بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

«مستند دورودگاه»

تعزیه خوانی در استان بوشهر

(تعزیه یکی از هنرهای ملی ایرانیان و برگرفته از فرهنگ عاشوراست؛ نمایشی آیینی از وقایع کربلای سال 61 هجری قمری که قرن هاست در اقصی نقاط ایران و برخی دیگر از کشورها اجرا می‌شود. مردم ایران بارها پای تعزیه ها نشسته و در سوگ اباعبدالله(ع) و فرزندان و یاران ایشان گریسته اند؛ با تعزیه بزرگ شده‌اند و بسیاری از تصاویر ذهنی شان از واقعه عاشورا برگرفته از همین نمایش های آیینی است. در استان بوشهر نیز تعزیه به شکل و سبکی متناسب با فرهنگ بومی مردم این استان اجرا می شود، «دورودگاه» خود یکی از بزرگترین و برترین روستاهای استان بوشهر می باشد که به نوعی تعزیه استان بوشهر را با نام این روستا می شناسند ،این مستند روایتی است از تعزیه خوانی ؛ در لابلای بخش های نمایشی، گفت وگویی نیز با عوامل تعزیه و برخی دیگر از افراد که تماشاگر این نمایش ها هستند صورت گرفته است. زینب عربی نویسنده و کارگردان این مستند است؛ «دورودگاه» در سومین سوگواره سراسری فیلم عاشورا به عنوان مستند برگزیده انتخاب شد و توانست در بین چندین مستند کشور مقام اول را اتخاذ کند)

Aviny.com
دانلود فیلم با کیفیت بالا
بخش اول بخش دوم بخش سوم بخش چهارم
41.99 مگابایت 41.99 مگابایت 41.99 مگابایت 39.42 مگابایت
ابتدا تمامی قسمت ها را دانلود کرده و سپس نسبت به باز کردن آن اقدام نمایید. در صورتی که نرم افزار ( WinRar ) بر روی رایانه ی خود نصب ندارید می توانید از اینجا دریافت نمایید.


 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved