شهید آوینی
     
 
 

«ویژه نامه هفته دولت و شهادت شهید رجایی و شهید باهنر»

 
وظایف مردم و دولت اسلامی در اندیشه امام خمینی( ره)

خدمت به خلق، خدمت به خداست. باید فكر این معنا كنید كه خدمت كنید به كشور، خدمت كنید به ملت كه بعد از خود شما مثل مرحوم رجایی، مردم، شهادت فعلی و عملی بدهند بر اینكه شما خوبید تا خدای تبارك در محضرش شما را قبول كند. ای دولت‏ها! فتح كشور مهم نیست، فتح قلوب مهم است.

دولت اسلامی در کلام رهبری

معناى شعار دولت اسلامى این است كه ما مى‏خواهیم اعمال فردى، رفتار با مردم، رفتار بین خودمان، و رفتار با نظام هاى بین ‏المللى و نظام سلطه‏ ى امروز جهانى را به معیارها و ضوابط اسلامى نزدیك تر كنیم.

توصیه های امام علی (ع) به مالک اشتر از زبان رهبر

«و اقل شكرا عنه الاعطاء»؛ وقتى به آنها چیزى مى‏دهى، كمترین سپاس را مى‏گزارند؛ كأنه حقى بوده و باید به آنها مى‏رسیده؛ هیچ شكرگزارى ندارند. مردم عادى و معمولى نه؛ اگر در فلان گوشه‏ى محروم مملكت، شما مدرسه‏ى كوچكى مى‏سازید، دعا مى‏كنند، محبت مى‏كنند، شكرگزارى مى‏كنند. در مقابل، اگر بهترین امكانات را هم به آن افراد بدهید، كم‏ سپاس ‏ترین هستند.


1 - مستند ویژه شهید باهنر

2 - مستند مروري بر زندگي شهيد رجايي

3 - سخنرانی شهید محمد جواد باهنر

4 - مستند سه و دوازده دقیقه

5 - مستند دولت مکتبی

6 - مستند فرزند ملت

7 - شهید رجایی و شهید با هنر

شهید رجایی و هدفمندی یارانه ها - برای همه فصلها - شهيد رجايي و آزادي - کلیپی از شهید باهنر

سال شمار زندگانی شهید رجایی

«چيزي که من هميشه در زندان انفرادي با خودم مي گفتم اين بود که رجايي،همه اش نبايد ديگران سرنوشت باشند و تو آنها را بخواني. يکبار هم تو سرنوشت درست کن و بگذار ديگران بخوانند.»          محمدعلي رجايي

مختصری از زندگینامه شهید باهنر(از زبان شهید)

قبل از پيروزي انقلاب، در همه جا اعتصابات دامن زده مي‌شد و ما در جريان مسائل بوديم تا انقلاب به پيروزي رسيد. باز يادداشتي از امام داشتم كه قرار شد گروهي را براي تنظيم امور مدارس تشكيل دهيم. چون مدارس بايد بعد از پيروزي انقلاب باز مي‌شدند و ما نگران بوديم كه چطور خواهد شد؟ آيا خواهيم توانست مدارس را به راحتي باز وادار به فعاليت كنيم؟

وقایع روز شهادت...

ناگهان صدایی مهیب همراه با شعله های آتش و دود غلیظ قهوه ای همه چیز را به هم ریخت. معلوم نبود چه اتفاقی افتاده است، هر كس دست و پایی سالم داشت به طرف در ورودی می دوید. كارمندان داخل ساختمان سراسیمه این سو و آن سو می دویدند...

آلبوم تصاویر شهیدان رجایی و باهنر

- شهید رجایی

- شهید باهتر
 

آلبوم تصویر سازی شهدا (شهید رجایی و باهنر)

نگرشی به تعامل رهبر و پیرو؛ امام خمینی و شهید محمدعلی رجایی

اشخاصی که ما از دست می‌دهیم هریک از آنها یک ذخیره‌ای است برای کشور ما و برای اسلام ما. هریک از اینها مردانی هستند که به تنهایی نظیر یک جمعیت هستند، متعهد و متوجه خدا... اینها خدمتگزارانی بودند که هرکدام از آنها یک جمعیت بودند متعهد بودند و به اسلام معتقد بودند.

خاطراتی از شهید رجائی

براي رجايي ساده‌زيستي فقط يك روش شخصي نبود بلكه در حكومت هم آن را اعمال مي‌كرد. اولين نصيحت ايشان به من پس از اين كه مدير كل آموزش و پرورش تهران شدم اين بود كه برو سعي كن اين اتاق را كوچكتر و كمتر كني نه اين كه زيادش كني.

خاطراتی از زندگی شهید باهنر

تا آن زمان كه پدرم وارد دانشگاه شد، كمتر كسي از روحانيون وارد دانشگاه شده بود كه هم در امور مربوط به حوزه آشنايي داشته باشد و هم با سبك و روش‌هاي معمول دانشگاهي، در زمان پدرم بود كه ايشان، شهيد بهشتي، شهيد مفتح يعني عده‌اي...

 

کجایند مردان بی ادعا

از اولین مصوبات دولت آقای رجایی، این بود که وزرا باید در بدترین اتاق‏های مجموعه وزارتی مستقر بشوند. خود ایشان هم اتاق کوچک منشی‏ها را به عنوان اتاق کار انتخاب کرد.مصوبه دیگر این بود که وزرا «پیش رو»، «پس رو» نداشته باشند و آخرین مصوبه این بود که حقوق هر وزیر برابر با متوسط حقوق کارمندان دولت در آن زمان، یعنی حدود 7 هزار تومان باشد.

نگاهی به آثار شهید باهنر

كتاب اصول دين و احكام براي خانواده: در ابتداي اين كتاب به مسائلي مثل راه‌هاي شناخت خدا، امامت، تقليد، قيامت، معرفي اسلام و ... پرداخته مي‌شود كه در بخش امامت به معرفي 12 امام شيعه مي‌پردازد و زندگي آنها را به طور خلاصه ارائه مي‌دهد.

ناگفته‌های زندگی شهید رجایی از زبان همسر

قبل از ازدواج، یعنی در مرحله خواستگاری و صحبت‌های مقدماتی،‌ خیلی صادقانه و خالصانه با من برخورد كرد، طوری كه خیلی از خصوصیات خودش را برای اینكه من آگاهانه این وصلت را انتخاب كنم...

سلام بر دختر عزیزم...(نامه یک پدر)

مي داني كه از خصوصيات شب شدت يافتن امراض ، آرام شدن كشمكشها  ، خاموشي بيهوده گويان و راز و نياز مومنان  با خدا  ... است . شب نعمت است همچنان كه روز نعمت مي باشد...

 

ویژه نامه سال گذشته

 
     
Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo