شهید آوینی

 

ورود دو میلیون و نیم زائر به شهر مقدس کربلا 


در حالی که حملات کورکورانه تروریستهای تکفیری به کاروانهای زائران حسینی ادامه دارد؛ استاندار کربلا از ورود دو میلیون و نیم عزادار به این شهر برای شرکت در مراسم اربعین حسینی خبر داد که به گفته وی ورود کاروانهای زائران به کربلا همچنان ادامه دارد.
یک روز پس از حمله وحشیانه تروریستها به کاروان زائران حسینی در شهر حله عراق، شب گذشته یک تروریست تکفیری به محل تجمع جوانان در کوی مندلی شهر بلدروز واقع در مرزهای عراق و ایران حمله کرد که در نتیجه آن،30 کرد شیعه شهید شدند.

به گفته پلیس، این فرد انتحاری با ورود به قهوه خانه ای که معمولا جوانان در آن رفت و آمد می کنند، این اقدام جنایتکارانه را مرتکب شد که علاوه بر شهادت 30 تن، 29 تن دیگر نیز زخمی شدند.

این اقدام تروریستی ساعاتی پس از عملیات هولناک تروریستهای تکفیری در شهر حله صورت گرفت که طی آن تا کنون دست کم 117 زائرحسینی شهید و 173 تن دیگر زخمی شدند.

حملات تروریستهای تکفیری به کاروانهای عزاداران حسینی در آستانه اربعین سالار شهیدان جهان همچنان ادامه دارد؛ هرچند با اجرای طرح جدید امنیتی، امنیت در شهرهای مقدس کربلا و نجف برقرار شده است و تمام راههای منتهی به این شهرها نیز به شدت تحت کنترل نیروهای امنیتی و پلیس عراق قرار دارد.

این در حالی است که یکی از سخنگویان ارتش آمریکا در اولین واکنش به این حملات اعلام کرد که بازگشت به دایره خشونت طایفه ای پس از هر انفجاری از این نوع، نگرانی ما را افزایش می دهد.

از سوی دیگر یک منبع در بیمارستان یرموک واقع در غرب عراق گفت که نیروهای امنیتی اجساد هشت زائر شیعه را که با پای پیاده در حال عزیمت به سوی کربلای معلی بودند و در تیراندازی تروریستها شهید شدند؛ به این بیمارستان منتقل کردند. به گفته این منبع در حمله تروریستها، 23 زائر دیگر در این منطقه زخمی شدند.

در این حال قاسم عطا سخنگوی طرح امنیتی بغداد گفت : تروریستهای تکفیری به کاروانهای زائران حسینی در الدوره، المهدیه و السیدیه آتش گشودند.

زلمای خلیل زاد سفیر آمریکا درعراق که آخرین روزهای ماموریت خود را در عراق پشت سر می گذارد؛ حمله روز سه شنبه تروریستهای تکفیری به کاروان زائران حسینی را محکوم کرد

از سوی دیگر، شروان الوائلی وزیر مشاور در امور امنیتی عراق در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با عقیل الخزعلی خاطر نشان کرد که در پی حملات تروریستی در حله، نیروی ویژه ای با هدف حمایت از زائران تشکیل شده است.

وی افزود : این اقدام پس از انفجار اخیر در شهر حله انجام می شود؛ تروریستها تاکتیکهای جدیدی را در هدف قرار دادن غیر نظامیان به کار می برند، اما ما اعتماد زیادی به توانمندی های خود برای موفق برگزار شدن مراسم اربعین در کربلا داریم .

استاندار کربلا نیز گفت : حدود دو میلیون و نیم زائر تا کنون به کربلا وارد شده اند و ورود زائران همچنان ادامه دارد .

از سوی دیگر، ارتش آمریکا از بازداشت 24 تروریست مظنون به ارتباط با شبکه القاعده در مناطق مختلف عراق خبر داد.

ارتش آمریکا همچنین از کشته شدن سه نظامی خود و زخمی شدن یک تن دیگر بر اثر انفجار بمب دست ساز در مسیر عبور گشتی نظامیان در شمال غرب بغداد خبر داد که به این ترتیب آمار تلفات نظامیان آمریکایی از زمان جنگ علیه عراق در مارس 2003 به 3 هزار و 191 کشته رسید.
 


منبع: خبرگزاری مهر

Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo