پيام رهبر معظم انقلاب اسلامى در پى شهادت آيت الله سيد محمد باقر حكيم رئيس مجلس اعلاى انقلاب اسلامى عراق و جمع زيادى از مردم نمازگزار در نجف اشرف

07 /06/ 1382

بسم الله الرحمن الرحيم

انالله و انااليه راجعون

دست گناهكار و پليد مزدوران استكبار , فاجعه اى بزرگ آفريد و شخصيت ارزشمندى را كه در برابر اشغالگران عراق , سنگر مستحكمى به شمار مى آمد , ويران كرد.
امروز در جوار حرم ملكوتى مولاى متقيان عليه آلاف التحيه والثنا , آيت الله سيد محمد باقر حكيم به همراه ده ها نفر از مردان و زنان با ايمانى كه از زلال ذكر و خشوع نماز جمعه بهره مند شده بودند , شربت شهادت نوشيدند و به حريم امن رحمت و فيض خاص الهى عروج كردند.
اين شهيد عزيز عالم مجاهدى بود كه سالهاى متمادى براى احقاق حق ملت عراق با رژيم خبيث صدام مبارزه كرد و پس از سقوط آن مجسمه شر و فساد در مقابله با اشغالگران آمريكايى و انگليسى همچون سد مستحكمى ايستاد و مبارزه اى دشوار را با نقشه هاى شوم آنها آغاز كرد و خود را براى شهادت در راه اين جهاد بزرگ و پيوستن به خيل شهيدان خاندان معظم آل حكيم و ديگر شهيدان علم و فضيلت در عراق آماده كرد.
فاجعه امروز نجف اشرف و شهادت اين سيد بزرگوار و عالم مجاهد , بى شك در خدمت هدفهاى آمريكا و صهيونيست هايى قدار انجام يافته است . شهيد آيت الله حكيم مظهر خواسته هاى بحق ملتى بود كه دين و استقلال و آينده كشور خود را در معرض تهديد و خانه خود را در زير چكمه اشغالگران مى بيند و مى خواهد از هويت دينى و ملى خود در برابر متجاوزان دفاع كند.
شهادت اين سيد بزرگوار , مصيبت جانكاهى براى ملت عراق و سند ديگرى بر جرم اشغالگران است كه ناامنى و هرج ومرج را با حضور نامشروع خود بر عراق تحميل كرده اند. اما دشمنان عراق مستقل و مسلمان بدانند كه با اين شهادت مظلومانه , عزم و مقاومت ملت عراق را در برابر نقشه ها و هدفهاى استكبار و صهيونيزم و ايمان و وفادارى آنان به خط اسلام و رهبرى دينى ضعيف نمى گردد و برعكس خواسته آنان پايدارتر خواهد گشت . انشاالله .
به ملت مومن و غيور عراق يادآورى مى كنم كه تنها راه سربلندى ملت و نجات كشور از شر نقشه هاى خطرناك استكبار و صهيونيزم , وحدت كلمه آنان در زير پرچم پرافتخار اسلام است و امروز آنان مى توانند با تمسك به اين ريسمان مستحكم الهى , آينده اى را براى كشور خود و نسلهاى بعدى رقم بزنند كه در آن عراق اسلامى و مستقل همچون ستاره درخشانى در دنياى اسلام نمايان گردد.
بزرگان و نخبگان دينى و سياسى عراق تنها با تمسك به اسلام و وحدت كلمه خواهند توانست وظيفه بزرگى را كه در اين روزگار استثنايى برعهده دارند , انجام دهند و اميد است كه در اين راه ثابت قدم و موفق باشند.
اينجانب , اين فقدان مصيبت بار را به عموم ملت عراق و ايران و به حوزه علميه و مراجع معظم و علماى اعلام نجف و قم و مجلس اعلاى انقلاب اسلامى عراق و به خصوص به خاندان معظم و شهيدپرور حكيم , بالاخص به برادر مكرم ايشان جناب آقاى سيدعبدالعزيز حكيم و به خانواده و فرزندان معزز اين شهيد محراب تسليت و اين شهادت بزرگ را تبريك مى گويم و همچنين براى خانواده هاى محترم ساير شهيدان اين حادثه مصيبت بار صبر جميل و اجر جزيل مسئلت مى كنم و علو درجات همه آن شهيدان مظلوم و شفاى عاجل مجروحان اين حادثه را از خداوند متعال خواهان و به منظور بزرگداشت ياد آن سيد شهيد عظيم و ساير همرزمانش سه روز عزاى عمومى اعلام مى دارم .


وسيعلم الذين ظلموا اى منقلب ينقلبون
سيدعلى خامنه اى
اول رجب 1424
07 /06/ 1382

 
 
https://old.aviny.com/Bayanat/82/06_07.aspx?&mode=print
Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved