بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

پيام رهبر معظم انقلاب اسلامى در پى شهادت آيت الله سيد محمد باقر حكيم رئيس مجلس اعلاى انقلاب اسلامى عراق و جمع زيادى از مردم نمازگزار در نجف اشرف

07 /06/ 1382

بسم الله الرحمن الرحيم

انالله و انااليه راجعون

دست گناهكار و پليد مزدوران استكبار , فاجعه اى بزرگ آفريد و شخصيت ارزشمندى را كه در برابر اشغالگران عراق , سنگر مستحكمى به شمار مى آمد , ويران كرد.
امروز در جوار حرم ملكوتى مولاى متقيان عليه آلاف التحيه والثنا , آيت الله سيد محمد باقر حكيم به همراه ده ها نفر از مردان و زنان با ايمانى كه از زلال ذكر و خشوع نماز جمعه بهره مند شده بودند , شربت شهادت نوشيدند و به حريم امن رحمت و فيض خاص الهى عروج كردند.
اين شهيد عزيز عالم مجاهدى بود كه سالهاى متمادى براى احقاق حق ملت عراق با رژيم خبيث صدام مبارزه كرد و پس از سقوط آن مجسمه شر و فساد در مقابله با اشغالگران آمريكايى و انگليسى همچون سد مستحكمى ايستاد و مبارزه اى دشوار را با نقشه هاى شوم آنها آغاز كرد و خود را براى شهادت در راه اين جهاد بزرگ و پيوستن به خيل شهيدان خاندان معظم آل حكيم و ديگر شهيدان علم و فضيلت در عراق آماده كرد.
فاجعه امروز نجف اشرف و شهادت اين سيد بزرگوار و عالم مجاهد , بى شك در خدمت هدفهاى آمريكا و صهيونيست هايى قدار انجام يافته است . شهيد آيت الله حكيم مظهر خواسته هاى بحق ملتى بود كه دين و استقلال و آينده كشور خود را در معرض تهديد و خانه خود را در زير چكمه اشغالگران مى بيند و مى خواهد از هويت دينى و ملى خود در برابر متجاوزان دفاع كند.
شهادت اين سيد بزرگوار , مصيبت جانكاهى براى ملت عراق و سند ديگرى بر جرم اشغالگران است كه ناامنى و هرج ومرج را با حضور نامشروع خود بر عراق تحميل كرده اند. اما دشمنان عراق مستقل و مسلمان بدانند كه با اين شهادت مظلومانه , عزم و مقاومت ملت عراق را در برابر نقشه ها و هدفهاى استكبار و صهيونيزم و ايمان و وفادارى آنان به خط اسلام و رهبرى دينى ضعيف نمى گردد و برعكس خواسته آنان پايدارتر خواهد گشت . انشاالله .
به ملت مومن و غيور عراق يادآورى مى كنم كه تنها راه سربلندى ملت و نجات كشور از شر نقشه هاى خطرناك استكبار و صهيونيزم , وحدت كلمه آنان در زير پرچم پرافتخار اسلام است و امروز آنان مى توانند با تمسك به اين ريسمان مستحكم الهى , آينده اى را براى كشور خود و نسلهاى بعدى رقم بزنند كه در آن عراق اسلامى و مستقل همچون ستاره درخشانى در دنياى اسلام نمايان گردد.
بزرگان و نخبگان دينى و سياسى عراق تنها با تمسك به اسلام و وحدت كلمه خواهند توانست وظيفه بزرگى را كه در اين روزگار استثنايى برعهده دارند , انجام دهند و اميد است كه در اين راه ثابت قدم و موفق باشند.
اينجانب , اين فقدان مصيبت بار را به عموم ملت عراق و ايران و به حوزه علميه و مراجع معظم و علماى اعلام نجف و قم و مجلس اعلاى انقلاب اسلامى عراق و به خصوص به خاندان معظم و شهيدپرور حكيم , بالاخص به برادر مكرم ايشان جناب آقاى سيدعبدالعزيز حكيم و به خانواده و فرزندان معزز اين شهيد محراب تسليت و اين شهادت بزرگ را تبريك مى گويم و همچنين براى خانواده هاى محترم ساير شهيدان اين حادثه مصيبت بار صبر جميل و اجر جزيل مسئلت مى كنم و علو درجات همه آن شهيدان مظلوم و شفاى عاجل مجروحان اين حادثه را از خداوند متعال خواهان و به منظور بزرگداشت ياد آن سيد شهيد عظيم و ساير همرزمانش سه روز عزاى عمومى اعلام مى دارم .


وسيعلم الذين ظلموا اى منقلب ينقلبون
سيدعلى خامنه اى
اول رجب 1424
07 /06/ 1382

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved