شهید آوینی

 

آخرین دیدار رئیس جمهور و اعضای هیات دولت با رهبر معظم انقلاب اسلامی

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آخرین دیدار رئیس جمهور و اعضای هیات دولت ضمن تشكر صمیمانه از زحمات و تلاشهای آقای خاتمی و همكاران ایشان در دولت در طول هشت سال گذشته تصریح كردند: در این مدت كشور شاهد تلاش جدی، پرحجم و سخت دولتمردان بود كه نتیجه آن پیشرفتهای فراوان در عرصه های مختلف صنعتی، كشاورزی، علمی، فن آوری و خدمات است كه این توفیقات از حافظه ملت ایران زدوده نخواهد شد و قطعا نزد خداوند متعال دارای پاداش و اجر خواهد بود.

ایشان جابجایی قدرت اجرایی در كشور را به بهترین شكل و شیرین ترین حالت از بركات اسلام و انقلاب برشمردند و افزودند: این روحیه برادری و همراه با محبت كه در جابجایی آرام قدرت اجرایی بروز می نماید بعنوان بستر مردم سالاری اسلامی باید حفظ شود و دولت آینده نیز باید براساس توفیقات بدست آمده و با استفاده از تجربیات گرانبهای این دولت مسیر پیشرفت كشور را ادامه دهد.

مقام معظم رهبری با اشاره به تاریخ پرافتخار و عظمت ملت ایران و استعدادهای مادی و انسانی كشور خاطرنشان كردند: همه كسانی كه در برهه های مختلف بعنوان خدمتگزار در عرصه اجرایی كشور حضور مییابند باید با تلاش و كار مستمر و به اندازه توان خود یك گام به جلو بردارند تا در نهایت ملت ایران به جایگاه شایسته خود برسد.

حضرت آیت الله خامنه ای، از نسل جوان كشور بعنوان نسلی باهوش، پرتوان و با استعداد و مدیران اجرایی بسیار خوب آینده كشور یاد و تا كید كردند: پیشرفت امروز كشور با گذشته قابل مقایسه نیست و ملت ایران با اتكال به خداوند مسیركمال خود را طی خواهد كرد و در این راه تهدیدها و توطئه های قدرت طلبان جهانی نیز تاثیری نخواهد داشت و همانند گذشته یكی پس از دیگری خنثی خواهد شد.

مقام معظم رهبری، دوران مدیریت را همراه با تلخی ها و شیرینی ها دانستند و با تاكید بر اینكه پایان یافتن ماموریت افراد به معنای پایان مسؤولیت آنان نیست، افزودند: یكی از نكات مثبت دولت آقای خاتمی، سرزنده بودن و تلاش و فعالیت اعضای دولت تا لحظات آخر است.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با تجلیل از شخصیت آقای خاتمی و با تاكید بر اینكه بدلیل روحیات و ویژگیهای مثبت آقای خاتمی، پیوند عاطفی میان رهبری و رئیس جمهور بمراتب مستحكم تر از هشت سال گذشته است، افزودند: تدین و نجابت ذاتی آقای خاتمی از امتیازات برجسته ایشان است و رئیس جمهور در این هشت سال ضمن زحمات و تلاش متراكم، در مواجهه با حوادث مختلف صبر و تحمل كرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطر نشان كردند: البته بارزترین خصوصیت آقای خاتمی در این دوران، مایوس كردن دشمنانی بود كه انتظار داشتند رئیس جمهور رودرروی نظام قرار گیرد اما آقای خاتمی مقاومت نمود و فشارهای بسیاری را نیز تحمل كرد.

ایشان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش عده ای برای ایجاد تقابل و رقابت میان جمهوریت و اسلامیت نظام تصریح كردند: در كشور ما جمهوریت از اسلامیت جدا نیست زیرا مردم پایبند به مبانی دینی هستند و در همه انتخاباتها با رای به پایه های اعتقادی خود، در واقع نشان داده اند كه مردم سالاری حقیقی در كشور همواره با اعتقاد به اسلام همراه بوده است.

آقای خاتمی رئیس جمهور نیز در این دیدار با قدردانی از رهنمودها و حمایتهای مقام معظم رهبری در هشت سال گذشته، گفت: امروز در حالی دولت را ترك می كنیم كه چشم انداز بیست ساله كشور با اهدافی بلند و قابل تحقق تدوین شده، و دولت نیز براساس این چشم انداز برنامه چهارم را تصویب كرده كه این نشان دهنده ثبات، امنیت و توانمندیهای بالای كشور است.

رئیس جمهور با اشاره به ایجاد بیش از دو میلیون و نهصد هزار شغل در طول پنج سال، و كاهش نرخ بیكاری افزود: در این مدت نرخ تورم نیز كاهش یافت و همچنین قیمت ارز تك نرخی شد و آمار افراد زیر خط فقر به 5/11 درصد رسید كه از كارهای بسیار مهم دولت می باشد.

آقای خاتمی تاكید كرد: برغم همه این تلاشها، اقدامات انجام گرفته را كافی نمی دانیم و هنوز مشكلات بر مردم فشار می آورد كه امیدواریم روند رشد اقتصادی همراه با عدالت اجتماعی در دولت آینده ادامه یابد.

رئیس جمهور موفقیت ها و دستاوردهای دولت را نتیجه تلاش و فداكاری همكاران خود در دولت دانست و با اشاره به جابجایی مسؤولیت اجرایی كشور همراه با سلامت و آرامش افزود: این جابجایی مسؤولیت كه براساس رای مردم انجام می گیرد از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی است و برهمین اساس مهمترین وظیفه همه ما استوار كردن پایه های مردم سالاری دینی و تلاش برای نهادینه كردن حقوق مردم و استقرار عدالت، می باشد.در این دیدار حضرت آیت الله خامنه ای بمنظور قدردانی از رئیس جمهور و همكاران ایشان، به آقای خاتمی و هریك از اعضای هیات دولت یك جلد كلام الله مجید اهداء كردند.

در پایان این دیدار رئیس جمهور و اعضای هیات دولت بهمراه خانواده خود نماز مغرب و عشاء را به امامت حضرت آیت الله خامنه ای اقامه كردند و سپس شام را میهمان حضرت آیت الله خامنه ای بودند.

 

 

Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo