شهید آوینی

 

سردار سعید قاسمی :فتح المبین یعنی فقط و فقط متوسلیان و دوستانش

یادواره جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان، فرمانده اسبق لشكر 27 محمد رسول‌الله دردانشگاه امام صادق (ع) با حضور پدر وچند تن  از همرزمان این سردار جاویدالاثر سپاه اسلام برگزار شد.

در این مراسم ابتدا حاج عباس برقی یكی از همرزمان احمد متوسلیان به بیان خاطراتی از این فرمانده اسطوره ای پرداخت و سپس سردار سعید قاسمی به سخنرانی پرداخت.

سردار سعید قاسمی درباره ویژگي‌های حاج احمد متوسلیان گفت: كارهایی كه حاج احمد انجام می ‌داد در نوع خود نمونه و بی نظیر بود و نمي‌دانم این نبوغ رااز كجا آورده بود، وقتی تفسیر قرآن مي‌كرد انگار چندین سال در حوزه درس خوانده و وقتی از تاكتیك نظامی حرف مي‌زد، انگار كه چندین سال در دانشگاه‌های نظامی تدریس كرده بود. وی با اشاره به عملیات‌های انجام گرفته در دوران دفاع مقدس توسط حاج احمد متوسلیان ابراز داشت: عملیات فتح المبین یعنی فقط و فقط احمد متوسلیان و دوستانش. در عملیات بیت‌المقدس نیز برای فتح خرمشهر باز هم فقط وفقط احمد متوسلیان و نیروهای او توانستند برای اولین بار روی جاده اهواز خرمشهر بایستد تا بقیه نیروها اضافه شدند.

سردار قاسمی با اشاره به چگونگی عزیمت حاج احمد به لبنان توضیح داد: در زمانی كه ما در منطقه بصره درگیر بودیم، داستان لبنان پیش آمد كه همه كارشناسان عقیده دارند كه این چیزی جز بي‌ارزش كردن عملیات بیت‌المقدس نبود. وی خاطرنشان كرد: ما در قضیه لبنان خودسرانه كاری انجام ندادیم. بعد از شناسانی منطقه توسط حاج احمد وارد عمل شدیم، ولی حاج‌احمد برای سفارتخانه‌ای مي‌خواست بجنگد كه تا آن زمان هیچ حمایتی از او نكرده بود و حتی حاضر نبود عكسی از رزمندگان اسلام بر سفارت بچساند و به علت كارشكني‌ها وعدم حمایت‌ها كار پیش نرفت و حاج‌احمد و دوستانش به اسارت رفتند و چون امام (ره) فرمودند كه برگردید چون راه قدس از كربلا مي‌گذرد، ما نیز برگشتیم از جبهه‌ای دیگر كار را ادامه دادیم.

در پایان این مراسم جمعی از دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) با قرائت بیانیه‌ای از مسوولین نظام خواستار پي‌گیری وضعیت حاج احمد متوسلیان شدند وابراز داشتند: در شرایطی كه 24 سال از اسارت فرمانده لشكر 27 محمد رسول‌الله مي‌گذرد، هنوز مسوولین هیچ خبر موثقی از شرایط وی به مردم و خانواده‌اش ارائه نكرده‌اند و ما خواستار پیگیری این وضعیت هستیم.
 

Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo