بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram


30/01/58

جوابیه امام امت به پیام تبریك حسن البكر بمناسبت استقرار جمهوری اسلامی و آرزوی توفیق ملتها.

گزارش چگونگی قرار گرفتن سنندج در آستانه درگیری مسلحانه بین نیروهای مذهبی و چپ ( غیرمذهبی ) : پایان مهلت تعیین شده برای تعطیلی و تخلیه دفترهای سازمان چریكهای فدایی خلق و جمعیت دفاع از آزادی و انقلاب ( كومه له ) ؛ سنگربندی دفترهای مذكور ؛ اجتماع گروه كثیری از مردم در مقابل این دفترها و تاكید بر تعطیل شدن هرچه سریعتر آنها ؛ تلگراف دفتر هواداران سازمان چریكهای فدایی در سنندج به نخست وزیر و درخواست كمك از دولت برای جلوگیری از حمله به دفتر سازمان ؛ سنگربندی مقرها و دفترهای سازمانهای نامبرده و استقرار عناصر مسلح در اطراف آنها ؛ میتینگ گروههای طرفدار سازمانهای سیاسی غیرمذهبی در محل ژاندارمری سابق سنندج و مخالفت با تعطیلی دفترهای آنها ؛ آغاز مذاكره بین استاندار كردستان ، نمایندگان گروههای ائتلافی - مذهبی ، علامه مفتی زاده و كمیته پنج نفری و امضای یك موافقتنامه كه در آن به تحصن كنندگان مسجدجامع اطمینان داده اند كه چنانچه با موجودیت شورای شهر مخالفتی نداشته باشند ، خواستهای آنها در اسرع وقت رسیدگی خواهد شد ؛ موافقت تحصن كنندگان با این توافقنامه و پایان تحصن در ساعت 10 شب ؛ گزارش جانبدارانه سازمان چریكهای فدایی خلق از سیر حوادث امروز سنندج ؛ اظهار نظر فواد روحانی ( از اعضای شورای منتخب سنندج ) و كلیجی ( فرماندار سنندج ) درباره تعطیلی دفترهای سازمانهای سیاسی و عوامل دست اندركار ماجرا .

پیام آیت الله طالقانی خطاب به تحصن كنندگان مسجد جامع سنندج و ابراز نگرانی از وضعیت شهر و تاكید بر آغاز هرچه سریعتر كار شورای یازده نفری برای سر و سامان دادن به اوضاع شهر .

تكذیب خبر دستگیری سی تن از هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران در آبادان از زبان دادستان دادسرای انقلاب اسلامی این شهر . تحصن اعضا و هواداران سازمان چریكهای فدایی خلق در دادگستری شهركرد برای اعتراض به حمله به ستاد هماهنگ كننده این سازمان .

گزارش فرستاده ویژه امام خمینی به سیستان و بلوچستان ( آیت الله خامنه ای ) : نشانه یك ناآرامی سیاسی به هیچ وجه در منطقه وجود ندارد . رادیو لندن : ممكن است در آینده دردسر ناشی از تجزیه طلبی در بلوچستان به بار آید .

عزیمت آیت الله طالقانی به قم و ملاقات با امام خمینی در شب گذشته ؛ ادامة تعطیلی دفتر آیت الله طالقانی ؛ چگونگی ملاقات فرزند امام خمینی با آیت الله طالقانی پس از سه روز جستجو در تهران ؛ سفر نخست وزیر و مقامات مهم دولتی به قم در بحبوحه مذاكرات امام خمینی با آیت الله طالقانی .

ملاقات آیت الله مهدوی كنی ( سرپرست كل كمیته های انقلاب اسلامی ) به همراهی رؤسای كمیته های چهارده گانه تهران با امام خمینی در وضعیت افزایش فشارهای مخالفان بر موجودیت كمیته و تقدیم گزارشی از اقدامها و فعالیتهای كمیته در سرتاسر كشور و بیانات امام خمینی در تایید كمیته ها و ضرورت پاكسازی آنها . خلع سلاح عمومی و خط مشی دولت موقت ؛ امیر انتظام : اسلحه در دست افرادی است كه عاشق وطن خود هستند و كار خلاف نمی كنند و اگر دولت بخواهد كه اسلحه شان را تحویل دهند ، از دولت تبعیت می كنند و اگر عده قلیلی باشند كه اسلحه خود را ندهند ، دولت با آنها مقابله می كند .

اعتراض افسران و پرسنل دبیرستان نظام به مطالب روزنامه آلمانی " عصر ما " در مورد تلاش ارتش برای دست زدن به كودتا برضد جمهوری اسلامی و اعلام اینكه به كار بردن هرگونه دسیسه برای آسیب رساندن به انقلاب محكوم به شكست است .

بازتاب مراسم روز ارتش در رادیو لندن : علی رغم بی نظمی ، مراسم رژه حاكی از آن بود كه بین جوانان انقلابی ایران و ارتش برادری و همبستگی جانین عداوت قبلی گشته است . بازسازی ارتش سالها به طول خواهد كشید و در این میان در صورت بروز هرگونه ناآرامی در شهرستانها ارتش قادر به سركوب نخواهد بود .

 پاسخ امام خمینی به پیام تبریك حسن البكر ( رئیس جمهور عراق ) كه در آن ضمن تشكر ، چنین خاطر نشان شده : «عاقبت اختناق انفجار است و آن نه صلاح ملت است و نه صلاح دولت . »

پیشنهاد وزیر بازرگانی به دولت بازرگان مبنی بر واگذاری یكی از كارخانه های تولید مشروبات الكلی به اقلیتهای مذهبی .

30/01/59

مهلت 24 ساعته عراق به دیپلماتهای ایرانی در بغداد برای ترك عراق

اظهارات آیت‌الله صادق روحانی مبنی بر اینكه اگر ادعاهای عراق بر سه جزیره ادامه یابد ایران مدعی الحاق بحرین خواهد شد

30/01/61

رژیم عراق با مصر روابط برقرار كرد.

درخواست ابوغزاله از امریكا برای خنثی كردن نتایج پیروزی ایران بر عراق
30/01/65

دیدار طه یاسین رمضان نخست وزیر رژیم عراق با نخست وزیر شوروی

30/01/67
سفر صدام به عربستان

حمله به یك قایق موتوری امریكا در نزدیكی ترمینال نفتی مبارك  

حمله قایق‌های توپدار به حوزه نفتی مبارك و یك نفتكش بریتانیایی  

چارلز ردمن: امریكا قبل از تهاجم به دو سكوی استخراج نفت ایران پنج كشور از متحدان خود را در جریان امر قرار داده بود. (پنج كشور عبارتند از: انگلستان، فرانسه، ایتالیا، هلند و بلژیك).  

رد پیشنهاد دبیركل سازمان ملل مبنی بر مذاكرات غیرمستقیم در سطح كارشناسی با تهران از طرف عراق

اعلام حمایت انگلستان از حملات امریكا در خلیج فارس

ازسرگیری روابط دیپلماتیك ایران و فرانسه

 

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved