بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

‏بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در روز انتخابات‏ مجلس خبرگان و شوراهاى اسلامى

24/ 9/ 85

 

 

بسم ‏اللَّه الرّحمن الرّحيم‏

 

انگيزه‏ى من از شركت در اين انتخابات عيناً انگيزه‏ى آحاد مردم عزيزمان است كه عبارت است از انجام يك وظيفه‏ى دينى و ملى و انقلابى. همه اين را حس كرديم كه شركت ما در انتخابات، به معناى دخالت ما در سرنوشت كشور و مديريت كشور در سطوح مختلف است كه در اين نوبت، عمده مجلس خبرگان و شوراهاى اسلامى است. در بعضى از شهرها هم انتخابات مياندوره‏اى مجلس شوراى اسلامى است. بنابراين، اين يك انگيزه‏ى عمومى است كه خوشبختانه ملت ما اين را از بُن دندان احساس كردند؛ لذا در انتخابات شركت مى‏كنند. و اما اينكه من اولِ وقت را براى اين كار انتخاب مى‏كنم، به خاطر اين است كه كار درست و نيك را بايد هر چه زودتر انجام بدهيم؛ مثل عبادات، مثل نمازِ اولِ وقت و مثل بقيه‏ى كارهايى كه موقت است، هر چه انسان آن كار را در لحظات اول و نزديكتر به آن لحظات اول انجام بدهد، اين فضيلت بيشترى دارد؛ چون انسان احساس مى‏كند تكليف را انجام داد و در تأخير آفاتى هست؛ انسان خود را از آن آفات بركنار مى‏دارد. اين كار، كارِ نمادين هم هست. شروع روز را به اين وظيفه، اين يك كار نمادين است و اميدواريم كه ان‏شاءاللَّه خداوند متعال به ما توفيق دهد و به همه‏ى ملت ما كه بتوانند اين كار بزرگ و اين وظيفه‏ى سنگين را انجام بدهند و امروز ان‏شاءاللَّه مردم در ساعاتى كه در پيش رويشان است، اين وظيفه را ان‏شاءاللَّه بخوبى انجام خواهند داد؛ در پاى صندوقها حاضر خواهند شد و شركت خواهند كرد.

و اما مسئله‏ى همزمانى اين انتخابات، يك تجربه‏اى است حالا؛ به نظر مى‏رسد كه تا حالا بد نبوده؛ چون بنا بوده كه در دو نوبت، هم دستگاه‏هاى دولتى، هم مردم، يك نوبت براى شوراها، يك نوبت براى خبرگان، همه‏ى اين تشكيلات را سرِ پا كنند و به راه بيندازند. اينها را اگر بتوان در يكديگر مندمج كرد و در يك روز انجام داد، به نظر مى‏رسد كه از لحاظ وقت و امكانات دولتى و اهتمام مردم، يك نوع صرفه‏جويى انجام مى‏گيرد. البته من فعلاً نسبت به انتخابات مجلس و رياست جمهورى هيچ نظرى ندارم. آنها را بايستى مسئولان بنشينند و جوانبش را بررسى كنند و تصميم‏گيرى كنند، اما اين چيزى كه تصميم‏گيرى كردند و اتفاق افتاده، به نظر ما چيز خوبى است، چيز بدى نيست.


 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved