شهید آوینی

 

جشنواره "طلایه داران محراب" برگزار می شود
جشنواره طلایه داران محراب با هدف احیاء ، تبیین و ترویج نماز صبح ، همزمان با هفته جهانی مساجد ، 4 شهریور ماه در سراسر کشور برگزار می شود .

، هدف اصلی جشنواره "ائمه جماعات" است ، چرا که این گروه با فعالیتهای فرهنگی خود می توانند ، با برنامه های جذاب و متنوع در جلب و جذب اقشار مختلف مردم ، به منظور برپایی نماز صبح بصورت جماعت مفید و مؤثر عمل کنند .

هشتم اردیبهشت ماه امسال ششمین همایش طلایه داران محراب برگزار شد که طی آن نیز ، برخلاف دیگر همایشها که ، ائمه جماعات ، بانیان ، واقفین ، خادمان ، مدیران فرهنگی ، محققان ، نویسندگان ، ناشران و هنرمندانی که بهترین آثار را در مورد مسجد ارائه کرده اند مورد نظربودند ، تنها ائمه جماعات بعنوان تأثیرگذارترین افراد در برگزاری نماز صبح به جماعت و اقامه کنندگان نماز صبح به جماعت ، مورد تقدیر و تشویق قرار گرفتند .

جشنواره " طلایه داران محراب " نیز در راستای همایش فوق برگزار می شود و مهمترین هدف آن تجلیل از اقامه کنندگان نماز صبح و ائمه جماعات نماز صبح ، بمنظور ترویج و تشویق ، برای برپایی نماز صبح بصورت جماعت است .

در حال حاضر تنها در 1300 مسجد کشور نماز صبح به جماعت اقامه می شود .

طی جشنواره " طلایه داران محراب" از 47 نفر از امامان جماعت نمونه که فعالیتهای مستمری در برگزاری نماز صبح به جماعت داشته اند ، تقدیر خواهد شد .

جشنواره فوق بطور همزمان در 17 مسجد تهران و مساجد تمام استانهای کشور برگزار می شود .

تشویق و ترغیب عموم به سحرخیزی و اقامه نماز صبح به جماعت ، از مهمترین اهداف برای برگزاری جشنواره طلایه داران محراب عنوان شده است .

منبع : خبرگزاری مهر

 

Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo