بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

 

عنوان:پل‌هاي خيبر

نويسنده:پيري مجيد، اميريان حسين

ناشر:حوزه هنري سازمان تبليغات

 اسلامي (واحد كودك و نوجوان)

شمارگان:4400

تعداد صفحات:79

قطع كتاب:رقعي

نشاني ناشر:تهران - تقاطع سميه و حافظ

چكيده كتاب:
اين اثر، مجموع دو يادداشت روزانه از روزهاي جبهه و جنگ است‌‌. "خداحافظ سنگرم‌" اولين يادداشت روزانه و بيان گزارش گونه‌‌اي از دو ماه حضور در جبهه مي‌باشد كه مربوط به سال 1366 است‌‌. خاطره و يادداشت اول‌، به خاطرات مدرسه و خبر شهادت معلم مدرسه باز مي‌گردد و يادداشت‌هاي ديگر، اخبار به جبهه رفتن و درگيري نظامي، و بيان خاطرات، رشادت‌ها و ايثارگري رزمندگان است‌‌.
"پل ناتمام‌" نام يادداشت‌هاي روزانه دوم مي‌باشد كه مربوط به حضور يك ماهه رزمنده‌اي است در جبهه، و روزهاي پايان سال 1363 تا اوايل 1364 را بيان مي‌كند‌. يادداشت‌هاي روزانه "پل ناتمام‌" يادداشت‌هاي خبرنگار و عكاسي است كه براي تهيه خبر از جنگ به جبهه رفته و در آن حال و هوا و عمليات‌، روحيات رزمندگان را يادداشت مي‌كند‌‌. بخشي از آنان را مي‌خوانيد: "وقتي به قرارگاه رسيديم‌، گفتند به كمپ اسرا برويد و از چند تن از فرماندهان عراقي كه در عمليات اسير شده‌اند، عكس بگيريد‌. به همين سبب، تا عصر گرفتار اين موضوع بودم‌‌. به قرار گاه كربلا رفتم‌‌. هوا رو به تاريكي مي رفت‌‌. چون در سنگر‌.‌‌.‌‌.‌" در مجموع اين كتاب، به دليل روايت گزارش گونه و مستدل از جنگ، به شكلي مستند و واقعي به اين موضوع پرداخته ‌است‌‌.

 

عنوان:پل‌هاي خيبر
نويسنده:پيري مجيد، اميريان حسين
ناشر:حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي (واحد كودك و نوجوان)
طراح روي جلد:ندارد
شابك:ندارد
نوبت چاپ:1
چاپ اول:1372
شمارگان:4400
تعداد صفحات:79
بهاي كتاب:560
قطع كتاب:رقعي
نشاني ناشر:تهران - تقاطع سميه و حافظ

چكيده كتاب:


مولف اين مجموعه خاطرات، خود نيز در جبهه و جنگ حضور داشته‌است. در قسمت اول كتاب، حاوي خاطرات و دستنوشته‌هاي شهيد محمد حسن توسلي‌ در مورد عمليات والفجر‌هشت، خاطره‌اي از دوره نوجواني‌ و منطقه عملياتي محرم و همچنين خاطراتي ديگر از اين شهيد، زماني كه در جبهه حضور داشته ‌است. قسمت دوم "يك قله ايمان‌" نام دارد كه حاوي خاطرات مجيد اميريان، شرح مجروحيت‌هاي او در جبهه و حال وهواي بچه‌ها در مناطق جنگي مي‌باشد.

 

 


آرشیو معرفی کتاب

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved