شهید آوینی

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی:

سخنان پاپ كمك به ایجاد بحران مذهبی میان مسلمانان و مسیحیان است

 رهبر معظم انقلاب اسلامی تاكید كردند:سخنان پاپ كمك به سیاست‌های سلطه گران جهانی برای ایجاد بحران مذهبی میان مسلمانان و مسیحیان است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر روز دوشنبه در دیدار دست اندركاران ستاد اقامه نماز، نماز را ستون اصلی تدین فردی و دینداری عمومی ملت‌ها و عامل حیاتی تشكیل یك جامعه دینی برشمردند و با استناد به آیات قرآنی و احادیث معصومین (ع) خاطرنشان كردند: نماز، قوام و مایه استمرار توجه به پروردگار است و هر قدر برای ترویج و ارتقای كیفی اقامه آن تلاش شود كافی نیست.
ایشان، انگیزه درونی و استمرار جهت گیری صحیح را دو عامل اصلی تلاش برای اقامه جامعه توحیدی و احقاق حق و عدالت دانستند و تأكید كردند: این دو عامل مهم یعنی برای خدا حركت كردن و همواره رضایت پروردگار را هدف قرار دادن، در نماز خلاصه شده است.
رهبر انقلاب ترویج نماز، تبیین اهمیت این واجب الهی برای آحاد مردم و ترویج «فرهنگ توجه و حضور قلب در نماز» را وظایف اصلی ستاد اقامه نماز خواندند و با اشاره به لزوم همكاری دستگاه‌های مختلف با این ستاد خاطرنشان كردند: تحقق این اهداف، پایه‌های یك حركت عظیم جهانی را كه نظام اسلامی ستون مستحكم آن است، تقویت می كند.
ایشان با تشكر از حجت الاسلام والمسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز، علمای محترم و همه دستگاه‌هایی كه در امر اقامه نماز همكاری می كنند، استمرار تلاش‌های این ستاد را ضروری خواندند و افزودند: در ترویج فرهنگ نماز باید از همه ابزارهای مفید تبلیغاتی استفاده كرد.
رهبر معظم انقلاب در بخشی دیگر از سخنانشان با ابراز تأسف عمیق از سخنان پاپ درباره اسلام، به عكس العملِ به حق جهان اسلام در قبال این سخنان اشاره كردند و افزودند: جنبه اول این سخنان تهمت‌هایی است كه به اسلام زده شده و جنبه دوم و مهمتر آن، كمك اینگونه سخنان به سیاست‌های سلطه گران جهانی برای ایجاد بحران مذهبی میان مسلمانان و مسیحیان است.
ایشان تصریح كردند: اتهام بی توجهی اسلام به عقلانیت، مانند انكار كردن نور خورشید است، چرا كه در هیچ كتاب آسمانی به اندازه قرآن، بر تعقل و تدبر تأكید نشده است و تمدن درخشان علمی امت اسلام نیز برپایه توجه به توصیه های اسلام در باب اهمیت تعقل و علم و تدبر شكل گرفت.

ایشان با اشاره به بخش دیگری از سخنان پاپ درباره جهاد در اسلام افزودند: این كمال بی انصافی است كه كسی مسئله جهاد در اسلام را نفهمد و آن را بد معرفی كند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: جهاد اسلامی برای تحمیل عقیده بر دیگران نیست بلكه مبارزه آزادیبخش ملتها با قدرتهایی است كه انسانها را به بردگی می كشانند.
ایشان با اشاره به آیات قرآن و سخنان ائمه (ع) درباره ضرورت برخورد تكریم آمیز مسلمانان با كسانی كه عقاید دیگری دارند افزودند: از لحاظ اسلام، انسانها به علت انسان بودن، شایسته برخورد صحیح و تكریم آمیز هستند و چگونه است كه با وجود این آیات صریح و متعدد، اسلام به برخورد خشونت آمیز متهم می‌شود.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: جنبه مهمتر سخنان بسیار تأسف انگیز پاپ، سیاست‌های استكباری پشت پرده اینگونه اظهارات یعنی كمك به بحران آفرینی مذهبی، قرار دادن پیروان مذاهب مختلف در مقابل یكدیگر و جلوگیری از همكاری ملتها و پیروان مذاهب الهی است.
ایشان با اشاره به تلاش آمریكا برای ایجاد بدبینی و كینه ورزی میان مسلمانان و مسیحیان، زشت جلوه دادن چهره اقلیت‌های مسلمان در غرب و ایجاد بهانه حمایت از تروریسم برای سركوب جوامع اسلامی خاطرنشان كردند: زورگویان جهانی، ادامه حیات خود را در گرو بحران آفرینی مذهبی در جامعه بین المللی می دانند و پاپ با سخنان خود، عملاً به این سیاستها كمك كرده است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: البته گمان می رود پاپ در این زمینه فریب خورده و توجه نكرده است كه پشت سر این گونه سخنان چه مقاصد و اهدافی دنبال می‌شود.
ایشان با اشاره به یكی از دیدارهای خود با یكی از مقامات اروپایی در چند سال پیش افزودند: این شخص در آن دیدار به جنگ میان مسیحیان و مسلمانان اشاره كرد كه بنده بسیار تعجب كردم، اما وقتی كه ماجرای برجهای نیویورك روی داد و رئیس جمهور آمریكا از جنگ صلیبی سخن گفت و سپس این پروژه آمریكایی – صهیونیستی با حمله به عراق شروع شد، معنای حرف آن مقام اروپایی كه در حمله به عراق نیز دخالت مستقیم داشت، كاملاً روشن شد و مشخص گردید كه سران استكبار از قبل حلقه‌های این توطئه آمریكایی – صهیونیستی را مشخص كرده بودند.
ایشان ماجرای كاریكاتورهای اهانت آمیز و سخنان توهین آمیز برخی سیاسیون و مطبوعات آمریكایی و اروپایی درباره اسلام را حلقه‌های مختلف توطئه راه اندازی جنگ صلیبی برشمردند و افزودند: سخنان پاپ تازه‌ترین حلقه این ماجراست.
رهبر انقلاب افزودند: ما از بوش توقعی نداریم چرا كه برای قدرتها و كمپانیهای غارتگر جهانی كار می كند اما این سخنان از یك مقام ارشد روحانی مسیحی بسیار مایه تأسف و تعجب است.
ولی امر مسلمین، مسلمانان جهان را به توجه به سیاست‌های پشت پرده سخنان پاپ فراخواندند و افزودند: در این قضیه هم شیطان بزرگ مشغول نقش آفرینی است و همه توجه كنند كه جهت حمله و اعتراض باید متوجه كسانی باشد كه از این سخنان غیر منصفانه پاپ نفع می برند و با استفاده از آن سیاستهای مستكبرانه خود را دنبال می كنند.
در آغاز این دیدار حجت الاسلام والمسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به برگزاری اجلاس سراسری نماز گزارشی از عملكرد این ستاد بیان كرد.

Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo