بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

آموزش و کاربرد ابزار Freehand در کرل

ابزار Freehand برای کشیدن خطوط صاف بکار می رود و زیاد برای ترسیم کادرهایی که در پایان بصورت یک شکل در می آید مناسب نیست .
از Freehand هم می توانید با اتصال نقاطی که هنگام ترسیم یک خط در اختیار شما قرار میدهد نقطه بعدی را به نقطه پایانی خط قبلی وصل نمایید اما کمی زمان بر می باشد و با توجه به ابزارهای دیگری که در زیر مجموعه Freehand وجود دارد مناسب نمی باشد .
در این قسمت می خواهم به طور کامل کاربرد و تنظیماتی که در نوار ابزار وجود دارد را برای شما علاقه مندان به نرم افزار کرل شرح دهم .
نرم افزار کرل را اجرا کنید و در مرحله بعدی ابزار Freehand را انتخاب نمایید .

همانطور که در بالا اشاره کرده ام شما می توانید با کلیک کردن بر روی ابزار و سپس کلیک کردن در وسط صفحه یک خط را با هر اندازه ای که مد نظر شما هست بکشید . اما می توانید با Freehand کادر هم ایجاد کنید به عنوان مثال مستطیل ، دایره  و هر شکلی که مد نظر شما هست . اما برای کشیدن خطوط باید بعد از اینکه خط اول را کشیدید برای ایجاد خط دوم ، شروع خط دوم را دقیقا در نقطه پایانی خط اول قرار دهید . به تصاویر زیر دقت کنید گویای مطلب هستند .نقاطی که با کادر قرمز مشخص شده اند نقاط اتصال بین خطوط می باشند.

تنظیمات ابزار Freehand
سه قسمت اول تقریبا برای بیشتر ابزار یکسان می باشد .

قسمت اول : در کادر X اگر عددی را وارد کنید شکل کشیده شده در جهت افقی به سمت چپ یا راست حرکت می کند و اگر عددی را در کادر Y وارد کنید در مسیر عمودی و بالا و پایین شکل مورد نظر جابجا می شود . عددی که به صورت پیش فرض در این دو کادر وجود دارد مقیاس قرار گیری شکل در صفحه می باشد کافیست کمی کادر را به طرفین حرکت دهید متوجه می شوید که اعداد پیش فرض این دو کادر تغییر میکنند .
قسمت دوم : دو کادر بعدی که در تصویر مشاهده میکنید ابعاد طول و عرض شکل کشیده شده می باشد شما می توانید با وارد کردن ابعاد خود در این دو کادر در محورx.y به شکل دلخواه خود برسید .من اینکار را انجام میدهم تا بهتر متوجه بشوید.
قسمت سوم : تنظیماتی که در کادر بعدی به صورت درصد مشاهده می کنید برای تغییر اندازه شکل بسیار کاربردی می باشد یعنی به این صورت که شما با فشردن آیکون قفلی که در سمت راست کادرها مشاهده می کنید و من با رنگ قرمز مشخص کرده ام می توانید ابعاد کادر خود را به صورت یکجا هم عرضی و هم طولی 10درد به طور مثال افزایش دهید . دوستانی که با فتوشاپ کار کرده اند می دانند که این ابزار در فتوشاپ نیز وجود دارد .خیلی از ابزارهایی که در کرل وجود دارد در نرم افزار فتوشاپ هم با کمی تغییر اسم با همان کاربرد در دسترس علاقه مندان به نرم افزار کرل موجود هست.
قسمت بعدی که دو کادر در آن مشاهده می کنید مربوط میشه به برعکس کردن تصویر در جهت عمودی و افقی

یک قسمت مهم دیگه در ابزار Freehand وجود داره که مربوط میشه به نوع خطوط ، اندازه و رنگ آنها .
من این قسمت را با شماره گذاری به ترتیب برای شما توضیح میدهم و شما می توانید بعد از خواندن آموزش با کمی تمرین مطالب آموزش داده شده را خوب فرا بگیرید .ابتدا تصویر زیر را خوب مشاهده کنید.

قسمت اول : شما می توانید در این قسمت برای سمت چپ نوک خط خود یک شکل را در نظر بگیرید.
قسمت دوم : شما می توانید در این قسمت نوع و شکل خط را تغییر بدهید یعنی خط نقطه چین . خط با فاصله .
قسمت سوم : شما می توانید در این قسمت برای سمت راست نوک خط خود یک شکل را در نظر بگیرید .
قسمت چهارم : برای جدا کردن دو نقطه که به هم اتصال داده شده اند از این آیکون استفاده می شود .
قسمت پنجم : دراین قسمت می توانید پهنای خط خود را به اندازه دلخواه تغییر دهید .
قسمت ششم : با تنظیم کردن این قسمت میزان صافی خط کشیده شده را تعیین می کنید .
قسمت هفتم : با فعال نمودن این گزینه درناحیه مورد نظر یک کادرfree transform ایجاد می شود یعنی می توانید آن را به صورت آزاد تغییر اندازه و شکل دهید

منبع: آسا رایان

درس بعدی  - درس قبلی

فهرست

بازگشت به صفحه آموزش

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved