شهید آوینی

 

ولی امر مسلمین در پیام تبریك به سید حسن نصرالله:

آنچه اتفاق افتاد حجتی از سوی خداوند بر همه‌ دولت‌ها و ملت‌های اسلامی

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی خطاب به حجت الاسلام و المسلمین سید حسن نصرالله دبیر كل حزب الله لبنان، خنثی كردن توطئه‌های دشمنان و سمپاشی آنها را پیروزی دوم برای حزب الله دانستند.

ایشان در این پیام تصریح كردند:دشمن اكنون در صدد پاشیدن ویروس بی صبری و تردید در مردم و ایجاد اختلاف میان سیاستمداران لبنان است،اما شما در خنثی كردن این توطئه‌ها موفق خواهید شد و پیروزی دومی به دست خواهید آورد. متن پیام ولی امر مسلمین به این شرح است:

برادر مجاهد و بسیار عزیز جناب آقای سیدحسن نصرالله ادام‌الله عمره و عزّه و عافیته

سلام علیكم بما صبرتم

درود بر شما و بر دیگر برادران و بر یكایك مجاهدان حزب‌الله.

آنچه شما با جهاد و مقاومت بی‌نظیر خود به امت اسلامی هدیه كرده‌اید،از حد توصیف این‌جانب بالاتر است. جهاد دلاورانه و مظلومانه‌ شما كه نصرت الهی را به شما ارزانی داشت،‌ بار دیگر ثابت كرد كه سلاح‌های مدرن و مرگبار در برابر ایمان و صبر و اخلاص‌‌،‌ ناكارآمد است و ملتی كه ایمان و جهاد دارد،مغلوب سیطره‌ قدرتهای ستمگر نمی‌شود. پیروزی شما پیروزی اسلام بود.‌ شما توانستید به حول و قوه‌ الهی ثابت كنید كه برتری نظامی، به ابزار و سلاح و هواپیما و ناو و تانك نیست، به قدرت ایمان و جهاد و فداكاری همراه با عقل و تدبیر است. شما برتری نظامی خود را بر رژیم صهیونیستی تحمیل كردید؛ تفوق معنوی خود را در ابعاد منطقه‌ای و جهانی تثبیت نمودید؛ افسانه‌ شكست‌ناپذیری و هیبت دروغین ارتش صهیونیست را به سخره‌ گرفتید‌ و آسیب‌پذیری رژیم غاصب را به نمایش گذاشتید. شما به ملت‌های عرب، عزت بخشیدید و توانایی‌های آنان را كه ده‌ها سال بوسیله‌ تبلیغات و سیاست‌های استكباری، انكار شده ‌بود،‌ در صحنه‌ عمل به همه نشان دادید.

آنچه اتفاق افتاد حجتی از سوی خداوند بر همه‌ دولت‌ها و ملت‌های اسلامی و بویژه در منطقه‌ خاورمیانه است. شما بار دیگر مصداق این كلام نورانی قرآن شدید:

قَدْ كانَ لَكُمْ ءَایةٌ فى فِئَتَینِ الْتَقَتَا فِئَةٌ تُقاتِلُ فى سبِیلِ اللَّهِ وَ أُخْرَى كافِرَةٌ یرَوْنَهُم مِّثْلَیهِمْ رَأْى الْعَینِ وَ اللَّهُ یؤَیدُ بِنَصرِهِ مَن یشاءُ إِنَّ فى ذَلِك لَعِبرَةً لأُولى الأَبْصارِ.

این ‌اولوالأبصار، امروز توده‌های میلیونی و جوانان غیور و مؤمن در كشورهای منطقه و سیاسیون سالم و زمامداران و رهبران مستقل و خردمندند.

جهاد مظلومانه‌ شما، دشمن را افشاء كرد و چهره‌ حقیقی او را به نمایش گذاشت. كشتار بی‌رحمانه‌ مردم غیرنظامی؛ به خاك و خون كشیدن كودكان بیگناه و زنان بیدفاع؛‌ حادثه‌ قانا و نظائر متعدد آن،‌ ویرانسازی هزاران خانه و كاشانه و آواره كردن هزاران خانواده؛‌ نابود كردن زیرساختهای بخش مهمّی از لبنان، و فجایعی از این قبیل ،‌ چهره‌‌ حقیقی زمامداران آمریكا و برخی دولت‌های اروپایی را در كنار چهره‌ كریه و منفور رژیم صهیونیستی به همه نشان داد. نشان داد كه شعارهای منافقانه‌ آنان در باب حقوق بشر و آزادی و دموكراسی، چقدر آلوده به دروغ و فریب و رذالت است. نشان داد كه وقتی زمامداران كشورها از رحم و شفقت و منطق و صداقت بیگانه باشند، چه فجایعی ممكن است برای جامعه‌ انسانیت پیش بیاید. سخنان اخیر رئیس جمهور آمریكا در دفاعی قلمداد كردن جنایات رژیم صهیونیستی و ادعاهای خنده‌آور او در باره‌ پیروز شدن اسرائیل در جنگ لبنان، نمونه‌ روشنی از این بیرحمی و شقاوت و بی‌منطقی را در برابر چشم همه گذاشت.

و اما لبنان .. و ما ادراك ما لبنان .. لبنان به بركت همت و شجاعت مردم خود درخشید. دشمن به غلط پنداشته بود كه با حمله به لبنان ضعیف‌ترین حلقه‌ كشورهای منطقه را هدف قرار می‌دهد و طرح وهم‌آلود خاورمیانه‌ دلخواه خود را كلید میزند. دشمن، یعنی آمریكا ـ اسرائیل، از صبر و هوشمندی و دلاوری ملت لبنان غافل بود؛‌ از توانایی بازوان سطبر لبنان غافل بود؛ از سنت الهی« ... كم مِّن فِئَةٍ قَلِیلَةٍ غَلَبَت فِئَةً كثِیرَةَ بِإِذْنِ اللَّهِ وَ اللَّهُ مَعَ الصابرِینَ» غافل بود.

ملت لبنان و جوانان دلاور و سیاستمداران هوشمندش با سیلی سخت خود، او را از این غفلت بیرون آوردند. دشمن اكنون در صدد بریدن این بازوی توانا و كارآمد است؛‌ در صدد ایجاد اختلاف میان سیاستمداران است؛‌ در صدد پاشیدن ویروس بی‌صبری و تردید در مردم است. همه باید در برابر این سمپاشی‌ها بیدار باشند. به حول و قوه‌ الهی شما در خنثی كردن توطئه‌های آنان موفق خواهید شد و پیروزی دومی بدست خواهید آورد، انشاءالله. جهادی كه اكنون در این میدان جدید،‌ پیش روی شماست مانند جهاد فداكارانه‌ شما در میدان نظامی، حائز اهمیت و در آن، صبر و توكل و اخلاص و تدبیر،‌ تعیین كننده است.
به شما و دیگر برادران و دلاوران عرصه‌ جهاد درود می‌فرستم و دست و بازوی همه‌ شما را می‌بوسم.

سیدعلی خامنه‌ای
25/مرداد/1385
 

Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo