بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

 
 

عنوان: در پرتو عشق

گردآورنده: مرکز فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

ناشر: مرکز فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

نوبت چاپ: 2

چاپ اول: 1366

شمارگان:5000

تعداد صفحات:64

قطع كتاب: رقعی

مجموعـه سيرت سرداران سپاه اسلام، به بررسي زندگينامه و فعاليت‌هاي سرداران اسلام مي‌پردازد كه در اولين نمونه آن، زندگينامه سردار رشيد اسلام، شهيد حسن باقري (غلامحسين افشردي) منتشر شده است. شهيد حسن باقري در روز سوم شعبان سال 1375 هـ . ق. مطابق با 25/12/1334 در خانواده‌اي مذهبي به دنيا آمد. پس از مراحل رشد و تحصيلات ابتدايي، در جريان انقلاب در سال 1357، وارد مبارزه شد و با روحيه‌اي كه داشت، به انقلابيون پيوست. پس از پيروزي انقلاب اسلامي وارد سپاه شد. او به عنوان يكي از بنيانگزاران سپاه پاسداران شناخته مي‌شود كه توانست با شجاعت و جسارت خاص خود، تشكيلات سپاه را راه‌اندازي كند. وي در كردستان خدمات زيادي انجام داد و در جنوب فرماندهي قرارگاه كربلا به او محول شد و سرانجام در تاريخ 9/11/61 به شهادت رسيد.
اين مجموعه، مراحل مختلف رشد و ترقي شهيد و دلاوري‌هاي او را در جبهه و عمليات‌هاي مختلف پيش روي خواننده مي‌گذارد. بعضي از عناوين مطرح شده در اين مجموعه، عبارت‌اند از: فصل اول: سير رشد شهيد از ابتدا تا عمليات رمضان؛ فصل دوم: فرماندهي، كه در اين مرحله قاطعيت و قدرت شهيد در سازماندهي نيروها بيان شده است، فصل سوم: ويژگي‌هاي اخلاقي؛ فصل چهارم خاطرات و ديدگاه‌هاي همرزمان درباره شهيد حسن باقري.


آرشیو معرفی کتاب

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved