بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در ديدار مردم زلزله ‏زده‏ ى روستاى داهويه‏‏

13/ 2/ 84

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدللَّه رب العالمين والصّلاةوالسّلام على سيّدنا و نبيّنا ابى‏القاسم محمّد.

از اين‏كه در جمع شما هستم، خدا را سپاسگزارم. مصيبتى كه بر اين روستا و اين شهرك و بر منطقه‏ى زرند وارد شد، يكى از امتحانهاى الهى بود؛ هم امتحان الهى براى شما، هم امتحان الهى براى ما و براى مسؤولان.

عزيزان زيادى از داهويه و بقيه‏ى مناطق از دست رفتند، كه داغشان بر دل كسان و دوستان آنها باقى است؛ اما آنچه مسلّم است، حوادث و ناملايمات و بلاياى بزرگ، كوچكتر از آن است كه بتواند دلهاى مرد و زن مؤمن و استوارى مثل شما را متزلزل كند. مؤمن، از هر حادثه‏ى تلخ هم وسيله‏يى مى‏سازد براى تعالى و تكامل. اين حادثه بسيار تلخ بود؛ اما اگر بتواند اولاً ما را به خدا نزديكتر كند، ثانياً نيرو و نشاط و عزم و اراده را براى از سرگيرى زندگى و سازندگى در ما تقويت كند، تبديل به نعمت مى‏شود.

مرد و زن، جوان و پير، همتهاى خودتان را عالى كنيد. مسؤولان هم بجد در پى اين هستند كه ان‏شاءاللَّه آثار اين خسارت و اين مصيبت را هرچه ممكن است كم كنند و ان‏شاءاللَّه بار ديگر اين محل و منطقه، با همت شما و با همت مسؤولان به يك منطقه‏ى آباد تبديل بشود.

اميدواريم خداوند متعال رفتگان اين جمعيت را، مخصوصاً كسانى‏كه در اين زلزله جان خود را از دست دادند، مشمول رحمت و مغفرت كند و به بازماندگان آنها صبر عنايت كند. همين‏قدر بدانيد اگرچه كه اين تلف‏شدگان و از دست رفتگان، كسان شما بودند؛ اما اين مصيبت مخصوص شما نيست، مصيبت ما هم هست؛ ما هم داغدار مصايب شما مردم در حوادث گوناگون هستيم.

ما به خداى متعال پناه مى‏بريم و از خداى متعال كمك مى‏خواهيم و اميدواريم بتوانيم به وظايفى كه خداوند متعال بر دوش ما قرار داده است، عمل كنيم و اميدواريم مسؤولان كشور و مسؤولان استان اين توفيق را به‏طور كامل پيدا كنند كه به وظايف خود در قبال شما مردم به نحو احسن عمل كنند؛ ان‏شاءاللَّه.

پروردگارا! به محمد و آل محمد، رحمت و بركت خودت را بر اين مردم نازل كن. پروردگارا! اين دلهاى شاداب، اين انگيزه‏هاى ايمانى پُرشور را، كه به‏طور واضح در آنها مشاهده مى‏شود، مشمول رحمت و عنايت خودت قرار بده. پروردگارا! قلب مقدس ولى‏عصر را از همه‏ى ما، از همه‏ى اين مردم، از همه‏ى اين جوانان عزيز، راضى و خشنود بگردان.

 

والسّلام عليكم و رحمةاللَّه و بركاته

 

 

 

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved