شهید آوینی
 
بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای ستاد برگزاری سالگرد ارتحال امام (ره) 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار اعضای ستاد برگزاری مراسم پانزدهمین سالگرد ارتحال امام (ره) ، با اشاره به هنر بزرگ امام راحل (ره) در ارائه یک اندیشه و مکتب سیاسی نو ، هویت حقیقی امام خمینی (ره) و جمهوری اسلامی ایران را مبتنی بر این تفکر و اندیشه سیاسی دانستند و تصریح کردند: امروز مهمترین وظیفه ، انتقال سالم مکتب سیاسی امام (ره) به نسلهای آینده است.

ایشان با تاکید بر اینکه اظهار ارادت به امام (ره) بدون اعتقاد به این مکتب سیاسی ، بی مفهوم است ،  خاطرنشان کردند: امام بزرگوار (ره) این تفکر را در طول سالها تبیین نمود و با استقامت در راه آن ، تمام مصائب را به جان خرید و این تفکر در واقع همان مکتب سیاسی اسلام است که امام خمینی (ره)  از آن تعبیر به اسلام ناب محمدی (ص) کردند.

مقام معظم رهبری با یاد آوری تلاشهای فراوان برای معرفی این مکتب سیاسی بعنوان یک مکتب ارتجاعی و نامناسب با نیازهای روز افزودند: برغم این تبلیغات ، مکتب سیاسی امام (ره) نیاز اصلی بشریت است زیرا تمام مصائب ، رنجها و گرفتاریهای کنونی بشر محصول مکتب لیبرال دموکراسی است که دنیای غرب ادعای تکامل یافته بودن این مکتب را داشت.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به رسوایی های اخیر در شکنجه زندانیان عراقی در زندان ابوغریب و انتشار خبر رایج بودن اینگونه شکنجه ها در زندانهای آمریکا، تاکید کردند: مصائب مردم عراق ، فلسطین و حتی مردم آمریکا از نتایج  لیبرال دموکراسی غرب ، درسها و عبرتهای مهمی برای بشریت است تا مشاهده نمایند مدعیان دموکراسی ، حقوق بشر و احترام به ارزشهای انسانی، چگونه با انسانها رفتار می نمایند.

ایشان علت اصلی تمام این مصائب را تهی بودن مکتب لیبرال دموکراسی غرب از معنویت برشمردند و افزودند: در مکتب سیاسی امام (ره) علاوه بر مردم سالاری مدرن ، معنویت حقیقی و توجه و توکل به خداوند متعال نیز وجود دارد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) به اصول این مکتب سیاسی در تمام رهنمودها و شئونات زندگی شخصی و عمومی نیز پایبند بودند، خاطرنشان کردند: این کلام عمیق امام بزرگوار (ره) که می فرمودند: "ما برای تکلیف کار می کنیم و نه برای نتیجه" نشات گرفته از همین مکتب است و بر همین اساس در همه امور هدف، خداوند متعال است و باید در راه او مبارزه کرد و در صورت پیروزی مغرور نشد و در صورت شکست نیز مایوس نگردید.

حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری کلام دیگری از امام (ره) مبنی بر اینکه "آمریکا نیز زائل خواهد شد" افزودند: این رهنمود اکنون مشخص تر شده زیرا آنچه که در عراق رخ می دهد در واقع آمریکا را قدم به قدم به پرتگاه نزدیک تر می کند.

ایشان با تاکید بر اینکه آمریکا ، دنیای اسلام و عواطف مسلمانان را دست کم گرفته است تصریح کردند: آنها تصور می کردند که بازی پیچیده کنونی در عراق را به سادگی خواهند برد اما قطعا چنین نخواهد شد و طعم تلخ شکست را خواهند چشید.

مقام معظم رهبری، اقدام نظامیان اشغالگر آمریکایی در هتک حرمت عتبات عالیات را اقدامی غیرقابل تحمل برای مسلمانان و شیعیان خواندند و تاکید کردند: دنیای اسلام به این مساله حساسیت فوق العاده ای دارد و این اقدام، خشم مسلمانان را بر می انگیزد و دنیای اسلام طوفانی خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند : هنگامی که انسانها با انگیزه وارد میدان شوند هیچ قدرت و نیرویی توان پایداری در مقابل آنان را نخواهد داشت.

در این دیدار قبل از سخنان مقام معظم رهبری ، آقای محمد علی انصاری رییس ستاد برگزاری سالگرد ارتحال امام (ره) ضمن ارایه گزارشی از فعالیتهای انجام گرفته برای برگزاری هر چه باشکوه تر پانزدهمین سالگرد ارتحال امام (ره) گفت: بیش از یک میلیون نفر برای حضور در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی (ره) اعلام آمادگی کرده اند و همزمان با ایام سالگرد امام (ره) ، کنگره "اندیشه امام از نگاه اندیشمندان جهان" نیز برگزار خواهد شد.

 

Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo