شهید آوینی
 
دومین نمایشگاه توانمندی های مساجد در مصلی تهران افتتاح شد
به مناسبت هفته جهانی مساجد ، دومین نمایشگاه توانمندی های مساجد ، صبح امروز شنبه 29 مرداد ماه در مصلی امام خمینی (ره) افتتاح شد .

 این نمایشگاه از امروز تا 4 شهریور ماه ادامه خواهد داشت .

هدف از برگزاری نمایشگاه توانمندی های مساجد ، نمایش و انعکاس فعالیتهای دستگاههای مرتبط در مورد مساجد در راستای اقداماتی چون حفظ ، احیاء ، مرمت ، خلق آثار هنری و تألیف کتاب و همچنین اجرای برنامه های فرهنگی و معنوی است .

به گفته آیت الله حسین ابراهیمی ، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد ، بخش اعظم آثار به نمایش گذاشته شده امسال را ، آثاری تشکیل می دهند که توسط مساجد ، بمنظور نمایش توانمندی ها و کارکردهای آنها تهیه شده است .

در جریان سی امین اجلاس وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی که از هفتم تا نهم خردادماه سال 1382 در تهران برگزار شد ، نامگذاری 21 آگوست بعنوان روز جهانی مسجد به تصویب رسید  .

در این اجلاس شرکت کنندگان برجایگاه رفیع مسجد بعنوان رمز وحدت و برادری در جهان اسلام تأکید کردند و طی آن تصویب شد که از 21 آگوست هرسال ، مطابق با 30 مرداد ماه ، که مصادف با خاطره به آتش کشیدن مسجد الاقصی توسط تندروهای صهیونیست است ، بمدت  یک هفته ، بعنوان هفته جهانی مساجد اعلام شود .

سی ام مرداد ماه همچنین مصادف با حمله عوامل رضاخان به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم بیگناه در سال 1314است .

منبع : خبر گزاری مهر

Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo