بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram
 
 

دیدار هزاران نفر از مردم استان فارس با رهبر انقلاب

3/2/1390

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم استان فارس در سخنان بسیار مهمی ضمن تبیین شرایط حساس كنونی دنیا و منطقه، با توجه به بیداری اسلامی، همه مردم و مسئولان را به حفظ اتحاد و انسجام و كار و تلاش بی‌وقفه، و بهانه ندادن بدست دشمنان نظام اسلامی توصیه و تأكید كردند: امروز قوای سه‌گانه بویژه دولت حقاً و انصافاً در حال خدمت و تلاش هستند و ملت و رهبری همواره از خط كار و خدمت در كشور حمایت خواهند كرد اما هرجا كه رهبری احساس كند از مصلحت بزرگی غفلت می شود، وارد خواهد شد و رهبری تا زنده است هیچگاه نخواهد گذاشت، در حركت عظیم ملت ایران بسوی آرمانها، ذره‌ای انحراف ایجاد شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ایستادگی ملت ایران بر موضع حق خود و الگو شدن آن برای ملتهای منطقه را علت اصلی فشارها و تبلیغات خصمانه بر ضد نظام اسلامی دانستند و افزودند: با وجود همه این فشارها، نظام جمهوری اسلامی محكم ایستاده و كوتاه هم نیامده است و همین استحكام نظام اسلامی موجب شده است، تیغ آنها كند شود و بر صخره فرود آید.
ایشان با تأكید بر اینكه ملت و دولت باید این حالت صخره‌گون نظام اسلامی را حفظ كنند، خاطرنشان كردند: نگذارید اختلاف و شكاف بوجود آید و آنچه را كه دشمن در تبلیغات و خباثت‌های سیاسی خود می‌خواهد، روی دهد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به قضایای چند روز اخیر درباره وزارت اطلاعات افزودند: تبلیغات رسانه‌ای بیگانه را در مورد این قضایا كه آنچنان اهمیتی هم ندارد ببینید، كه چه جنجالی به راه انداخته‌اند و در تحلیل‌های خود می گویند در جمهوری اسلامی ایران شكاف و حاكمیت دوگانه بوجود آمده و رئیس جمهور، حرف رهبری را گوش نكرده است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: تبلیغات دشمنان در روزهای اخیر بار دیگر نشان داد كه آنها چگونه منتظر بهانه هستند و همچون گرگ برای حمله در كمین نشسته‌اند.
ایشان با تأكید بر اینكه اعضای دولت و شخص رئیس جمهور حقاً و انصافاً مشغول خدمت در كشور هستند خاطرنشان كردند: ملت و رهبری همواره از خط كار و خدمت حمایت می‌كنند و ملاك هم اشخاص نیستند بلكه ملاك اصلی خط كار و خدمت است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مشخص بودن مسئولیت‌ها و وظایف در قانون اساسی افزودند: رهبری هیچگاه بنای دخالت در تصمیم ها و كارهای دولت را ندارد، مگر آنجایی كه احساس كند مصلحتی مورد غفلت قرار گرفته است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأكید كردند: در قضیه اخیر هم كه چندان مهم نیست، احساس شد از مصلحت بزرگی غفلت شده است.
ایشان با توصیه به عناصر داخلی و دلسوزان كشور برای پرهیز از بگومگوها و تحلیل‌های پوچ بر ضد یكدیگر و زمینه ایجاد نكردن برای فضای تبلیغاتی بیگانگان، خاطرنشان كردند: نظام جمهوری اسلامی، دستگاه مقتدری است و رهبری هم محكم در مواضع صحیح خود ایستاده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: تا زمانیكه من زنده هستم و مسئولیت دارم، نخواهم گذاشت حركت عظیم ملت ایران بسوی آرمانها، ذره‌ای منحرف شود.
ایشان با تأكید بر اینكه تا زمانیكه مردم با شور، شعور، بصیرت و عزم راسخ در میدان هستند، لطف الهی هم شامل خواهد بود، خاطرنشان كردند: اگر مسئولان به سراغ مسائل شخصی بروند و اهداف را فراموش كنند، كمك الهی هم كم خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: امروز علاوه بر مردم، مسئولان در قوای سه گانه نیز در میدان كار و تلاش و مجاهدت و در حال انجام مسئولیت‌های سنگین خود هستند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال جهاد اقتصادی، تأكید كردند: همه مردم و مسئولان باید دست به دست هم دهند تا این حركت آغاز شود زیرا هدف از نامگذاری‌های هر سال، ایجاد زمینه برای شروع حركت به سمت شعار و هدف انتخاب شده است.
ایشان با تأكید بر اینكه رؤسای قوا و مسئولان خالی از نقص نیستند، خاطرنشان كردند: باید همواره به خدا پناه ببریم و با شناخت نقص‌های خود و كاستن از آنها، در مسیر حركت ملت ایران گره ایجاد نكنیم.
رهبر انقلاب اسلامی در سخنان خود به تحولات كنونی منطقه نیز اشاره كردند و افزودند: امروز به بركت اسلام و انقلاب اسلامی، بیداری عمومی اسلامی درمنطقه روی داده است كه قطعاً به نتیجه خواهد رسید، همانگونه كه در برخی نقاط تاكنون به نتیجه رسیده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: هرچه عزم، ایمان و آمادگی مردم برای فداكاری بیشتر شود، احتمال پیروزی هم بیشتر خواهد شد.
ایشان با اشاره به غافلگیری امریكا، اروپا و صهیونیستها در قبال تحولات منطقه خاطرنشان كردند: تمام تلاش قدرتهای استكباری بر این است كه بر تحولات منطقه مسلط شوند اما این بیداری اسلامی تمام شدنی نیست و این حركت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشت.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: نهایت و آینده این حركت، به نفع مردم منطقه خواهد بود اما آنان باید كاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف كردن این حركت، در كمین نشسته است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به ظلم آشكار به مردم بحرین، یمن و لیبی تأكید كردند: داوری منصفانه قضایای كنونی منطقه بویژه در این سه كشور، نشان می‌دهد، قدرتهای غربی به مردم ظلم كرده‌اند، و جنایتكار و مقصر غیرقابل اغماض هستند.
ایشان دلیل اصلی ظلم امریكا و غرب به مردم منطقه را، دولت جعلی اسرائیل دانستند و خاطرنشان كردند: در تحولات كنونی منطقه بیشترین ظلم به مردم بحرین شده است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تبلیغات گسترده غرب بر ضد ایران افزودند: از آنجایی كه جمهوری اسلامی ایران موضع حقی را انتخاب و صراحتاً آن را اعلام كرده، قدرتهای غربی حملات تبلیغاتی خود را به سمت ایران متمركز كرده اند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای تأكید كردند: جمهوری اسلامی ایران بر خلاف خواسته قدرتهای استكباری، در قبال تحولات منطقه یك تماشاگر بی‌تفاوت نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستكبران، تماشاگر نخواهند بود.
ایشان با اشاره به ادعای دخالت ایران در امور منطقه آن را بی‌اساس خواندند و افزودند: جمهوری اسلامی ایران به غیر از اعلام صریح موضع خود، چه دخالتی در بحرین، یمن و لیبی كرده است.
رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: جمهوری اسلامی ایران در اعلام نظر حق و صریح خود هیچگاه از اخم قدرتهای پوشالی دنیا نترسیده و نخواهد ترسید و ملاحظه آنها را هم نخواهد كرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: اعتراض مردم بحرین بجا و به حق است و اگر وضعیت مردم بحرین و نوع حكومت آنها و نحوه استفاده حاكمان از حكومت برای هر انسان صاحب بینش بیان شود، قطعاً رفتار حكومت بحرین محكوم خواهد شد.
ایشان افزودند: رفتار حكومت بحرین در مواجهه با مردم اشتباه است زیرا اینگونه اقدامات جز افزایش عقده‌ها و عصبانیت مردم، فایده‌ای ندارد و ممكن است خشم مردم بار دیگر هنگامی سرباز كند كه حكومت نتواند هیچ كاری انجام دهد.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: علاوه بر حكومت بحرین، كسانی هم كه از خارج به بحرین نیرو اعزام كردند دچار اشتباه شده‌اند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قضایای لیبی را هم نمونه دیگری از ظلم قدرتهای استكباری به مردم برشمردند و افزودند: غربیها نمی‌خواهند در لیبی كه در نزدیكی اروپا قرار دارد و سرشار از نفت است، حكومتی مردمی و مسلمان سركار بیاید، بنابراین سیاست‌بازی با ملت لیبی را در پیش گرفته‌اند اما مردم متوجه این سیاست غربی ها شده‌اند.
ایشان مجرم اصلی در حوادث اخیر منطقه را مستكبران دنیا و شبكه صهیونیستی بین‌المللی دانستند و خاطرنشان كردند: آنها با استفاده از شرایط كنونی، در حال فشار آوردن به مردم غزه و به شهادت رساندن روزانه مردم هستند، و باید ملتهای منطقه و دولتها از عملكرد رژیم صهیونیستی غفلت نكنند.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سابقه تاریخی و برجسته علما و مردم استان فارس بویژه شیراز در عرصه‌های مبارزه، جهاد، تدین، علم، ادب و مسائل سیاسی و اجتماعی افزودند: مردم فارس همواره جزو پیشروها بوده‌اند، و استان فارس حقاً و انصافاً یك قله است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اظهار ارادت و اخلاص روزافزون مردم فارس به حرم احمد‌بن‌موسی و برادران آن حضرت و همچنین تقدیم چهارده هزار و ششصد شهید در دوران دفاع مقدس را نمونه بارزی از تدین، و ایثار و فداكاری مردم این استان دانستند و تأكید كردند: كلید اصلی پیشرفت ملتها ایستادگی آنان بر سخن حق خود است و ملت ایران با ایستادگی بر راهی كه انتخاب كرده، توانسته است علاوه بر پیشرفت روزافزون در زمینه‌های مختلف، برای دیگر ملتها نیز الگو شود.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین ایمانی نماینده ولی فقیه و امام‌جمعه شیراز در سخنانی، وجود سومین حرم اهل بیت در شیراز، علمای بزرگ استان فارس، نقش مردم در دوران نهضت اسلامی و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، تقدیم چهارده هزار و ششصد شهید در دوران دفاع مقدس را از جمله ویژگی‌های برجسته مردم متدین و ادب پرور استان فارس برشمرد.
سردار غیب‌پرور فرمانده سپاه استان فارس هم در سخنانی گزارش از برگزاری كنگره سرداران و چهارده هزار و ششصد شهید استان فارس ارائه كرد. پاسداران

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved