شهید آوینی

 

مرکز تخصصی شیعه‌شناسی و مهدویت راه‌اندازی می‌شود

آیت الله مکارم شیرازی در دیدار مسؤول پژوهشکده مهدویت و معاونین سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران راه‌اندازی مرکز تخصصی شیعه‌شناسی و مهدویت در قم را اقدامی شایسته توصیف کردند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رسا، آیت الله مکارم شیرازی در دیدار مسؤول پژوهشکده مهدویت و معاونین سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، با تقدیر از فعالیت‌های این معاونت اظهار داشت : با توجه به حملات شدید وهابیت نسبت به مسئله مهدویت، آن هم از دیدگاه شیعه، تاسیس موسسه مهدویت اقدام بسیار به‌ جا و مناسبی است، اما لازم نیست که تمام فعالیت مؤسسه بحث مهدویت باشد، اگر در اطراف آن مسایلی که زمینه‌ساز این معناست انجام شود، مناسب است.

آیت الله مکارم شیرازی در پاسخ به این شبهه که می‌توان با رواج فساد به تعجیل در ظهور حضرت مهدی (عج ) کمک کرد، گفت : قرآن می‌‌گوید باید عبادی الصالحون پیدا شود، خداوند وعده داده است که به عباد صالح در سایه حضرتش حاکمیت بدهد. لذا باید تلاش کنیم تا آن هسته اصلی عبادی الصالحون را پرورش دهیم.

وی تأکید کرد: ممکن است بحث‌های مهدویت به صورت‌های مختلف مورد سوء‌ظن واقع شود و آن را با مسایل حجتیه مرتبط کنند، لذا سعی کنید از اشخاصی استفاده نکنید که در گذشته چنین زمینه‌هایی داشته‌اند، حتی اگر انسان‌های خوبی در میان آنها باشد، البته از تجربیاتشان استفاده کنید. آنها هم فداکاری کنند و در این برنامه‌ها فعالیت نکنند. سعی کنید بحث‌ها به صورت انفعالی در‌نیاید که بگویند حکومت اسلامی باید در آینده تشکیل شود و هر حکومتی قبل از حکومت حضرت مهدی (عج) فلان است. همه کارهای ما مقدمه و زمینه‌ساز تشکیل آن حکومت است.

این مرجع تقلید در ادامه از تأسیس مرکز تخصصی شیعه‌شناسی و مهدویت خبر داده و افزود : بخش تخصصی شیعه‌شناسی و مهدویت به زودی در حوزه علمیه قم آغاز به کار خواهد کرد که اقدامی بی‌سابقه و به صورت دانشگاهی و اجتهادی خواهد بود. مکانی در کنار مسجد جمکران برای این کار مشخص  و برنامه آن نیز تدوین شده است.

منبع:خبرگزاری مهر

Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo