شهید آوینی


گزيده بيانات ويژه هفته بسيج

بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (ره):

ــ بسيج شجره طيبّه و درخت تناور و پرثمري است كه شكوفه‌هاي آن بوي بهار وصل و طراوات تعيين و حديث عشق مي‌دهد.

ـ اگر بر كشوري نواي دلنشين تفكر بسيجي طنين انداز شد چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گرديد.

ـ بار ديگر تأكيد مي‌كنم كه غفلت از ايجاد ارتش بيست ميليوني سقوط در دام دو ابرقدرت جهاني را به دنبال خواهد داشت.

ـ مليت كه در خط اسلام ناب محمدي(ص) و مخالف با استكبار و پول‌پرستي و تحجرگرايي و مقدس‌نمايي است بايد همه افرادش بسيجي باشند.

ـ در اين دنيا افتخارم اين است كه خود بسيجيم.بسیج,هفته بسیج,نیروی مقاومت بسیج,نیروی مقاومت,5 آذر,بسیج مستضعفین,basij,امام خمینی,پیام بسیج,بسیجی

ـ بسيج لشگر مخلص خداست كه دفتر تشكل آن را همه مجاهدان از اولين تا آخرين امضاء نموده‌اند.

ـ بسيج مدرسه عشق و مكتب شاهدان و شهيدان گمنامي است كه پيروانش بر گلدسته‌هاي رفيع آن اذان شهادت و رشادت سرداده‌اند.

ـ من همواره به خلوص و صفاي بسيجيان غبطه مي‌خورم و از خدا مي‌خواهم تا با بسيحيانم محشور گرداند.

ـ تشكيل بسيج در نظام جمهوري اسلامي ايران يقيناً از بركات و الطاف جليه خداوند تعالي بود كه بر ملت عزيز و انقلاب اسلامي ايران ارزاني شد.

 

ولی امر مسلمین جهان حضرت آيت الله العظمي خامنه‌اي (مدظله العالي):

 ـ‌ بسيج به معني حضور و آمادگي در همان نقطه‌اي است كه اسلام و قرآن و امام زمان (ارواحناه و فداه) و اين انقلاب مقدس به آن نيازمند است.

ـ پيوند ميان بسيجيان عزيز و حضرت ولي عصر (ارواحناه و فداه) مهدي موعود عزيز يك پيوند ناگسستني و هميشگي است.

ـ شما جوانان بسيجي و سپاهي و جوانان مؤمن آگاهي را با احساس مسئوليت و شور و شعور همراه كرديد.

ـ نيروهاي نظامي و بسيجي ما مؤمن و با اخلاصند و به عنوان پشتوانه‌اي كه هيچ خدشه‌اي در آن راه ندارد، محسوب مي‌شوند.

ـ انكار بسيج، انكار بزرگترين ضرورت و مصلحت براي كشور است.

ـ اگر بسيج در دوران پس از جنگ نبود و اگر امروز هم نباشد، كميت اين انقلاب و اين نظام واهمه حركتهاي سازنده اين كشور لنگ است.

ـ انكار بسيج و بي‌احترامي به آن يا نابخردانه است يا خائنانه است.

ـ تا وقتي كه اين كشور و اين ملت به امنيت احتياج دارد، به نيروهاي بسيج، به انگيزه بسيح به سازماندهي بسيجي و به عشق و ايمان بسيجي احتياج است.

ـ فرزندان بسيحي‌ام با حضور خود در هر صحنه‌اي كه لازم است دشمنان زبون را مرعوب و منكوب سازند.

ـ بسيج، يعني نيروي كارآمد كشور براي همه ميدانهابسیج,هفته بسیج,نیروی مقاومت بسیج,نیروی مقاومت,5 آذر,بسیج مستضعفین,basij,امام خمینی,پیام بسیج,بسیجی

ـ همه جا چيزي شبيه بسيج هست، تنها به اين درخشندگي، به اين فراگيري، به اين زيبايي، به اين فداكاري، من در جايي سراغ ندارم.

ـ اين فداكاري، من در جايي سراغ ندارم.

ـ نيروي عظيم بسيج مردمي است، اين بسيج در همه قشرها هست.

ـ بسيج، اختصاص به يك منطقه جغرافيايي ويك منطقه انساني و طبقاتي و قشري ندارد، همه جا هست.

ـ ايمان عاشقانه، ايمان عميق، ايمان توأم با عواطف كه از خصوصيات ملت ايران است باعث درخشان شدن بسيج شد.

ـ دانشجوي بسيجي دشمن كمين گرفته  را از ياد نمي‌برد و غافلانه خو و دانشگاه و كشورش را به دست تطاول دشمن نمي‌سپرد.

ـ بسياري از پيشرفتهاي كشور مرهون تفكر بسيجي است.

ـ هريك از آحاد قشرهاي مختلف جامعه كه داراي روحيه حساس مسئوليت و ايمان باشد، بسيجي است.

ـ بسياري از پيشرفتها و موفقيتهاي نظام اسلامي در عرصه‌هاي مختلف مرهون تفكر و ميل بسيجي است.

ـ بسيجي يعني علي كه تمام وجودش وقف اسلام بود.

تشكیل بسیج از ماندگارترین یادگاران دوران حضرت امام ''ره'' است

بسیج,هفته بسیج,نیروی مقاومت بسیج,نیروی مقاومت,5 آذر,بسیج مستضعفین,basij,امام خمینی,پیام بسیج,بسیجی

 حضرت آیت الله العظمی فاضل لنكرانی در دیدار با فرمانده و مسولین نیروی مقاومت بسیج ، فرمان تشكیل بسیج توسط حضرت امام ''ره'' را شبیه یك معجزه دانست.

ایشان  افزود: واقعا این فرمان حضرت امام شبیه به یك معجزه بود و تصور آن را نمی توان كرد كه تشكیل یك ارتش چند میلیونی با این هزینه كم چگونه تحقق یافت و ما فقط امكان تحقق دستور امام، مبنی بر تشكیل ارتش 20 میلیونی را در بسیج می بینیم.
آیت الله فاضل لنكرانی با توجه به خلوص بالای حضرت امام'' ره'' فرمود: من فكر می كنم واقعا آن خلوص و نیت پاك حضرت امام بود كه با الهام خداوند، بسیج را به وجود آورد.
وی از تعبیر حضرت امام''ره'' كه بسیج شجره طیبه است یاد كرد و گفت: تعبیر بسیار زیبایی امام داشت كه بسیج شجره طیبه است و این مطلب ریشه قرآنی دارد و نباید تردید داشت كه این الطاف الهی بوده است.
این مرجع شیعه با اشاره به خدمات بیست و شش ساله بسیج فرمود: هر چه از عمر این نهاد مقدس می گذرد آثار خدمات و ارزش آن بیشتر آشكار می شود و من فكر می كنم اگر بسیج در این كشور نبود و این بسیجی ها را ما در مملكت نداشتیم چه می شد، ما باید همیشه این در نظرمان باشد كه بسیج بود كه هزاران مشكل این كشور را حل كرد و با تلاش آنها بود كه ما این همه توطئه، ناامنی و فساد را از سرراه برداشتیم.
وی از زحمات بسیجیان در عرصه های مختلف تشكر كرد و گفت: اگر امروز مردم ما در آرامش خاطر و امنیت كامل زندگی می كنند به بركت بسیج است.
آیت الله فاضل خطاب به بسیجیان فرمود: عزیزن بسیجی باید در نظر داشته باشند كه تمام كارهای آنها عبادت است و هرگز به خود تردید راه ندهند كه كارشان در نزد خدای متعل بی اجر است بلكه تمام كارهایتان در پیشگاه خداوند، محفوظ است و این لطف الهی است كه به شما این امكان را داد كه خدمتگذار ، خلقی انقلابی چون ملت ایران باشید و این نعمت الهی را شاكر باشید و آن را ارزشی بسیار بالا بدانید.
در ابتدای این دیدار سردار حجازی فرمانده نیروی مقاومت بسیج گزارشی از وضعیت این نهاد مقدس ارائه داد و گفت: استقبال جوانان از برنامه های بسیج بسیار بالا است و ما شاكریم كه این اشتیاق در جوانان از ابتدای تشكیل بسیج بوده و همیشه در تمام مقاطع انقلاب از دفاع مقدس تا كنون جوانان غیور ما در صحنه بوده اند و ما باید تمام تلاشمان را بكار گیریم تا این نعمت الهی را پاس داریم.


تأكید حضرت آیت الله جوادی آملی بر طهارت بسیج

بسیج,هفته بسیج,نیروی مقاومت بسیج,نیروی مقاومت,5 آذر,بسیج مستضعفین,basij,امام خمینی,پیام بسیج,بسیجی

حضرت آیت الله جوادی آملی  با اشاره به برگزاری چندین یادواره شهدای نیروی انتظامی و پنج هزار و دویست شهید استان قم آن را موجب معطر شدن شهر قم عنوان كرد و گفت: معطر شدن یك لغت ادبی نیست بلكه واژه‌ای است دینی كه دین آن را به ما آموخت. معطر كردن یك منطقه كوچك آسان است ولی معطر كردن كشوری كه مرز آن هزاران كیلومتر است بسیار مشكل است، با سخنرانی و گفتن و كتاب نوشتن معطر نمی‌شود. این كشور تنها با خون معطر می‌شود.

وی پاك كردن یك منطقه كوچك و سطحی آلوده شده را ممكن دانست و با بیان اینكه در دوران طاغوت این كشور تا اعماق خود آلوده شده بود خاطر نشان ساخت: ایران در گذشته تا اعماق خود آلوده شده بود و با سخنرانی و كتاب پاك نمی‌شد. از این رو شهدای ما كار كوچكی انجام ندادند. و ارزش كار آنها بسیار زیاد است.

ایشان یادآور شد: هر خدمت، سازندگی و كار ثوابی كه در این كشور انجام شود اولین ثواب آن را در نامه عمل امام خمینی (ره) و شهدا می‌نویسند بعد برای مسئولین.

وی نظام جمهوری اسلامی ایران را یك فرصت طلایی كه همیشه نیز وجود نخواهد داشت معرفی كرد و افزود: انقلاب یك فرصت طلایی است همیشه هم در اختیار ما نخواهد بود، حوادث و مسایل سیاسی هم خبر نمی‌كند. گاهی همه نیروها بسیج می‌شوند كه یك نفر روی كار بیاید ولی نمی‌آید و یا برعكس. حالا كه این فرصت در اختیار آمد باید قدر آن را دانست.

آیت الله جوادی آملی بسیج را قشر میانی جامعه معرفی كرد و توضیح داد: اگر ما سعی كنیم اكثر نیروهای بسیج كه جوان هستند را با طهارت نگه داریم، این كشور آسیبی نخواهد دید. كشورداری در شرایطی كه چهار طرف آن گرگ است كار آسانی نیست. مهم‌ترین كار ما عقل و ایمان است. خدای ناكرده دیر بجنبیم از چهار طرف گرگ‌ها به ما حمله می‌كنند.

وی وعده و كمك‌های الهی را دائمی و همیشگی عنوان نكرد و گفت: اگر دشمن نود و نه برابر ما توان نظامی دارد یقین داریم كه خداوند به ما كمك خواهد كرد این در صورتی است كه در همین یك درصدی كه در اختیار ماست به بیراهه نرویم.
 

Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo