بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram
 

بيانات در ديدار نيروهاى مسلح استان خراسان شمالى‌‌‌ ‌

20/7/1391

بسم‌‌‌الله‌‌‌الرّحمن‌‌‌الرّحيم‌‌‌

الحمد لله ربّ العالمين و الصّلاة على رسول‌‌‌الله و على ءاله الأطياب الأطهار.
بسيار برنامه‌‌‌ى شيرين و معنوى اجرا شد به وسيله‌‌‌ى شما جوانان عزيز. دلهاى پاكيزه و شاداب جوان در هر عرصه‌‌‌اى از عرصه‌‌‌ها - چه معنوى، چه دنيائى - وقتى وارد ميشود، معنويت و شور و نشاط معنوى را در فضا ميپراكند. تلاوت بسيار خوبى هم جوان عزيز ديگر ما اجرا كردند. خدا را سپاسگزاريم كه در جمع شما عزيزان و جوانان، از ارتش، سپاه، نيروى انتظامى و بسيج، در اين منطقه‌‌‌ى مهم و حساس كشور حضور پيدا كرده‌‌‌ايم.
مسئوليت نيروهاى مسلح در اين منطقه هم مثل همه‌‌‌ى مناطق كشور، مسئوليتهاى خطير و تعيين‌‌‌كننده است. در هر كشورى و ميان هر ملتى، نيروهاى مسلحِ قدرتمند و باانتظام و پرورش‌‌‌يافته، از طرفى مايه‌‌‌ى امنيت خاطر آن ملت است، و از طرفى مصونيت‌‌‌ساز و امنيت‌‌‌ساز در مقابل بيگانگانى است كه هوسهاى تجاوزكارانه‌‌‌ى آنها، آنها را به دست‌‌‌اندازى به اين سو و آن سو وادار ميكند. وقتى يك ملت پنجه‌‌‌هاى فولادين و بازوهاى قدرتمند خود را در لباس نيروهاى مسلح به رخ ديگران كشيد، توهّم و خيال دست‌‌‌اندازى نسبت به آن كشور تضعيف ميشود و دشمن حساب كار خود را ميكند.
شما جوانان عزيز ميدانيد و بدانيد؛ در دنيا صرفه و صلاح سلطه‌‌‌گران و متجاوزان، جنگ‌‌‌افروزى است. جنگ‌‌‌افروزى يكى از كارهائى است كه از ديرباز كار متعارف و معمول قدرتمندان و سلطه‌‌‌گران و متجاوزان به حدود ملتهاى ديگر بوده است و در دوران ما - يعنى دوران معاصر پيشرفت تمدن مادى - به خاطر فروش سلاح و رونق گرفتن صنايع وابسته‌‌‌ى به سرمايه‌‌‌داران، اين انگيزه مضاعف شده است. قدرتمندان، چه سياسيون، چه سرمايه‌‌‌دارانى كه پشت سر كارخانجات اسلحه‌‌‌سازى دنيا هستند، فكرشان ايجاد جنگ و ناآرامى است؛ تحميل بحران به ملتها و كشورهاست. آنچه ميتواند اين انگيزه را قبل از بروز و ظهور آن ضعيف كند يا از بين ببرد، آمادگى ملتهاست؛ كه اين آمادگى، هم در صورت و شكل آمادگىِ عمومى ملت، و هم در شكل حضور نيروهاى مسلح تأمين ميشود.
امروز بحمدالله ملت عزيز ما در سرتاسر كشور، جوانان ما، مردم ما، احساس آمادگى براى دفاع از كشورشان ميكنند؛ براى پيشبرد كشور احساس آمادگى ميكنند. نيروهاى مسلح ما هم كه در صفوف مقدم دفاع قرار دارند، بحمدالله امروز از گذشته‌‌‌ها بسيار آماده‌‌‌تر و تواناترند.
عزيزان من! اميرالمؤمنين (عليه الصّلاة و السّلام) نيروهاى مسلح را حصون رعيت، يعنى حصارها و باروهاى اطمينان‌‌‌بخش براى ملتها دانسته است؛ اما ميفرمايد: «فالجنود باذن الله حصون الرّعيّة»؛(1) باذن الله است.
آنچه كه تعيين‌‌‌كننده است، اراده‌‌‌ى الهى است. هرچه نيروهاى مسلح خودشان را، دلهاى خودشان را، جانهاى پاكيزه‌‌‌ى خودشان را با ياد خدا و ذكر خدا و معنويات مأنوس‌‌‌تر كنند، توانائى آنها بيشتر خواهد شد، قدرت بازدارندگى آنها بيشتر خواهد شد. شما ببينيد در جنگهاى اخير اين منطقه، در جنگ سى و سه روزه، در جنگ بيست و دو روزه‌‌‌ى غزه، گروههاى اندك بر ارتشهاى بظاهر قدرتمندى كه لاف و گزاف درباره‌‌‌ى قدرت خود ميگفتند، پيروز شدند. آنها خدانشناس بودند، آنها مادى محض بودند؛ اما اينها معنوى بودند، اينها با خدا ارتباط داشتند. جبهه‌‌‌هاى خود ما هم بهترين شاهد براى برترين توجه‌‌‌هاى معنوى از سوى جوانان بود. در سنگرهاى ما، در خطوط دفاعى ما، در شبهاى تهاجم و حمله‌‌‌ى نظامى ما، راز و نياز رزمندگان يكى از مسائلى است كه در تاريخ ما بى‌‌‌نظير بوده است و اين در تاريخ خواهد ماند.
مسئولان محترم نيروهاى مسلح از اين جوانهاى عزيز، رزمندگانى آماده‌‌‌ى به كار و مهياى دفاع از حيثيت ملى و هويت ملى و مرزهاى كشور و مرزهاى اعتقادى بسازند. امروز ملت ايران در مقابله‌‌‌ى با دشمنان خود احساس قدرت ميكند. اين احساس قدرت، يك احساس كاذب نيست؛ يك احساس واقعى است؛ متكى به واقعيات است. اين را دشمنان ما هم ميدانند.
ما به پيروى از تعاليم اسلام، اهل تجاوز و تعرض به اين و آن نيستيم؛ اما اهل كوتاه آمدن در مقابل هيچ متجاوزى هم نيستيم. ملت ايران و نيروهاى مسلح آنچنان آماده هستند كه گمان و خيال و توهّم تجاوز و تعدى را از سوى دشمنان هم اجازه نميدهند و با آمادگى خود، با روحيه‌‌‌ى هميشه حاضر و پابه‌‌‌كار خود، آنچنان هيبتى از خود در دل دشمن به وجود آورده‌‌‌اند كه آنچه شما در دنيا مى‌‌‌بينيد از اين حرفهائى كه ميزنند، در همه‌‌‌ى دنيا حمل بر لاف و گزاف ميشود. اين آمادگى را بايد حفظ كنيد، روزبه‌‌‌روز آن را تقويت كنيد؛ و بدانيد هر حركت شما براى توانا كردن و معنوى كردن و منتظم كردن نيروهاى مسلح، حسنه‌‌‌اى است كه خداى متعال آن را به حساب مى‌‌‌آورد.
اين منطقه هم منطقه‌‌‌ى مردان دلاورى است كه ياد آنها در خاطره‌‌‌ى مردان رزمنده‌‌‌ى داراى سابقه‌‌‌ى در ميدانهاى نبرد، همواره زنده است. از خداوند متعال توفيقات شما عزيزان را از درگاه عظمت و مكرمت الهى مسئلت ميكنيم و توفيق خدمتگزارى و عاقبت‌‌‌به‌‌‌خيرى را براى شما از خداوند طلب ميكنيم.
والسّلام عليكم و رحمةالله و بركاته‌‌‌

----------------------------------------------------------

1) نهج‌‌‌البلاغه، نامه‌‌‌ى 53

منبع : دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved