بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در مراسم مشترك دانشگاه‏هاى افسرى ارتش

30/ 9/ 84

بسم‏اللَّه‏الرّحمن‏الرّحيم‏

به جوانان عزيزى كه امروز سردوشى گرفتند و نخستين گام را در راه ورود به ارتشِ سرافراز جمهورى اسلامى برداشتند و به استادان، مربيان و مديران اين دانشگاه و فرماندهان ارشد ارتش جمهورى اسلامى ايران، تبريك عرض مى‏كنم.

حضور در نيروهاى مسلح جمهورى اسلامى يك افتخار است؛ اين، فقط يك شعار نيست، حقيقتى است كه هر كس امروز وضعيت جهان بشريت و نظام جمهورى اسلامى ايران و عظمت آرمان‏هاى اين ملت را بشناسد، به آن اذعان مى‏كند. ارتش جمهورى اسلامى ايران، سپاه پاسداران، بسيج و نيروى انتظامى، در كشور ما سربازان آرمان‏هاى بلند انسانى‏اند. نيروهاى مسلح ما خود را آماده و مجهز مى‏كنند تا دفاع كنند؛ نه تنها دفاع از سرزمين - كه خود افتخار بزرگى است - بلكه دفاع از آرمان‏هاى انسانى؛ دفاع از شرف و كرامت انسانيت.

امروز ديو مهيب و نفرت‏انگيز سلطه، ملتها را تهديد مى‏كند. اين تهديد، فقط متوجه ملت ايران و نظام جمهورى اسلامى نيست؛ متوجه همه‏ى دنياست؛ متوجه اصل و اساس انسانيت است. شما ببينيد امروز مركز استكبار - يعنى نظام ايالات متحده‏ى امريكا - با ارزشهاى انسانى و با انسان‏ها چه مى‏كند: هتك حرمت و حيثيت انسان‏ها، گرفتن جان انسان‏ها، نابود كردن هويت ملى انسان‏ها براى آنها كارى عادى و معمولى شده، طورى كه زشتى آن را احساس نمى‏كنند. ملتها در مقابل يك چنين مجسمه‏ى خباثت و شرارت چه بايد بكنند؟ آيا ملتها بايد تسليم شوند و سرنوشت و هويت و آينده‏ى خودشان را به دست مهاجمانى بسپرند كه هيچ رادع و مانعى از اخلاق و دين و شرف جلوى آنها را نمى‏گيرد؟ مى‏بينيد كه دست‏آموزهاى استكبار در فلسطين چه مى‏كنند. ديديد در عراق و افغانستان، مزدوران مسلح امريكا و انگليس چه كردند و چه مى‏كنند. قبل از اين هم در نقاط مختلف دنيا، هر جا كه توانسته‏اند، بار سنگين وجود خود و شرارت خودشان را تحميل كرده‏اند. ملتها چه بايد بكنند؟ ملتها هيچ راهى بجز قوى شدن، اعتماد به نفس، توكل به خدا و توكل به نيروى ذاتى خود ندارند؛ ملتها بايد خودشان را قوى كنند. اين قوى شدن فقط از جنبه‏ى نظامى نيست؛ ملتها بايد اراده، اقتصاد، دانش و پيشرفتهاى گوناگون خود را پى‏درپى قوى كنند؛ اما تقويتِ نيروى دفاع از هويت و مرزهاى يك ملت، يكى از مهمترين‏هاست، كه امروز نيروهاى مسلح ما اين وظيفه را به عهده گرفته‏اند.

شما نماد قوّت و اقتدار ملت ايرانيد. اين، افتخار بزرگى است. اين اقتدار فقط با آموزش نظامى به تنهايى حاصل نمى‏شود؛آموزش نظامى، بعلاوه‏ى تقويت عزم و ايمان. دل بايد نيرومند باشد، تا جسمِ نيرومند و سلاحِ نيرومند را بتواند به كار بگيرد. جوانهاى عزيز! خودتان را قوى كنيد و عزم راسخ را در درون خودتان پرورش دهيد؛ شما مسؤوليت‏هاى سنگينى را بر دوش داريد. ممكن است يك ارتش در طول سال‏هاى متمادى حتّى يك‏بار هم با يك جنگ مواجه نشود؛ اما آمادگى و حضور مقتدرانه‏ى آن در كنار ملتش، مايه‏ى اعتماد ملى است؛ مايه‏ى آرامش دلهاست. شما خودتان را براى ايجاد اعتماد در دل ملت‏تان - كه هم اعتماد به خودشان و هم به ارتش‏شان است - آماده كنيد. آموزش نظامى، انضباط نظامى، اخلاق والاى اسلامى، ايمان روزافزون در دلهاى شما - كه پاك و نورانى است - وظايف اصلى است. شماها پاكيد، دلهاى جوان شما نورانى است؛ قدر اين نورانيت را بدانيد؛ قدر استعدادهاى ذاتى خودتان را بدانيد و اين استعدادها را بروز دهيد. ارتش جمهورى اسلامى ايران را كه تا امروز به حول و قوه‏ى الهى افتخارات بزرگى به دست آورده است، باز هم سرافرازتر كنيد. همه‏ى نيروهاى مسلح را يك خانواده‏ى بزرگ بدانيد. هر نيرو با برادران و خويشاوندان خود در نيروى ديگر؛ و هر سازمان - ارتش و سپاه و بسيج و نيروى انتظامى - با برادران خود در سازمان‏هاى ديگر، همچون پاره‏ى تن يكديگر رفتار كنند؛ به هم اعتماد كنيد، از هم بهره‏مند شويد، تجارب يكديگر را به كار بگيريد و روزبه‏روز خودتان را قوى‏تر و آماده‏تر كنيد؛ و بدانيد كمك الهى متعلق به آن مردمى است كه خود را آماده‏ى دريافت اين كمك‏ها مى‏كنند. با ايمان، با كار بى‏وقفه و خستگى‏ناپذير، با توكل و توسل به پروردگار، خودتان را آماده‏ى دريافت رحمت و كمك الهى كنيد.

ان‏شاءاللَّه اين گام اول براى شما جوانان، مقدمه‏ى گامهاى بلند و موفق بعدى باشد و شما ذخيره‏هاى اسلام در درون سازمان ارتش باشيد.

والسّلام‏عليكم‏ورحمةاللَّه‏وبركاته‏

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved