بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram
 
 

بيانات در پايگاه نیروی دريائی ارتش در بندرعباس

1/5/1390

بسم‌‌الله‌‌الرّحمن‌‌الرّحيم‌

خداوند متعال را سپاسگزارم كه به من اين توفيق را داد كه برای تجديد عهد و تجديد ديدار و گفتن صميمانه‌ی خسته‌نباشيد به شما عزيزان، فرماندهان، كاركنان و جوانان عزيز، امروز در اين ميدان حضور پيدا كنم.

يقين بدانيد امروز يكی از مؤثرترين كارها، كاری است كه شما در نيروهای دريائی ارتش و سپاه به انجام دادن آن مشغوليد: جبران عقب‌افتادگی‌های طولانی سالهای درازی كه حكومتهای طاغوتی نگذاشتند و زمينه‌ی پيشرفت دريانوردی و حضور دريائی را برای ايران عزيز فراهم نكردند. تلاش مضاعف شما امروز بايد آن عقب‌افتادگی‌های طولانی‌مدت را جبران كند.

همان طوری كه همهی ما ميدانيم، دريا برای يك كشور، يك فرصت بزرگ برای پيشرفت و حفظ منافع ملی است. فوائد دريا برای يك كشور و يك ملت، فوائد راهبردی است؛ فوائد بزرگ و كلان است. كسانی با تسلط بر دريا و دريانوردی در طول قرنهای پی‌در‌پی ـ تقريباً در طول چهار قرن ـ توانستند قدرت بين‌المللی خودشان را تا سرزمينهای دوردست گسترش دهند. به ملتها ظلم شد، سرزمينها غصب شد، منابع ملتها تضييع شد؛ اما آن دولتها و كشورهای مسلط بر دريا توانستند از اين طرقِ ظالمانه برای خود حيثيتهای مادی و قدرتهای بزرگ فراهم بياورند. ملتهای منطقه‌ی ما، چه در خليج فارس، چه در دريای عمان، سالهای متمادی ـ شايد ده‌ها سال ـ عادت كرده بودند كه صدای قدرتمدارانه و زورگويانه‌ی كسانی را كه سوار بر ناوهای جنگی ميشدند و از دوردستها به اين منطقه می‌آمدند، بشنوند و در مقابلِ آنها سكوت كنند و دم فرو بندند.

يك روزی در همين خليج فارس، در اين منطقه‌ی دريائيِ بسيار حساس، ناو انگليسی می‌آمد، فرمانده‌ انگليسی ناو از داخل آن ناو فرمان ميداد، دستور ميداد و كسانی خودشان را موظف ميدانستند كه اين دستور را اجرا كنند. در اين منطقه، سالهای متمادی بر اين منوال گذشت.

امروز همه چيز عوض شده است. ساحل ممتد و طولانيِ متعلق به ايران عزيز، امروز در اختيار دولتی مستقل و ملتی سرافراز و بيدار است؛ ملتی كه به خدای متعال متكی است؛ نيروی خود را ميشناسد و به آن ميبالد و اراده‌ی خود را بر اراده‌ی تحكم‌آميز هر قدرت سياسی و نظامی تحميل ميكند و كسانی را كه ميخواهند با تحكم بر ملتها حاكميت كنند، مجبور به عقب‌نشينی ميكند.

امروز منطقه‌ی خليج فارس و دريای عمان با وجود حضور نامطلوب و مضر ناوهای كشورهای مختلف ـ اروپائی و آمريكائی ـ در اين منطقه، يك منطقه‌ی آزاد، مستقل و متكی به نفس است، به خاطر حضور جمهوری اسلامی و ايران سربلند و ملت مقتدر كشور عزيزمان.

آن دوران گذشت كه كسانی بخواهند بيايند سرنوشت اين منطقه را با حضور نظامی خودشان تأمين كنند. ممكن است هنوز در بين حكام و دولتمردان اين منطقه كسانی باشند كه باز هم مايل باشند طول موج خودشان را تطبيق كنند با فرستنده‌های بيگانگان؛ اما ملتها امروز بيدار شده‌اند. امروز ملتها هشيارند. امروز ملتها ميدانند كه حضور نظامی و مسلح بيگانگان در هر منطقه‌ای ـ‌‌‌‌‌ نه فقط در منطقه‌ی ما ـ مايه‌ی ناامنی آن منطقه است. اينجا هم حضور بيگانگان مايه‌ی ناامنی است. امنيت خليج فارس و دريای عمان با حضور كشورهای منطقه و همكاری آنها تأمين ميشود و بس. منافع دريا مال همه است؛ امكانات اين دريای پربركت متعلق به اين ملتهاست. چگونه ميشود از اين بركات به نفع منافع ملی استفاده كرد و كشور را از آن بهره‌مند كرد؟ با داشتن اقتدار. اين اقتدار را شما نيروهای مسلحی كه با معنای جهاد و مفهوم ازخودگذشتگی خو گرفته‌ايد، ميتوانيد تأمين كنيد.

از آغاز تشكيل نظام جمهوری اسلامی، ما هرگز هيچ كشوری را، هيچ قدرتی را به روياروئی و جنگ تشويق نكرديم و نخواهيم كرد و تا آنجائی كه بتوانيم، از هر گونه روياروئی حساب شده يا تصادفی جلوگيری ميكنيم ـ اين به جای خود محفوظ است ـ ما يك ملت صلح‌طلبيم؛ اما آن كسانی كه پيشرفت كار خودشان را با حضور نظامی، با تحكم نظامی، با زورگوئی‌های معمول ميخواهند تأمين كنند، بايد در مقابل خودشان يك ملت مقتدر را حس كنند؛ و مظهر اقتدار ملت در دريا، شما نيروهای دريائی هستيد كه در سرتاسر اين ساحل طولانی استقرار داريد.

هر روز و شب شما، هر دوره‌ی كاری شما، هر مسئوليت عملياتی يا پشتيبانی يا آموزشی شما يك حسنه است؛ يك اقدام در راه منافع ملت ايران و سربلندی جمهوری اسلامی ايران است. خدای متعال اين مجاهدت را ـ مجاهدتی كه بسياری هم آن را نميشناسند؛ در حقيقت مجاهدت خاموش را ـ به حساب می‌آورد و برای شما اجر و ثواب در ديوان الهی مقرر ميفرمايد. آنچه ميتوانيد، در اين تلاش مقدس، صادقانه و مخلصانه و با همه‌ی توان و نيرو مجاهدت كنيد و ادامه بدهيد و بدانيد كه اين كشور و اين نظام و اين ملت مديون شما جوانانی است كه اقتدار او را تجسم ميبخشيد و نشان ميدهيد.

اين منطقه با حضور نيروهای مسلح كارهای بزرگی دارد؛ چه منطقه‌ی دريای عمان و چه منطقه‌ی سواحل خليج فارس. دستگاه‌های دولتی و مسئولان گوناگون كشور موظفند همكاری‌های لازم را با نيروهای مسلح انجام دهند تا اين كارها به بهترين وجه انجام بگيرد.

من از حضور امروز در ميان شما عزيزان، جوانان، مسئولان و مديران و فرماندهان نيروهای مسلح در اين منطقه خرسندم. خدا را سپاسگزارم و همان طور كه اين جوان عزيز در متن زيبائی كه خواندند، گفتند، مقصود من خداقوتی است و ميخواهم به شما بگويم بدانيد اجر شما، زحمات شما پيش خدای متعال محفوظ است و خود شما، خانواده‌های شما، كسان شما، مسلّماً مورد لطف و تفضل الهی و ان‌شاءالله دعای حضرت بقية الله (ارواحنا فداه) قرار خواهند داشت.

والسّلام عليكم و رحمةاللَّه و بركاته‌

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved