شهید آوینی

 

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت رحلت آیت‌الله میرزا جواد تبریزی
فقدان استاد بزرگ علم و اخلاق و پارسایی خسارتی بزرگ است

در پی درگذشت عالم ربانی و فقیه عالی مقام آیت‌الله حاج میرزا جواد آقای تبریزی، حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تسلیتی صادر فرمودند.

 متن پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون

با تاسف و تاثر فراوان اطلاع یافتیم که عالم ربانی و فقیه عالی مقام آیت الله آقای حاج میرزا جواد آقای تبریزی رحمة الله علیه دار فانی را وداع گفته و حوزه های علمیه را سوگوار ساخته است.

ایشان از مراجع معظم تقلید و از برجسته ترین اساتید حوزه علمیه قم بودند و در طول دهها سال، جمع کثیری از فضلا و طلاب علوم دینی از افادات و تحقیقات علمی این فقیه و اصولی - عالیقدر بهره مند گشتند. تقوی و پارسایی این مرد بزرگ در کنار خلق و خوی مردمی و رعایت پدرانه ای که با شاگردان و ارادتمندان خویش به کار می برد.  ایشان را در میان طلاب و جوانان و بسیجیان، شخصیتی محبوب ساخته و حضور ایشان در عرصه های گوناگون حماسه های انقلاب کرامت مضاعفی در این وجود پربرکت پدید آورده بود.

مردم شریف قم هنوز سیمای با وقار ایشان در تشییع پیکرهای مقدس شهیدان دوران دفاع مقدس را فراموش نکرده اند. درگذشت این عالم عامل و این شخصیت علمی برجسته برای حوزه های علمیه خسارتی بزرگ است.

اینجانب رحلت آن بزرگوار را به مراجع معظم تقلید و علمای اعلام و حوزه های علمیه و به عموم ملت ایران، به ویژه به شاگردان و ارادتمندان و مقلدان ایشان و نیز به بیت مکرم و آقازادگان محترمشان تسلیت عرض می کنم و از خداوند متعال می خواهم که برترین پاداش صالحان را به ایشان عطا فرمایند.

سید علی خامنه ای
30/آبان/ 1385 

گفتنی است، آیت الله میرزا جواد تبریزی از مراجع تقلید کشورمان شب گذشته در سن 80 سالگی در بیمارستان کسرای تهران دار فانی را وداع گفت. وی مدتی پیش به علت عارضه قلبی در این بیمارستان بستری شده بود.

 

منبع: خبرگزاری مهر

Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo