شهید آوینی


 

بیانات رهبرمعظم انقلاب اسلامی در دیدار با هزاران نفر از معلمان وکارگران

 
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز شنبه در دیدار هزاران نفر از معلمان وکارگران ، با تاکید بر لزوم رسیدگی به مسایل معیشتی این دو قشر ارزشمند جامعه ، افزودند : معلمان و کارگران ، سازندگان و اداره کنندگان حقیقی جامعه اند و مهم تراز همه مسایل ، احقاق حقوق انسانی و تجلیل حقیقی از شرف و کرامت بسیار والاى این دو قشر است .

حضرت آیت الله علی خامنه اى با تبریک ایام فرخنده هفته وحدت ، روز معلم و روز کارگر خاطرنشان کردند : براساس فرهنگ اسلامی ، همه مردم باید بادرک جایگاه حقیقی تعلیم و تربیت و کار و کارگرى خود را مدیون معلمان و کارگران بدانند چراکه معلم بزرگترین کار عالم طبیعت یعنی پرورش انسان هاى سازنده ، فرزانه ، آگاه و مفید را انجام می دهد و کارگر نیز باتلاش و سازندگی و تولید ، مسوولیت مهم ترین بخش حرکت جامعه را برعهده دارد.

ایشان توجه کامل سیاستگذاران ، قانونگذاران و برنامه ریزان کشور را به نقش تعیین کننده معلم و کارگر ، زمینه ساز احقاق حقوق مادى و انسانی این دوقشر خواندند و افزودند : باید بگونه اى عمل کرد که کارگر و معلم ، واقعا احساس شرف و کرامت و حرمت کنند.
آیت الله خامنه اى رسیدگی به حقوق کارگران را درچارچوب امکانات دولت ، ضرورى برشمردند و افزودند : باید مسایل کارگرى را با واقع بینی و حکیمانه مورد رسیدگی قرارداد تا هم کارگران از امنیت شغلی و حقوق حقه خود برخوردار شوند و هم سرمایه گذاران از استخدام کارگر ، احساس وحشت نکنند.

ایشان ، نظام اسلامی را حقیقتا مدیون معلمان و کارگران خواندند و بااشاره به تلاش هایی که از اول انقلاب براى جداکردن این دو قشر از نظام اسلامی صورت گرفته است ، افزودند : دشمنان و عوامل آنها همچون ۲۵ سال اخیر امروز هم سعی می کنند با برزگ نمایی نقطه ضعف ها و مسایل گله آمیز، این دوقشر مومن و علاقه مند و خدمتگزار را درمقابل انقلاب و نظام قراردهند، اما با هوشیارى معلمان و کارگران آگاه مومن و نجیب کشور ، همچون گذشته دراین کار ناموفق خواهند بود.

ایشان ، جامعه معلمان را جامعه اى خوشنام خواندند و خاطرنشان کردند : در موقعیتی که کشور به شتاب گرفتن درعرصه هاى تعلیم و تربیت و تحقیق نیازمند است ، دشمن و عواملش با توطئه چینی و تحریک ، درصددند دردانشگاه هاو مدارس ما اختلال ایجاد کنند، اما موفق نمی شوند چرا که معلمان ، قدر خوشنامی خود را می دانند و اجازه نمی دهند بیگانگان آنها را درمقابل اولیا دانش آموزان و در واقع درمقابل ملت قراردهند.
حضرت آیت الله خامنه اى دربخش دیگرى از سخنانشان به اقدامات سرگوبگرانه دولت آمریکا درعراق و رژیم صهیونیستی در فلسطین اشاره کردند و افزودند : باند حاکم بر آمریکا با صحنه گردانی صهیونیست ها ، با ارایه طرح خاورمیانه بزرگ در صدد بلعیدن این منطقه ثروتمند جهان است ، اما این لقمه گلوگیر برخلاف تصور مستکبران ، آنها را از پاى درخواهدآورد.

ایشان حمایت گستاخانه دولت آمریکا از ترور فلسطینی ها از جمله شیخ احمد یاسین و رنتیسی را از نشانه هاى آشکار دروغگویی آمریکایی ها در مبارزه با تروریسم برشمردند و افزودند : دولت آمریکا در حمایت از شارون جنایتکار ، می گوید اسراییل با ترور فلسطینی ها ، از خود دفاع می کند اما این ، همان منطق غیر قابل قبول همه دیکتاتورهاى تاریخ است که جنایاتشان را به اسم دفاع از خود توجیه می کردند .
مقام معظم رهبرى مخالفت افکار عمومی جهان با حمایت آمریکا از ترور فلسطینی ها را نشانه ضعف حقیقی و افول رژیم آمریکا ارزیابی کردند و افزودند : هنگامی که یک نظام سیاسی ، استدلال قانع کننده اى براى اقدامات و مواضع خود نداشته باشد ، حقانیت سیاسی اش را از دست داده و رو به افول گذاشته است و حکومت آمریکانیز درهمین راه حرکت می کند و مردم دنیا نابودى این رژیم استکبارى را شاهد خواهند بود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی سخنان اخیر بوش را درمورد اهمیت نفت عراق براى آمریکا، نشان دهنده تلاش دولت آمریکا براى آرام کردن افکار عمومی آمریکا درباره اشغال عراق دانستند و افزودند : رییس جمهورى آمریکا بااین کار ،هدف حقیقی خود یعنی تسلط برمنابع نفتی عراق و تامین منافع کمپانی هاى صهیونیستی را آشکار کرد، ضمن آنکه واقعیات جارى درعراق هم نشان می دهد که شعارهاى آمریکایی ها در دفاع از حقوق بشر ، آزادى و دمکراسی ادعایی دروغین است .

رهبر معظم انقلاب با اشاره به ناتوانی آمریکا و انگلیس درتوجیه حضور نظامی خود در عراق ، افزودند : اشغالگران ،همچون گرگی که درتله بدام افتاده ، در عراق گرفتار شده اند و مانند صهیونیست ها ، مردم را سرکوب می کنند اما سرانجام ، قدرت مظلومیت ملت عراق وملت فلسطین برقدرت ظالم آمریکا و صهیونیست ها غلبه خواهد کرد. ایشان دشمنی عمیق آمریکا با نظام اسلامی را یادآورى کردند و افزودند : آنچه باعث جلوگیرى از اقدامات مستکبران شده است ، ترس آنها از بنده و دیگر مسوولان کشور نیست بلکه ترس مستکبران از ملت مومن ، هوشیار و همیشه در صحنه ایران است که با حمایت از نظام اسلامی ، همچون سد مستحکمی در برابر هرگونه توطئه ایستادگی کرده و می کند. حضرت آیت الله خامنه اى همچنین با اشاره به برگزارى دور دوم انتخابات مجلس در برخی حوزه ها در روز جمعه ، به واجدان شرایط راى دادن دراین حوزه ها، تاکید کردند باکمال جدیت در انتخابات شرکت کنند تا این حضور گسترده نشانه اى از حضور پرشور مردم در صحنه انتخابات باشد.

 

 

Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo