بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

کلیپ های مذهبی
«مستند هیئت زید شهید»

فعالیت هیئتی به همین نام متشکل از افغانی های مقیم ایران

(سال هاست که اتباع افغانی در کشور ما زندگی می کنند؛ برخی از آنها هیچگاه کشور خود را ندیده اند و در ایران به دنیا آمده اند و بعضی هم تنها خاطره ای دور برایشان از افغانستان باقی مانده است ولی در هر صورت آنها شیعیانی هستند مانند ما، همراه با آداب و رسومی کاملا شبیه مردم ایران به ویژه در هنگامه عزاداری های محرم و صفر که هیئت های مخصوص به افغانی ها را می توان در برخی شهرها مشاهده کرد. «هیئت زید شهید» مستندی است درباره هیئتی به همین نام در خراسان رضوی که توسط افغانی های مقیم این استان تاسیس شده است. این هیئت در سال ۱۳۶۵ راه اندازی شده و طی این سال ها در مناسبت های مذهبی به ویژه ماه های محرم و صفر، برنامه های گوناگونی داشته است. ابراهیم یزدانی که در پنج سالگی به همراه خانواده اش به ایران مهاجرت کرده در این مستند به روایت فعالیت های هیئت عزاداران زید شهید می پردازد. بیشتر فعالان در این هیئت از مردم مزار شریف هستند ولی در مجموع هیئتی است متعلق به همه مشتاقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) که سال هاست در این هیئت حضور دارند.)

Aviny.com
دانلود فیلم با کیفیت بالا
بخش اول بخش دوم بخش سوم بخش چهارم
31.25 مگابایت 31.25 مگابایت 31.25 مگابایت 26.05 مگابایت
ابتدا تمامی قسمت ها را دانلود کرده و سپس نسبت به باز کردن آن اقدام نمایید. در صورتی که نرم افزار ( WinRar ) بر روی رایانه ی خود نصب ندارید می توانید از اینجا دریافت نمایید.


 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved