بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

 احکام وحقوق/شبهه47

در موضوع جایگاه و حقوق زن در اسلام، شبهات پیرامون ارث، دیه زن، حق قضاوت، ناقص اللعقل و ایمان خوانده شدن او و ...، بسیار مطرح می‌شود و پاسخ مستدلی داده نشده است؟

علت اشاعه‌ی این شبهات توسط سایت‌ها در اذهان عمومی جهت ضد تبلیغ علیه اسلام، آن است که می‌دانند مردم قاعدتاً آشنایی زیادی با فقه و احکام ندارند و دلیلی هم ندارد که همگان در این رشته تحصیل نموده و همه چیز را نه تنها از فقه و احکام، بلکه از فلسفه احکام نیز بدانند. لذا سعی می‌کنند تا مسائل فقهی را به اذهان عمومی کشانده و ایجاد شبهه کنند. و البته می‌دانند که مردم معمولاً شبهه‌ی رایج شده را می‌خوانند و یا می‌شنوند، اما حوصله ی زیادی جهت پیگیری، مطالعه و یافتن پاسخ ندارند، پس ضد تبلیغ مؤثر و شبهه باقی می‌ماند.
هیچ کدام از این سؤالات و شبهات جدید نیست و بی‌تردید پاسخ آنها نیز مکرر داده شده و وجود دارد. و بدیهی است به کسانی که پاسخ‌ها را می‌دانند، وحی نمی رسد، بلکه همین کتاب‌های نوشته شده توسط دانشمندان و علما را مطالعه می‌کنند. منتهی چنان چه بیان شد همگان این حوصله را ندارند و در برخی از امور که تقلیدی است ضرورتی هم ندارد. چنان چه همگان، حقوقدان، پزشک، مهندس یا وکیل نمی‌شوند و در امور مربوطه به آنها رجوع می‌کنند. و این رجوع به مرجع مربوطه نیز کاملاً مقلدانه است. یعنی اگر از پزشک پرسیده شود چرا این دارو را برای بیماری من تجویز کردید؟ پاسخ می‌دهد: لطفاً 20 سال در رشته پزشکی یا دارو سازی تحصیل کنید تا بفهمید چرا؟ و یا تقلید کنید و به نسخه نوشته شده عمل نمایید.
ولی کتاب‌های خوبی هم در این زمینه وجود دارد که به درد عموم می‌خورد و اطلاعات لازم را به آنها منتقل می‌نماید. مانند:
*- نظام حقوق زن در اسلام – شهید مطهری
*- مسئله حجاب - شهید مطهری
*- زن در آینه جلال و جمال - آیت الله جوادی آملی
*- زن، عقل، ایمان و مشورت – دکتر خزعلی و ... .
در عین حال پاسخ اجمالی رایج‌ترین شبهات در مبحث «جایگاه و حقوق زن در اسلام» به صورت جداگانه ایفاد می‌گردد تا کاربران گرامی و علاقمندان بتوانند ضمن مطالعه، هر موضوعی را به صورت جداگانه برای دوستان ارسال (لینک) کنند.

x-shobhe.com

بازگشت به صفحه ی شبهات احکامی و حقوقی

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved