.. فرقان.. صاحب امر..

اين‌ ماييم‌ كه‌ غايبيم

جريان‌ مهدويت‌، نظير پنج‌ جريان‌ ديگري‌ است‌ كه‌ قرآن‌ كريم‌ مطرح‌ كرده‌ و از حكم‌ عام‌ آن‌ پنج‌ جريان‌ جدا نيست‌. اين‌ جريان‌ خمسه‌ عبارت‌ از ربوبيت‌، نبوت‌، امامت‌، روحانيت‌ و ايمان‌ است‌. 

ولايت در زمان غيبت‏ حضرت ولى عصر(عج)

برهان عقلى بر ضرورت ولايت فقيه در عصر غيبت نظير برهان بر نبوت و امامت است. زيرا آنچه كه اثبات كننده نبوت عامه است، يكى نياز بشر به قوانين الهى است، و ديگر نياز به وجود فردى است كه به دليل مسانخت...

 

اشعار - متون ادبی و حرف دل با صاحب الزّمان(عج)

 


حرف دل با صاحب الزّمان(عج):
        
 1- از زبان حرف دلی های سایت شهید آوینی

دل نوشته های خود را در قسمت حرف دل سایت ثبت نمایید و در زیبا شدن این قسمت ما را یاری نمایید. (حرف دل)
 2- با او كه بیش از همه دوستش دارم !!
3- "برای او که دیر کرده است!"

 بانک اشعار مهدوی(عج)
غزل های حافظ شیرازی (اشعار)

  حافظ و مهدویت :
                            قسمت اول - قسمت دوم

اس ام اس هاي زيبا براي تبريک نيمه ي شعبان

اي دل شيداي ما، گرم تمنّاي تو

                                                     کي شود آخر عيان طلعت زيباي تو
 

 ادبیات انتظار

 

پیرامون انتظار و وظایف منتظران

 
آثار انتظار ظهور مهدى (ع) 

حقيقت انتظار و آثار سازنده آن - مفهوم انتظار - انتظار يعنى آماده باش كامل - خود سازى فردى - خود ياري هاى اجتماعى - منتظران راستين در فساد محيط حل نمى‏شوند.

انتظار ظهور قائم آل محمد(عج)
مهدويت و انتظار در انديشه مطهري

يكي از مباحثي كه امروزه جدّي مطرح مي‌شود، بحث جهاني‌شدن است و مي‌دانيم حكومت مهدي(عج) نيز حكومت جهاني است. قيام او فلسفه‌اي جهاني دارد و الگوي اسلامي جهاني‌شدن را مي‌توان همان حكومت مهدي(عج) دانست. اگر از اين زاويه نگريسته شود، آيا جهاني‌شدن رنگ و بوي ديگري نخواهد گرفت و در آن صورت، وظيفه ما در قبال آن‌چه امروزه به صورت جهاني‌شدن مطرح شده، چيست؟

مبادا خفته باشيد...

منتظران حقيقى، پيوسته تصوير ظهور را در برابر ديدگان دارند و از دل و جان آن را مى‏جويند و براى تحقق آن مى‏كوشند. انتظار نه فقط ظهور را در دل و جان ما پايدار مى‏سازد بلكه در قلمرو تن ما نيز نقش و نشانى از آن را آشكار مى‏نمايد، مگر نه اين كه چشم، زبان، گوش، دهان و دست و پاى ما، بندگان فرمانبردار دل ما هستند. پس اگر انديشه و پندار ما به رنگ ظهور درآمد گفتار و كردارمان را نيز همرنگ خود خواهد ساخت. مبادا اين حقيقت را خيال و رؤيا پنداريد...

وظائف منتظران در دوران غیبت

 

 

یادگاری ها (تم موبایل - اسکرین سیور - والپیپر)

 

 

 

والپیپرهای مهدی موعود (عج) (کاغذ دیواری)

 تم موبایل به مناسبت نیمه شعبان (نوکیا و سونی اریکسون)

محافظ صفحه:اسکرین سیور(ScreenSaver)

                              شماره 1- حجم فایل: 2.8Mb

دریافت فایل(دانلود):                  شماره 2- حجم فایل: 1.8Mb

                              شماره3- حجم فایل: 2.8Mb

 دانلود بیش از 120 والپیپر با موضوع امام عصر (عج)(WallPaper)

 سری اول- حجم فایل: 4.5Mb            سری دوم- حجم فایل: 3.8Mb

دریافت فایل(دانلود):   سری سوم- حجم فایل: 7.8Mb           سری چهارم- حجم فایل: 7.4Mb

 سری پنجم- حجم فایل: 7.3Mb           سری ششم- حجم فایل: 4.3Mb

 

نقش و تأثیر رسانه ها در آخرالزّمان

 
هالیوود و فرهنگ‌سازان شیطانی:   قسمت اول  -  قسمت دوم

سیطره صهیونیسم بر رسانه‌‌های فراگیر جهان، امروزه دیگر امری انكارناپذیر است. اهدافی را كه «راشورون»، خاخام یهودی، در سال 1869 در سخنرانی خود در شهر «پراگ» مبنی بر الزام سیطره كامل یهود بر رسانه‌های جمعی اعلام كرده بود، اكنون محقق شده است...

  نقد فیلم هایی با موضوع منجی و آخرالزمان
پشت پرده ی بازی های رایانه ای :  قسمت اول - قسمت دوم - قسمت سوم - قسمت چهارم - قسمت پنجم

سال های 70 – 1369 یک بازی رایانه ای در کنار بازی های دیگر رواج پیدا کرده بود که ماجرای نجات یک سرباز آمریکایی از دست نیروهای اسلامی توسط یک کماندوی آمریکایی بود. یعنی بازیگر رایانه ـ که فرقی نمی کرد من باشم یا شما و یا فرزندانمان ـ باید نقش آن کماندو را بازی می کرد که برای نجات سرباز امریکایی...

 هالیوود و رسانه های غرب، ابزار صهیونیسم

 

کتابخانه(متن + دانلود) - ویژه نامه سال های گذشته

 

 کتابخانه حضرت ولی عصر(عج)

چهارده اختر تابناك - چهل داستان و چهل حديث از امام زمان عليه السلام - چشم به راه مهدى (عچ) - امامت و غيبت - اتفاق در مهدى موعود عليه السلام - حضرت مهدى عليه السلام فروغ تابان ولايت - مقالاتی در موضوعات مختلف - پیرامون مهدویت - شيوه هاى يارى قائم آل محمّد (عج) - ويژگى هاى حضرت مهدى(عليه السلام) - آرماگدون: تدارک جنگ بزرگ - عصر ظهور - نا پيدا ولى با ما - راهى به سوى حقيقت - نشانه هاى يار و چكامه انتظار...

 

 ویژه نامه سال87

  ویژه نامه سال86

ویژه نامه سال85

 
     

 

Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo