شهید آوینی
 
دومین یگان شهادت طلبان ایرانی اعلام موجودیت کرد

زنان و مردان شهادت طلب ایرانی که در قالب دومین یگان شهادت طلب ازسوی ستاد پاسداشت شهدای نهضت جهانی اسلام سازماندهی شده بودند، در قطعه شهدای نهضت جهان اسلام در بهشت زهرای تهران اعلام موجودیت کردند.

300 نفر از زنان و مردان شهادت طلب در این یگان که به نام شهید "صلاح شهاده" نامگذاری شده، سازماندهی شدند و ضمن دریافت پلاک هویت از مسئولان ستاد پاسداشت شهدای نهضت جهانی اسلام، در واکنش به تهدید رژیم اشغالگر قدس مینی بر تخریب مسجد الاقصی، آمادگی خود برای دفاع از اسلام در برابر اشغالگران اعلام کردند.

بنا بر این گزارش، شهادت طلبان ایرانی که به نشان آمادگی برای شهادت، کفن بر تن کرده بودند، بر استفاده از زور و سلاح شهادت طلبی به عنوان تنها ابزار مورد فهم اشغالگران تاکید کردند.

در عین حال که همه اعضای این یگان سربندهای قرمز رنگی بر سر داشتند که بر آن " لا اله الا الله " نقش بسته بود، یکی از اعضای این یگان استشهادی در گفتگو با خبرنگار ما گفت : پیشانی بندهای لااله الا الله که غربی ها از آن در هشت سال دفاع مقدس به عنوان سربندهای سحرآمیز یاد می کردند، یکبار دیگر معجزه خود را نشان خواهند داد.

در میان شهادت طلبان دانشجویان زیادی از رشته های شیمی و فنی و همچنین مادران صاحب فرزند دیده می شدند و حتی یک از مسئولان این یگان استشهادی می گفت : یکی از مادران ثبت نام کننده که امروز روز نامزدی پسرش بود، به ما گفته است که اگر می دانستم زمان برگزاری این برنامه امروز است، نامزدی پسرم را به عقب می انداختم.

همچنین پس از پایان برنامه اعلام موجودیت یگان استشهادی "شهید صلاح شهاده" از داوطلبان ثبت نام برای عملیات شهادت طلبانه با مدارک شناسایی معتبر ثبت نام می شد که با استقبال کم نظیر داوطلبان، بر ای ثبت نام، فرم های مخصوص تمام شده و عده ای از داوطلبان از ثبت نام برای عملیات شهادت طلبانه باز ماندند.

خبرنگاران خارجی مخصوصا خبرنگاران آمریکایی و انگلیسی در این برنامه حضور چشم گیری داشتند.

گفتنی است  اولین یگان استشهادی در قالب سه گروه پنجاه نفره از زنان و مردان شهادت طلب، از سوی ستاد پاسداشت شهدای نهضت جهانی اسلام با عنوان " یگان شهید یحیی عیاش" شهریور ماه گذشته در قطعه شهدای نهضت جهانی اسلام بهشت زهرا (س)اعلام موجودیت کرده بود.

منبع:خبرگزاری مهر

Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo