شهید آوینی
     
 

مبشر,موعود,مبشر و موعود,مسیح,امام زمان,یالثارات الحسین,عدالت

 

ویژه نامه مسیح، مبشر موعود

 

حضرت عیسی علیه السّلام، آخرین اتمام حجت

عیسی علیه السّلام به عنوان آخرین اتمام حجت بر بنی اسرائیل به شکلی معجزه وار و از مادر طاهر و باکره ای به نام مریم متولد شد و در میان ایشان ظهور نمود. تولد ایشان بدون پدر - آنچنان که قرآن کریم نیز تأیید می کند - می تواند نشانه ای بر این امر باشد که در آن دوره قوم یهود به درجه ای از انحطاط رسیده بود که هیچ کفوی از میان آنان برای همسری بانوی پاکی چون مریم مقدس وجود نداشت.
 

نقش حضرت عیسی (ع) در حوادث آخرالزمان/ صهیونیست و فریب تشکیل حکومت آخرالزمانی

در زمان ظهور مسیحیانی که به حضرت ایمان داشته (هرچند در طول تاریخ دچار انحرافاتی شده‌اند) و یهودیانی که تا آن لحظه نبوت حضرت عیسی را نپذیرفته بودند، همگی به وی ایمان آورده و به نقطه مشترک می‌رسند.
 

باور مسیحیان نسبت به رجعت چیست؟

«رجعت» از عقاید عمومی و قدیمی است که در ملل مختلف جهان، میان همه اقوام و مذاهب شرق و غرب قبل از اسلام - چه در ادیان آسمانی و چه در ادیان دیگر- وجود داشته و کم و بیش هنوز وجود دارد، اگر چه در پاره‌ای از مذاهب، تأکید بیشتری روی آن شده است، ناگفته نماند که عقیده به رجعت، در هر دینی به نوع خاص خود مطرح شده است، چنانچه در فرهنگ عقیدتی و سیاسی جهان مشاهده می‌شود که هر ایده و اندیشه‌ای برای بسط و ترویج افکار و عقاید خود همت می‌گمارد.
 

ترکیب MTV و افسانه

بعد از گذر موج بودیسم ، کالت های به اصطلاح عرفانی عَلَم شد که با سوءاستفاده از علاقه ی همزمان نسل جدید به معنویت و نوگرایی به طرف نوعی ریاضت های بی پایه و بنیاد جلب شد و با بهره گیری از آیین هندو و امثال آن، سعی شد دکان جدیدی برای کشیدن نسل جوان از سمت ادیان الهی به طرف مکاتب من درآوردی به وجود آید و طبق معمول سینما هم علمدار این حرکت جدید شد.
 

نظریه مسیحیت صهیونیستی 1
نظریه مسیحیت صهیونیستی‌ 2

موعودگرایی مسیحیان در شرایط تاریخی خاصی قرار گرفت که سرانجام به سود یهودیان مصادره شد و سرزمین و دولت یهودیمسیحیت,صیهونیستی,مسیحیت صیهونیستی,موعود,موعودگرایی,یهود,دولت یهود,اسرائیل,مسیح,صیهونیسم به عنوان پیش نیاز نجات مسیحیان و بازگشت مسیح (ع) بسیاری از آنها را در گرداب صهیونیسم فرو برد. بدون توجه به فرقه های فراوان یهودگرا در مسیحیت معاصر ، باید اذعان کرد که اینک نظم نوین جهانی بر پایه همکاری و همراهی مسیحیان و یهودیان صهیونیست در راستای بازگشت قطعی و دائمی یهودیان جهان به سرزمین موعود! و تشکیل دولت یهود قرار گرفته است. برای مطالعه ریشه های یهودگرایی در مسیحیت باید تا انجام اصلاحات مذهبی توسط لوتر به عقب رفت. مقاله حاضر به شرح ماهیت و شکل گیری مسیحیت صهیونیستی می‌پردازد.
 

اعتقاد به مهدویت در ادیان دیگر چگونه است؟

همان گونه که می دانید مهدویت از واژه هایی است که کارکرد اختصاصی آن به حوزه اسلام و مسلمانان مربوط می شود و این واژه برگرفته از روایات اسلامی در این خصوص است . لیکن در میان پیروان ادیان و مذاهب جهان با اسامی مختلف و گوناگونی مطرح است که در ضمن بحث روشن خواهد شد چرا که این اندیشه (موعود) از خصایص بشری است...
 

اخراج از فلسطین ، عقوبت یهود

پس از فتح بابل به دست کورش، یهودیان از آن شهر آزاد شده به فلسطین بازگشتند. لکن‌ بدون‌ امداد خداوند نتوانستند معبدی برای پرستش او بنا کنند. چرا که معبد خدا فقط باید به توسط انبیای هر قوم بنا شود. این موضوع از زبان موسی (ع) در خطاب به قومش مؤکد گشته که عبادت و قربانی را فقط در مکانی که خداوند برخواهد گزید به جای آور
 

سهم ارشاد در چاپ کتاب های جریان معنویت گرا

درباره ابزارهای گسترش عرفان‌های کاذب در کشور، مطالبی در بخش نخست عنوان و چند نکته مهم درباره ی نقش کتاب درسهم ارشاد در چاپ کتاب های جریان معنویت گرا ترویج معنویت‌های کاذب بیان گردید. در این بخش به مطالب باقی مانده در حوزه منابع مکتوب معنویت‌های نوظهور در کشور پرداخته و نقش آثار مکتوب را به شکل دقیق‌تری پی می‌گیریم.
 

الیگارشی حاخامی و انقلاب مسیحیت

الگیراشی,حاخامی,الگیراشی حاخامی,حاخام,انقلاب,مسیحیت,انقلاب مسیحیت,مسیحی,انجیل,توراتمنبع عمده شناخت مورخین از زندگی عیسی مسیح (ع) به اناجیل چهارگانه محدود است. این از جمله مهم ترین متونی است که در نیمه دوم سده اول میلادی به وسیله چهار تن از پیروان عیسی تنظیم شده و به یادگار مانده است. این چهار تن عبارتند از متی ، مرقس ، لوقا  و یوحنا .
 

مسیحیت و عرفان (1)
مسیحیت و عرفان (2)

مسیحیت,عرفان,مسیحی,تجربه عرفانی,مسیح,حضرت مسیح,عاشقانه,خدا,عاطفی,زیباییعرفان از جمله واژه هایی است که در جهان مسیحیت همراه با ابهام و غموض می باشد. عرفان به منزله نماد است و در واقع این نقطه نظرها نوعی کنایه، اشاره و سمبل نسبت به جهان بالاست. در یک تعریف ساده، عرفان شهود مستقیم و تجربه ی بی واسطه ی خداست. لذا عرفان را می توان نوعی تجربه دانست و در این رابطه سخن از تجربه ی عرفانی نمود.
 

در جستجوی خون آشامان ضد مسیح

بایستی به این نکته توجه کرد، فاتحان قاره آمریکا اغلب پیرو فرقه ای بودند که عهد جدید را با آموزه های اشراف یهود ترکیخون آشام,ضد مسیح,مسیح,ضدمسیح,در جستجوی خون آشام,اسرائیل,فلسطین,اورشلیم,آخرالزمان,آرماگدونب نموده و آرمان های تاریخی / سیاسی آنها را به عنوان تکلیف دینی خویش قرار می داد تا به قول خود زمینه های بازگشت مسیح موعود را فراهم آورند. این آرمان ها ( که به عنوان شروط اصلی زمینه سازی بازگشت مسیح موعود ذکر گردید ) عبارت بودند از :
1- کوچاندن قوم یهود به سرزمین مقدس فلسطین و برپایی اسراییل بزرگ
2- برپایی جنگ آخرالزمان یا آرماگدون برای در دست گرفتن حاکمیت جهانی به مرکزیت اسراییل

 

مسیح معجزه‌گر یا مسیح جادوگر؟

شاید وقتی برای نخستین بار در سال 1908 شرکت فرانسوی پاته در ۸ حلقه فیلم زندگی مسیح را به صورت رنگی ساخت، کمتر کسی از مخاطبان سینما در غرب و یا سایر نقاط جهان که صاحب سینما بودند، حدس می‌زدند که این موضوع در آینده سینما یکی از اصلی‌ترین سوژه‌های سینمای جهان خواهد شد.
 

 
     
Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo