شهید آوینی

 

قنطار : تداوم مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی

قنطار با شرکت در برنامه گفتگوی آزاد شبکه تلویزیونی الجزیره در پاسخ به سوال غسان بن جدو مجری این که پرسید، چرا هنگام استقبال از مردم لبنان از وی لباس نظامی پوشیده است؟ گفت: پیشنهاد پوشیدن لباس نظامی با من بوده است و به دو دلیل من این اقدام را انجام دادم ، نخست اینکه دشمن صهیونیستی باید بداند که 30 ، 40 یا 50 سال در زندان هیچ چیزی را تغییر نمی دهد.

قنطار ادامه داد ، ما با نیت مقاومت وارد شدیم و با مقاومت می میریم ، با لباس نظامی وارد شدیم و با لباس نظامی می میریم و این نماد اصرار تصمیم و اراده ما بر ادامه مقاومت تا آخرین لحظه است و آرزوی من اینست که در این لباس به افتخار شهادت نائل شوم.

قنطار درباره دلیل دوم خود برای پوشیدن لباس نظامی هنگام استقبال لبنانی ها از وی گفت :‌این پوشش پاسخی به همه شهروندان عرب و مسلمان است که پوشیدن این لباس به انسان افتخار و عزت می بخشد چرا که هزاران نفر از جوانان عرب با آن به شهادت رسیده اند و خون خود را در راه وطن اهدا کرده اند.

قنطار درباره اینکه چه کسی مساله ترورش را مطرح کرده است؟ گفت: این تصمیم را هامز گلات رئیس بخش پژوهش های سازمان اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی مطرح کرده است و وی نقش تاثیرگذاری در وزارت جنگ این رژیم دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : که در سی امین سالگرد زندانی شدن خود، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان برایش پیغامی فرستاد که آزادی وی نزدیک است و به همین دلیل همواره به آزادی امید داشتم و می دانستم که روزی آزاد می شوم.

قنطار تاکید کرد : پیروزی حزب الله در جنگ تابستان 2006 اراده دشمن صهیونیستی را در مساله تبادل اسرا شکاند.

در برنامه گفتگوی آزاد شبکه الجزیره با حضور سمیر قنطار، شماری از اسرای آزاد شده فلسطینی و خانواده های اسرای فلسطینی نظیر همسر مروان البرغوثی و دلال المغربی شرکت داشتند.

 

سمير قنطار : حزب الله موثرترين مقاومت عليه رژيم صهيونيستي است  

به گزارش خبرگزاري المان از روستاي ابيه Abey در لبنان قنطار در مصاحبه اي با اين خبرگزاري گفت " انچه که اکنون من مي خواهم تبديل شدن به مبارزي در مقاومت اسلامي لبنان است."قنطار وعده داد که سي سالي را که در زندان اسرائيل گذرانده است پشت سر بگذارد و در عوض توجه خود را به ادامه مقاومت مسلحانه عليه اسرائيل متمرکز سازد.

قنطار تاکيد کرد ستايش او از حزب الله نه فقط به خاطر کمک حزب الله در ازاد شدن او بلکه به اين علت است که حزب الله ثابت کرده موثرترين مقاومت عليه اسرائيل است
قنطار که در خانه اش در شهرک دروزي ابيه Abey در فاصله سي و پنج کيلومتري جنوب شرق بيروت با خبرگزاري المان صحبت مي کرد گفت " در طول چند روز گذشته دو چيز باعث خوشحالي من شد اول ازادي از زندان صهيونيستها و دوم هديه اي که از حزب الله گرفتم که مسلسل مقاومت است."

قنطار که روز سه شنبه چهل و شش ساله شد اين مسلسل را به عنوان هديه روز تولد از فرماندهي جنبش حزب الله دريافت کرده است .
"قنطار که تاکنون چندين پيام تهديد اميز از طرف اسرائيليها دريافت کرده است افزود او از بابت جانش نگران نيست. وي اظهار داشت که به اساني تسليم " دشمن صهيونيست " نخواهد شد.
چندين نفر نگهبان مجهز از طرف حزب الله کار حفاظت از قنطار را برعهده دارند.

قنطار گفت سيد حسن نصرالله دبيرکل حزب الله شخصا دستور اين سطح از محافظت را از جان او صادر کرده است.
مردم روستا مي گويند از زمان ورود قنطار هواپيماهاي جنگي اسرائيلي هر روز بر فراز روستا چرخ مي زنند.
اما به نظر نمي رسد که قنطار به اين تهديدها و وجود هواپيماهاي جنگي اسرائيل بر بالاي سر خود اهميتي بدهد .
قنطار در زمان دستگيري اش در سال هزار و نهصد و هفتاد و نه از اعضاي جبهه ازادي بخش فلسطين ، از گروههاي انقلابي فلسطيني، بود.

قنطار در مورد گزارشهاي درج شده در رسانه هاي اسرائيل مبني بر اينکه او در جريان حمله اش به داخل اسرائيل در سال هزار و نهصد و هفتاد و نه يک دختر چهار ساله را با استفاده از قنداق اسلحه اش به قتل رسانده است گفت " اينها اتهامات صرف اسرائيلي هاست که کاملا بي پايه است. اگر شما نگاهي به تمام گزارشهاي قضايي مربوط به ان زمان بياندازيد متوجه مي شويد که هيچ اشاره اي به اين حادثه وجود ندارد و اين دختر بر اثر تبادل اتش کشته شد."
قنطار افزود " شما مي توانيد به گزارش منتشر شده در بيست و سوم اوريل يعني يک روز بعد از انجام اين حمله که در روزنامه اسرائيلي معاريو چاپ شد نگاه کنيد که در ان هيچ اشاره اي به اين داستان وحشتناک که اسرائيلي ها جعل کرده اند تا مرا به عنوان يک قاتل و نه يک جنگجوي مقاومت نشان دهند وجود ندارد."

قنطار از المان به علت نقش موثرش در تبادل اسرا بين اسرائيل و حزب الله تجليل کرد و با اشاره به اينکه موارد قبلي تبادل اسرا بين اسرائيل و حزب الله در سال هزار و نهصد و نود و شش و دو هزار و چهار هم با ميانجيگري الماني ها انجام شد اظهار داشت " اصلا تصادفي نبود که بان کي مون دبيرکل سازمان ملل يک الماني را براي ميانجيگري در مورد اين تبادل منصوب کرده بود."
قنطار گفت " به رغم وجود اختلاف در ديدگاههاي سياسي ما با الماني ها انها در اين موضوع بشردوستانه کار خوبي انجام دادند.

 

جانشین دبیر کل حزب الله: آزادی اسرا پیروزی قرن 21 است

شیخ نعیم قاسم جانشین دبیر کل حزب الله گفت که آزادی اسرا پیروزی قرن بیست و یکم است و کسی نمی تواند این پبروزی را از بین ببرد.این موفقیت با لیاقت بدست آمد و اسراییل خود شکست و ذلتش را تایید کرد.وی که در آیینی در جمع شخصیت های اجتماعی و تربیتی در بخش جنوبی بیروت سخن می گفت، افزود: امکان ندارد با عدم نقل خبر این پیروزی در برخی از تلویزیون های بین المللی آزادی اسیران را پنهان کرد زیرا این واقعیت که آزادی اسیران یک پیروزی بود در همه جای جهان اعلام شده است. این پیروزی  قرن بیست و یکم بر اسراییل است گرچه کسانی دوست ندارند مقاومت پیروز شود.

به گزارش پرس تی وی بیروت، نعیم قاسم با طرح این پرسش که چه کسی دولت را تضعیف کرده است ؟ آیا قدرت برخی از طرف ها دولت را تضعیف کرده است و یا برخی از عملکرد معین موجب تضعیف دولت شده است، افزود عواملی که باعث تضعیف دولت شده است فساد در سهمیه بندیها، نبود نظارت  و نبود برنامه ریزی و طائفه گرایی بوده است.

وی افزود برای ساخت دولت لبنان قوی نیاز به همکاری همه است .

شیخ نعیم قاسم گفت اگر مقاومت نبود که جنوب لبنان را آزاد و دست آمریکا را از لبنان کوتاه کند، لبنان اکنون در بدترین شرایط و وضعیت قرارداشت .

 

خبرگزاري فارس

Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo