بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در مراسم تحليف و اعطای سردوشى در دانشكده‏ى افسرى دانشگاه امام حسين(ع)

4/ 9/ 85

 

 
بسم اللَّه الرّحمن الرّحيم‏

 

تبريك عرض مى‏كنم هم طليعه‏ى هفته‏ى مبارك بسيج را به همه‏ى بسيجيان و ملت ايران؛ و هم سرآغاز پاسدارى شما جوانان عزيز را كه امروز رسماً به كسوت مقدس سپاهيگرى و خدمت در راه پاسدارى انقلاب اسلامى ملبس شديد؛ و همچنين به سپاه پاسداران انقلاب اسلامى به خاطر فراهم آوردن اين تشكيلات، تبريك عرض مى‏كنم.

مسئله‏ى كسوتِ سپاهيگرى و نظاميگرى - كه ما آن را يك امر مقدس به حساب مى‏آوريم - در منطق اسلامى، به كلى با آنچه كه در منطق مادى امروز و ديروز دنيا وجود داشته است، متفاوت است. در منطق قدرتمندان مادى، نظامى و نظاميگرى وسيله‏اى است براى اطفاء شعله‏هاى قدرت‏طلبى خود آنها؛ كه اين شعله اطفاء نمى‏شود و روزبه‏روز هم در دل دنياطلبان و قدرت‏طلبان و دنياپرستان مشتعل‏تر مى‏شود. در طول تاريخ، فجايعى كه به وسيله‏ى قدرتمندان و صاحبانِ زر و زور به وجود آمده است، غالباً متكى به همان وسيله و ابزارى بوده است كه تلقى و برداشت آنها از نظاميگرى در اختيار آنها قرار مى‏داده است. منطق اسلام به كلى با اين منطق متفاوت است. در اسلام مسلح شدن، براى دفاع از حقوق ملتها و ضعفا و عدالت، و براى اقامه‏ى حق و عدل به عنوان يك ارزش، به همه توصيه شده است. همه‏ى آحاد امت اسلامى موظفند كه خود را براى دفاع از حق و حقيقت، براى دفاع از حقوق خود در مقابل متجاوزان، براى استقرار امنيت و براى حفظ عزت خود آماده كنند. منتها در مجموعه‏ى همه‏ى آحاد ملت براساس تقسيم وظايف، يك عده از انسانهاى مصمم و صاحبان عزم و اراده، مانند پيشقراولان ملت به عنوان حصن و حصار امن و امنيت ملى، اين لباس مقدس را بر تن مى‏كنند. نظاميگرى، سپاهيگرى و مسلح بودن در اسلام به اين معناست.

جوانى كه با اين عزم وارد اين ميدان پُرشرافت و پُركرامت مى‏شود، از لحظه‏ى اول در ميدان عبادت وارد شده است. شما جوانان عزيز امروز خود را آماده مى‏كنيد تا اينكه مجموعه‏ى شما يك حصن امنى براى ملت و كشور و ارزشهاى اين ملت بزرگ باشد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامى اين امتياز را دارد كه ولادت آن از آغاز براساس ارزشهاى اسلام بود. تداوم اين نهاد مقدس، محتاج انسانهايى است كه بتوانند در شرايطى كه اوضاع و احوالِ آغاز انقلاب و دفاع مقدس هم بر كشور حاكم نيست، خود را با همان ارزشها و هدفهاى عالى تربيت كنند و آماده نگه‏دارند. شما جوانان عزيز ادامه‏دهندگانِ راهِ آن شخصيتهايى هستيد كه با جهاد آنها، با ايستادگى و مقاومت آنها و با روح ابتكار آنها، كشور از يكى از مهمترين گذرگاههاى تاريخى خود به سلامت گذشت.

خود را هم از لحاظ فكرى، هم از لحاظ جسمانى و هم از لحاظ آموزش مجهز كنيد و ارتباط خود را با خداى متعال تقويت كنيد. دلهاى جوان و نورانى شما آماده‏ى ارتباط با خداست. اين ارتباط در سخت‏ترين ميدانها به شما نيرو مى‏دهد. توكل به خدا، اعتماد به خدا و احساس رابطه‏ى با خداوند متعال، در انسان عزت مى‏آفريند، به او اعتماد به نفس مى‏دهد و به او شجاعت مى‏بخشد. و يك ملت براى گذر كردن از گردنه‏هاى دشوار به اينها نيازمند است. خودتان را از همه‏ى جهات آماده كنيد. بگذاريد اين ملت با احساس وجود جوانان باارزشى در نيروهاى مسلح، طعم امنيت و آسايش روانى را همچنان بچشد و احساس كند كه به اذن پروردگار، حصن حصينى ضامن امنيت اوست. دشمنان با مشاهده‏ى آمادگى نيروهاى مسلح، نگاهشان به كشور و ملت، نگاه ديگرى مى‏شود. خيلى از طمعها به خاطر گمانه‏ى ضعف در ملتهاست. ملتها بايد احساس ضعف نكنند. شما مظهر قدرت، عزم و اراده‏ى ملت ايرانيد.

از خداوند متعال مسئلت مى‏كنم كه شما را موفق كند؛ توفيقات الهى همچنان شامل حال سپاه پاسداران انقلاب اسلامى باشد و شما بتوانيد هميشه در همه‏ى دورانها - چه در دورانى كه خطرى اين كشور را تهديد بكند يا نكند - شاخصى براى امنيت، آسايش ملت ايران و حفاظت از ارزشهاى انقلاب اسلامى باشيد.

روح مبارك شهيدان و روح مطهر امام شهيدان از شما شاد باد و دعاى حضرت بقيةاللَّه الاعظم شامل حال شما باشد.

 

و السّلام عليكم و رحمةاللَّه و بركاته‏


 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved