بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

پيام رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت حماسه‌ی پرشور 27 خرداد

28/ 3/ 84

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر ملت بزرگ ایران
درود بر شما امت زمان شناس و شجاع

حماسه‌ی پرشوری كه به هنرنمائی شما در 27 خرداد آفریده شد، یكبار دیگر چهره‌ی استوار و پرافتخار ملتی را نشان داد كه با عزمی راسخ به افق بلند هدفهای خود چشم دوخته و با دستی توانا به ساختن كشور خود همت گماشته است. حضور پر طراوت و شورانگیز شما در پای صندوقهای رأی بار دیگر به اثبات رسانید كه مردم‌سالاری اسلامی در نهاد این ملت ریشه دوانیده و این شجره‌ی طیبه‌‌ی الهی، همه‌ی بادهای مخالف را با ثبات و استقرار خود تحقیر كرده است. شما با مشاركت انبوه و حداكثری، ملتی سَر زِنده و هشیار و زمان‌شناس را در برابر جهانیان به نمایش گذاشتید و به بزرگترین نیاز كشور خود پاسخی شجاعانه دادید. شما با حضور متین و همگانی و با شكوه خود، یكبار دیگر توطئه‌ی دشمنان خود را باطل كردید و گوهرِ نفوذناپذیر و پرصلابت ایرانی مسلمان را در برابر كج‌اندیشانِ بددل و بدخواه به جلوه درآوردید.

دشمن نابخرد شما با این گمان غلط كه ملت ایران را مرعوب و اِغفال كند،‌ در اعلامیه‌ای سراپا دروغ و دغل،‌ به ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی دشنام داد.‌ رئیس جمهور رو سیاه امریكا كه خود با پول كمپانی‌های غارتگر صهیونیستی و برای تأمین منافع نامشروع آنان بر سر كار آمده،‌ در پیش‌داوری احمقانه‌ی خود در روز 26 خرداد، انتخابات شما را نادرست و مخدوش دانست. این جنایتكار ابوغریب و گوانتانامو، به نظام جمهوری اسلامی تهمت زد و با سرپوش گذاشتن بر جنایات چكمه‌پوشان امریكائی در عراق و افغانستان، حمایت دولت امریكا از رژیم‌های كودتایی و ضدمردمی در زمان گذشته و حال را نادیده گرفت و به تصور اینكه ملت ایران رژیم كودتائی و سلطنتی محمدرضا را كه بیست‌ و پنج‌ سال با پشتیبانی امریكا،‌ به ایران و ایرانی ستم كرد،‌ به فراموشی سپرده است،‌ ادعا كرد كه دولت او طرفدار دموكراسی و دوستدار ملت ایران است.

شما ملت عزیز، شما جوانان پرشور و متعهد،‌ شما مرد و زن با ایمان، با حضور حماسی و آگاهانه‌ی خود،‌ دشنام بوش را به خودش برگرداندید و عزم راسخ خود را بر استقلال كشور و دفاع از اسلام و مردم‌سالاری اسلامی اعلام كردید.

رأی شما كه در محیطی آزاد و با حضور سلایق گوناگون و به نامزدهائی با چهره‌ها و گرایشهای متنوع، در صندوق رأی ریخته شد، پیش از هرچیز، رأی به جمهوری اسلامی،‌ رأی به استقلال ملی،‌ رأی به قانون اساسی،‌ رأی به پیشرفت و عدالت و آرمانهای اسلامی است كه در آن،‌ دین و دنیای مردم،‌ و رفاه و معنویت عمومی،‌ و عزت و افتخار ملی تأمین خواهدشد.

هركدام از نامزدهای محترم كه سرانجام از بیشترین رأی مردم برخوردار باشد، متعهد به این آرمانها است و عدالت اجتماعی و رفع فساد و تبعیض و مقابله با توطئه‌های سیاسی و فرهنگی و اقتصادی نخستین وظیفه‌ی اوست.

اینجانب با تضرع و خشوع، سر بر سجده‌ی شكر می‌گذارم و خدای حكیمِ علیم را به هدایت و توفیقی كه به ملت با ایمان ما عنایت كرد سپاس می‌گویم،‌ و از یكایك آحاد شما مردم عزیز كه حق خود را اِعمال و تكلیف خود را ادا كردید صمیمانه تشكر می‌كنم و توصیه‌هایی را به عرض ملت عزیز می‌رسانم:

1 ) بزرگترین برنده‌ی این انتخابات، ملت ایران است كه به رغم سمپاشی‌های دشمن خارجی و ایادی داخلی‌اش، شكوه و عظمت آفرید و بدبینان را غافلگیر كرد. طرفداران نامزدهایی كه توفیق خدمت در مسئولیت رئیس جمهوری نیافته‌اند، نباید احساس خسارت كنند. هركس بر طبق عقیده‌ی خود تلاش كرده است، سرافراز است و آنگاه كه این تلاش با نیت خیر و قصد الهی باشد برخوردار از پاداش و قبول خداوند است ان شاءالله.

2) ایران اسلامی، اكنون بار دیگر الگوی مردم‌سالاری صادقانه‌ی خود را كه مبتنی‌بر رأی و حضور مردم و نه مانند شیوه‌ی آمریكائی با لشكركشی و تحمیل،‌ است، در برابر ملتهای جهان و خاورمیانه به نمایش گذارده است. این حادثه‌ی شیرین به كام دشمنان تلخ است. انتظار می‌رود همه‌ با هوشیاری و آگاهی خود نگذارند فتنه‌گری‌های احتمالی دشمن،‌ شیرینی انتخابات را از كام ملت ایران بزداید.

3) رئیس جمهور منتخب هركه باشد،‌ رئیس جمهور همه‌ی ملت ایران است و همه به همكاری با او در پیشرفت كشور موظف‌اند. اینجانب نیز مانند همیشه از هر اقدام و حركت ایشان در اداره‌ی قانونی كشور و حركت در جهت اهداف نظام اسلامی حمایت خواهم كرد ان‌ شاءالله

4) به رئیس جمهوری منتخب هركه باشد توصیه میكنم كه از اولین ساعات اعلام نتیجه‌ی انتخابات، خود را برای تلاش هرچه بیشتر و اهتمام افزون‌تر به خدمتگزاری خستگی‌ناپذیر برای این ملت وفادار و مخصوصاً‌ جوانان و بالاخص طبقات محروم كه پرشمارترین حامیان نظام اسلامی‌اند، آماده سازد و خدمت خود به ملت و كشور عزیز را در عمل نشان دهد.

5)‌ اكنون كه در نخستین ماههای سال همبستگی ملی و مشاركت عمومی،‌ ملت ایران فصلی درخشان را رقم زدند، از همه و بویژه از عناصر سیاسی و دارندگان جایگاههای هدایت افكار عمومی و رسانه‌ها و دیگران می‌خواهم كه همچنان روحیه‌ی همبستگی و مشاركت را تقویت كنند و از هر كار و گفتارِ تفرقه‌انگیز و دلسردكننده بپرهیزند.

6) لازم میدانم از مراجع عظام و علمای اعلام و فرزانگان دانشگاهی و شخصیتهای فرهنگی و سیاسی و اجتماعی و فعالان عرصه‌ی انتخابات و بخصوص از صدا و سیما كه برنامه‌های شوق‌آفرین و هنرمندانه‌اش،‌ نقشی ماندگار آفرید،‌ و نیز از شورای نگهبان و وزارت كشور كه با صدق و امانت و كوشش فراوان خود، میدان را برای این مسابقه‌ی بزرگ آماده ساختند و از دیگر كسانی كه به گونه‌ای در این تلاش عمومی نقش‌آفریدند و نیز از خودِ نامزدهای محترم ریاست جمهوری كه در این میدان پرمسئولیت قدم نهادند صمیمانه تشكر كنم.

بار دیگر متضرعانه خداوند متعال را سپاس گفته و هدایت و رحمتش را برای این ملت عزیز و این بنده‌ی ناتوان مسئلت میكنم و با سلام به حضرت ولی‌الله‌الاعظم روحی‌فداه به دعا و توجه و حمایت آن صاحب اصلی كشور و ملت دل می‌بندم. و اینك كه انتخابات به مرحله‌ی دوم كشیده شده است، همگان را به حضوری قاطع و پرصلابت دعوت میكنم.

والسلام علیكم و رحمه الله
سیدعلی خامنه‌ای
28/ خرداد/1384

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved