شهید آوینی
 
نامگذاری یک روز از تقویم اجرایی کشور به نام شهدای دانشجو

وزارت علوم و بنیاد شهید در راستای نامگذاری یک روز در تقویم اجرائی کشور به نام شهدای دانشجو انجام شده و چند گزینه برای این روز مطرح است که هنوز روز قطعی تعیین نشده است.

دکتر "مریم نهاوندی" صبح روز شنبه در نشست خبری مراسم بزرگداشت 400 شهید دانشگاه تهران که در اداره کل روابط عمومی دانشگاه تهران برگزار شد با بیان این مطلب افزود: دانشگاه تهران بیشترین شهدا را در روز 12 اسفند به میهن اسلامی تقدیم کرده است به همین جهت 12 اسفند برای نامگذاری روز شهدای دانشجو انتخاب شد اما با توجه به اینکه 16 آذر روز دانشجو است این روز نیز مد نظر قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: بنای یادمان شهدای دانشجویی سال آینده در دانشگاه تهران پرده برداری می شود. این یادمان شامل تعدادی پرنده در حال پرواز است.

مدیر کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران از افتتحاح کتابخانه تخصصی دفاع مقدس و موزه شهدای دانشجو در یکی از تالارهای کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران خبر داد و افزود: افتتاحیه موزه شهدای دانشجو که به صورت دائمی فعالیت خواهد کرد با برگزاری نمایشگاهی از آثار شهدای دانشگاه تهران صورت می گیرد.

دکتر نهاوندی از ساخت سرود شهدای دانشجو خبر داد و اظهار داشت: استاد عبدالجبار کاکائی شعری را سروده و آهنگ سازی آن توسط یکی از اساتید دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران صورت گرفته که در برنامه بزرگداشت 400 شهید دانشگاه تهران توسط گروهی از دانشکده صدا و سیما به اجرا درخواهد آمد.

وی از نامگذاری یکی از خیابان های اطراف دانشگاه تهران به نام شهدای دانشجو خبر داد و گفت: مکاتبات بسیاری با وزارت علوم، وزارت ارشاد و شهرداری صورت گرفته است و بنا شده که یکی از خیابان های اطراف دانشگاه تهران تحت عنوان شهدای دانشجو نامیده شود که البته هنوز خیابانی که مورد اجرای این طرح سمبلیک قرار می گیرد مشخص نشده است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران از برگزاری تئاتر خیابانی با مضمون شهید در محوطه دانشگاه تهران و کوی دانشگاه خبر داد و افزود: این برنامه با همکاری مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد از امروز آغاز می شود و شامل 15 نمایش است که تا پایان هفته ادامه دارد.

رئیس ستاد بزرگداشت 400 شهید دانشگاه تهران اظهار داشت: دانشگاه تهران با موافقت وزارت علوم به اعطای دانش نامه افتخاری به خانواده های شهدای دانشجوی دانشگاه تهران خواهد پرداخت و با همکاری شهرداری تهران تندیسی با سمبل استقامت به خانواده های شهدای دانشجوی دانشگاه تهران تقدیم خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo