بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

 

آن مرد

به همت: محمد علی صمدی

چاپ اول: پاییز 1384

ناشر: موسسه شهید آوینی

قیمت: 700 تومان


 

کتاب "آن مرد" سومین کتاب از مجموعه کتب مردستان است که به تازگی توسط موسسه شهید آوینی منتشر شده است.

"محمد علی صمدی" نگارنده این کتاب در بخش اول با عنوان "آن مرد" و در بخش دوم با عنوان "گمنام تر از گمنامی" به روایتگری شهید کاظم نجفی رستگار و شهید محمود ستوده پرداخته است.

نگارنده در ابتدای بخش اول کتاب روز تشییع و خاکسپاری پیکر شهید نجفی رستگار را به تصویر می کشد. او با حاج کاظم به صحبت نشسته است. از دستنوشته های حاج کاظم برای خودش می خواند و بسیاری از نقل هایی که تا به حال شنیده است و برایش مجهول بوده از او سوال می کند و بدین ترتیب با شهید کاظم نجفی رستگار در روز تشییع مصاحبه کاملی انجام می دهد!

حاج کاظم خودش را معرفی می کند و در پاسخ به سوال ها، شرح عضویتش در سپاه و خوابش را در جریان عضویتش بازگو می کند. در ادامه از کردستان و آزادسازی پاوه و مریوان و .. می گوید و بعد از آن مسئولیت هایش در سپاه.

از شرکتش در عملیات های فتح المبین و بیت المقدس نام می برد و در ادامه اشاره ای به سفرش با همراهی حاج احمد متوسلیان به لبنان می کند.
او بزرگ ترین و تلخ ترین خاطره زندگیش را اسارت حاج احمد می داند و در مورد او و زنده بودنش جوابی نمی دهد و در اینجا خاطره آزاد سازی سه اسیر سپاه در زحله را شرح می دهد.
حاج کاظم در حال رفتن به قطعه 24 شهدا است و تا رسیدن به آنجا جوابگوی سوال هاست و با رسیدن به آن قطعه حاج کاظم جدا شده و صمدی هم به جمعیت برای تشییع شهید کاظم نجفی رستگار ملحق می شود!

نگارنده در ادامه کتاب خاطرات آن شهید را در آخرین مصاحبه اش در طول جنگ می گنجاند که در آن موارد بسیار زیبایی از امدادهای غیبی در عملیات ها اشاره شده است و در آخر این بخش وصیتنامه زیبای شهید رستگار قرار گرفته است.

در بخش دوم کتاب خاطرات کوتاهی از شهید محمود ستوده آمده است که به صورت خیلی مختصر اشاره به سیر زندگی آن شهید بزرگوار دارد. از دینداری و در عین حال فقر خانواده تا درس خواندن و مبارزاتش علیه طاغوت و عضویتش در سپاه پاسداران اشاره می شود و در ادامه این بخش دستنوشته هایی هرچند اندک از شهید ستوده آورده شده است و در پایان نیز وصیت نامه آن شهید گنجانده شده است.

وقتی دشمن به فاصله به 300 متری رسید و تا دقایقی دیگر به طور حتم خاکریز سقوط می کرد و هیچ مانعی در جلوی دشمن نبود رزمندگان اسلام خود به خود دست به تاکتیکی زدند که در هیچ جای دنیا و در هیچ مقطعی از زمان و حتی شاید در صدر اسلام همچین روشی به کار برده نشده بود و آن تاکتیک چنین بود وقتی بچه ها مطمئن شدند که دیگر نیروی کمکی نمی رسد و مهماتشان نیز رو به پایان است و دشمن بدون هیچ تردید لحظه هایی دیگر همه آنها را قتل عام نموده و حاصل آن همه ایثار و گذشت به دست دشمن خواهد افتاد همگی سلاح خود را زمین گذاشتند، هر کدام یک قرآن کوچک از جیبشان در آوردند و آرام و مطمئن شروع به خواندن آیات خدا کردند...
شاید یبشتر از 3 دقیقه طول نکشید یکباره نیروهای عراقی شروع به عقب نشینی کردند بچه ها که هر لحظه در انتظار امدادهای غیبی بودند با دیدن این عمل غیر منتظره روحیه ی جدیدی گرفتند و...


آرشیو معرفی کتاب

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved