بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

 

کاک ناصر

به همت: محمد علی صمدی

چاپ اول: پاییز 1384

ناشر: موسسه شهید آوینی

قیمت: 700 تومان

کتاب "کاک ناصر" دومین کتاب از مجموعه کتب مردستان است که به تازگی توسط موسسه شهید آوینی منتشر شده است.
"محمد علی صمدی" نگارنده این کتاب در بخش اول با عنوان "کاک ناصر" و در بخش دوم با عنوان "عباس پسر کربلایی احمد" به روایتگری شهید ناصر کاظمی و شهید عباس کاظمی پرداخته است.

ناصر کاظمی متولد تهران است و در سابقه خود مبارزه با رژيم ستمشاهی و زندان را دارد و پس از پيروزی انقلاب در سال 1358 به عضويت سپاه پاسداران در می آيد.

او در چندین ماموریت عازم زابل، خرمشهر و ... می شود ولی همگان او را با نام کردستان می شناسند. با مواجهه کاظمی با شهید محمد بروجردی فرمانده سپاه غرب کشور ارتباط تنگاتنگی میان این دو شهید بزرگوار برقرار می شود و بروجردی مسئولیت های فرمانداری پاوه، فرماندهی سپاه پاوه و فرماندهی سپاه کردستان را در چند نوبت به او واگذار می کند.

شهید کاظمی با تغییر چهره و ظاهرسازی در هنگام معرفی و اعزام به پاوه به عنوان فرمانداری، به ضد انقلاب نزدیک می شود و از این طریق ضربات مهلکی به ایشان وارد می کند. از ویژگی های بارز او می توان به ارتباط نزدیکش با مردم کرد و باور کردن ایشان اشاره کرد که بخش مهمی از خاطرات این کتاب حکایت از این ارتباط نزدیک دارد به طوری که در کردستان از او با نام "کاک ناصر" یاد می کنند. در انتهای این بخش نیز دو وصیت نامه از کاک ناصر درج شده است.

در قسمت دوم کتاب روایت از عباس کریمی چهارمین فرمانده لشکر 27 محمد رسول الله است. این قسمت که مختصرتر از قسمت پیشین است با جریان تولد عباس آغاز می شود. مادر عباس هر چه بچه به دنیا می آورد سقط می شود پدرش از خدا پسر می خواهد. نیت می کند و به کربلا می رود و با دخیل بستن و درخواست از حضرت عباس(ع)، عباس نصیبش می شود.
عباس در جریان مبارزات انقلاب فراری می شود و در جریان سربازی نیز به مبارزه خود ادامه می دهد و پس از پیروزی انقلاب به عضویت سپاه کاشان در می آید.
او در مریوان با حاج احمد متوسلیان آشنا شده و در زمینه اطلاعات عملیات مشغول شده و مسئولیت آن را به عهده می گیرد.
او بادست خالی و به تنهایی با رهبران ضد انقلاب ملاقات می کند و در پی این دیدارها ایشان را وادار به تسلیم می کند به طوری که مریوان به قم کردستان شهرت می یابد.

او به همراه حاج احمد متوسلیان و حاج ابراهیم همت در لشکر محمد رسول الله فعالیت می کند و پس از شهادت حاج همت منصب فرماندهی را به عهده می گیرد.


آرشیو معرفی کتاب

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved