بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

‏بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در مراسم تحلیف و اعطای سردوشی چهارمین دوره مشترک دانشگاههای افسری ارتش

3/ 10/ 85

 

 

بسم ‏اللَّه الرّحمن الرّحيم‏

 

امروز شما جوانان عزيز، به صورت رسمى واردِ خانواده‏ى بزرگ و پرافتخار ارتش جمهورى اسلامى ايران شديد. خوش آمديد! براى شما امروز كه روز گرفتنِ سردوشىِ مجاهدت در راه خداست، روز مبارك و روزى فراموش نشدنى است. اراده‏ى انسان راه او را مشخص مى‏كند و باز اراده‏ى راسخ او، پيمودن اين راه را به طور مستمر و بى‏وقفه تأمين مى‏كند و باز همين عزم و اراده‏ى راسخ است كه او را به هدفها و آرمانها مى‏رساند.

بديهى است كه هيچ‏كدام از ما شغلى را كه انتخاب كرديم، هدف ما نيست، اما وسيله‏اى است كه مى‏تواند ما را به آن هدف بزرگ برساند و آن هدف بزرگ، انسان كامل شدن؛ انسان محبوب و مطلوب شريعت بودن؛ انسانى كه از فرصتِ حضور در اين دنياى مادى و برخوردارى از قوا و امكانات و استعدادها، بتواند آن پرواز آرمانى انسانها را انجام بدهد و خود را به آن نقطه‏اى برساند كه آرزوى انسانهاى بزرگ و مردان صالح و بندگان مقرب خداست. مهم اين است كه راه را درست انتخاب كرده باشيم. من به شما جوانان عزيز و فرزندان عزيزم، بشارت مى‏دهم كه راه را درست انتخاب كرديد. ارتش جمهورى اسلامى ايران، همان نقطه‏اى است كه يك انسان با عزم و اراده را مى‏تواند به آن پرواز ملكوتى و آن عروج قدسى برساند. اين عروج، فقط با شهادت نيست. بسيارى از زندگان، رتبه‏ى شهيدان دارند. ارتش جمهورى اسلامى ايران و نيروهاى مسلح در نظام مقدس جمهورى اسلامى، پيشقراولان حركتى هستند كه امت اسلامى امروز چشم انتظار آن حركت است، و راه براى پيشرفت باز است. مهم اين است كه اين عزم و اراده را كه نيروى جوانى شما پشتيبان آن و فضاى مساعد جمهورى اسلامى، بستر مناسب آن است، همواره حفظ كنيد. خوب درس بخوانيد؛ خوب فرا بگيريد؛ خوب به كار ببنديد و در هنگام نياز، خوب بدرخشيد. اميد است كه خداوند متعال به همه‏ى شما توفيق درخشيدن در جايگاه انجام وظيفه را عنايت كند.

 

والسّلام عليكم و رحمةاللَّه و بركاته


 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved