شهید آوینی

 
رهبر معظم انقلاب بر لزوم توجه شعرای عرب به مسئله فلسطین تاکید کردند
تعدادی از شعرای عرب زبان شرکت کننده در سومین کنفرانس بین المللی قدس و حمایت از حقوق مردم فلسطین به همراه جمعی از شعرای کشورمان عصر امروز ضمن دیداری صمیمانه با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به قرائت اشعاری در خصوص مظلومیت مردم فلسطین و قدس شریف پرداختند.

حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار، هدف از برگزاری چنین جلسه ای را ضمن احترام به قدس از طریق بیان احساسات و عواطف درونی، تاکید بر لزوم توجه دوباره و بیش از پیش شعرای عرب به مسئله فلسطین برشمردند و افزودند: در سالهای اول اشغال فلسطین، شعرهای برجسته ای در خصوص این ظلم تاریخی سروده شد اما در سالهای اخیر برغم جایگاه بالای شعر در زبان عربی، اشعار فصیح عربی در خصوص انتفاضه و مراحل بسیار مهم قضیه فلسطین کمتر دیده می شود.

ایشان با اشاره به ظلمی که امروز به مردم فلسطین می شود و صحنه های تکان دهنده ای که بخش کوچکی از واقعیات فلسطین است و بر صفحه های تلویزیون نمایش داده می شود، خاطرنشان کردند: شعرا باید این صحنه ها را با زبان شعر منعکس کنند تا آیندگان متوجه شوند بر این ملت مظلوم چه گذشته است.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به جایگاه و نقش شعرای متعهد در طول تاریخ اسلام، لزوم قدرشناسی از این شعرا را یادآور شدند. پس از سخنان حضرت آیت الله خامنه ای، تعدادی از شاعران سروده های خود را قرائت کردند.

در پایان این دیدار، نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حضرت آیت الله خامنه ای اقامه شد.

 

منبع : خبرگزاری مهر

Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo