بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در مراسم فارغ‏التحصيلى و تحليف دانشجویان دانشكده افسرى نيروى انتظامى‏‏

15/ 07/ 83

 بسم الله الرحمن الرحيم

هفته‏ى نيروى انتظامى را به يكايك كاركنان اين نيرو، مخصوصاً به شما دانشجويان عزيز، فارغ ‏التحصيلان عزيز و اساتيد عزيز و به همه‏ى فرماندهان رده‏هاى مختلف و به فرماندهى محترم نيروى انتظامى تبريك عرض مى‏كنم و اميدوارم كه براى ملت ايران هم اين هفته و اين روز و اين مراسم، مبارك باشد.

امنيت، شعار و وظيفه‏ى اصلى و اساسى شماست و براى زندگى مردم و يك جامعه، گاهى از نان شب واجب‏تر و مهمتر است. خداوند متعال در قرآن كريم در مقام ذكر نعمتهاى بزرگ خود به جامعه، مى‏فرمايد: «الّذى اطعمهم من جوع و امنهم من خوف»؛ يعنى گرسنگى و ناامنى در مقابل امنيت و راحتى و رفاه قرار دارد؛ اينها دو عنصر مقابل و مهمند.

امروز بحمداللَّه نيروى انتظامى پيشرفتهاى بسيارى را در جنبه‏هاى مختلف؛ نظم و سازماندهى، آگاهى و هوشمندى و آشنايى با شيوه‏هاى علمى، ارتباط با مردم و پيدا كردن اولويتها، از خود نشان مى‏دهد كه مايه‏ى خرسندى است و يقيناً وقتى نگاه درست به مقوله‏ى عزم و نظم و امنيت وجود داشته باشد و اين با مديريت قوى، برنامه‏ريزى علمى و كار بى‏وقفه همراه شود، نتيجه‏اش براى اين نيرو، افتخارآميز و براى ملت شيرين خواهد بود. ما امروز خوشبختانه نشانه‏هاى اين شاخصهاى اصلى را به صورت بارزى در نيروى انتظامى مشاهده مى‏كنيم. البته به اين اندازه قانع نيستيم، ولى پيشرفتها ما را اميدوار مى‏كند كه همچنان مى‏توانيم به كامل كردن و پيش رفتن خود ادامه بدهيم. خدا را شكر مى‏كنيم كه ملت ايران در بخشهاى مختلف نشان داده كه يك ملت سترون نيست؛ ملتى پُربار، پُراستعداد، آماده‏ى پيشرفت در همه‏ى جنبه‏هاى علمى و عملى است.

امروز نيروى انتظامى ما با گذشته‏ى تاريخى خود بكلى غيرقابل مقايسه است. اين نشان‏دهنده‏ى جلو رفتن و پيش رفتن است؛ نشان‏دهنده‏ى اين هم است كه ما همچنان مى‏توانيم پيش برويم. بايد با دقت، كمبودها و نقصهاى خودمان را پيدا كنيم و روزبه‏روز بر تكامل خودمان بيفزاييم. آنچه مردم از نيروى انتظامى متوقع هستند، چيست؟ مردم مى‏خواهند نيروى انتظامى قوى و مقتدر باشد؛ هوشمند و پيچيده باشد؛ سالم و امين باشد؛ سريع و بهنگام باشد؛ مؤدب و اهل بيان و تفاهم با مردم باشد؛ اين انتظارات مردم از نيروى انتظامى ماست. شما در بخشهاى قابل توجهى اين لياقت و آمادگى را از خودتان نشان داده‏ايد.

من مى‏خواهم به يكايك شما جوانان عزيز و به استادان و راهنمايان شما و همچنين به يكايك عناصرى كه در اين نيروى خدوم مشغول كار هستند، توصيه كنم كه قدر اين توفيق و اين نعمت را بدانيد كه داريد در خدمت امنيت مردم - كه يكى از بزرگترين نعمتهاست - تلاش مى‏كنيد؛ مى‏آموزيد و عمل مى‏كنيد. امروز كشور ما بحمداللَّه يكى از امن‏ترين كشورهاى دنياست. سياست قدرتهاى مداخله‏گر در همه‏ى كشورها ايجاد ناامنى است؛ ناامنى سياسى، ناامنى اخلاقى و فرهنگى. اين سياستى است كه امروز و از ديرباز از سوى قدرتهاى متجاوز و مداخله‏گر در همه جاى دنيا اعمال مى‏شود. آنها چه بخواهند، چه نخواهند، وجودشان و حضورشان موجب ناامنى است.

شما ببينيد امروز كجاست كه نيروهاى مداخله‏گر و فضولِ قدرتهاى بزرگ حضور دارند و آن‏جا ناامنى نيست؟ هرجا كه امتداد نفوذ قدرتهاى مداخله‏گر جهانى است، در كشورهاى گوناگون عالم، نشانه‏هاى ناامنى مدنى و فرهنگى و اخلاقى و عدم آرامش عمومى در آن‏جاها محسوس است. ملت ايران با قدرت، با عزم راسخ و با آشنايى با اوضاع جهان، تصميم گرفته است كه اراده‏ى خود را بر امور كشورش مانند حصارى مانع از نفوذ قدرتهاى مداخله‏گر قرار دهد. همه‏ى بخشها در اين زمينه فعال و پُرنشاطند، شما هم سهم خودتان را خوب مى‏شناسيد؛ آن را به بهترين وجه ايفا كنيد و اين نعمت را مغتنم بشماريد. ملت ايران در دنيا به اين شناخته شده كه با ظلم، با سلطه‏گرى، با روابط ناسالم سلطه‏گرى و سلطه‏پذيرى در سياستهاى بين‏المللى، مخالف است؛ به اين هم بايد شناخته شود كه ملتى اهل سازندگى، اهل ابتكار، اهل نوآورى در همه‏ى زمينه‏هاست و يكى از بهترين زمينه‏ها، نيروهاى مسلح و بويژه نيروى انتظامى است؛ و شما اين فرصت را امروز داريد. ما خوشوقتيم از اين‏كه بحمداللَّه در زمينه‏هاى گوناگون نشانه‏هاى پيشرفت را مى‏بينيم. البته مشاهده‏ى اوضاع تأسفبار و مصيبت‏بار ملتهاى منطقه و همسايه‏ى ما، براى ملت ايران سخت و دشوار است.

امروز شما مشاهده مى‏كنيد كه در كشور عراق اشغالگران و سلطه‏طلبان با مردم چه‏جور رفتار مى‏كنند؛ در حالى‏كه ادعا مى‏كنند به دنبال تروريستها هستند، آحاد مردم را قتل‏عام مى‏كنند. بمبارانهاى مكرر شهرهاى عراق، بمباران فلوجه، شهرك صدر، سامرا و ديگر شهرها، چطور مى‏تواند براى مقابله‏ى با مشتى تروريست باشد؟! معناى مقابله‏ى با تروريسم و تروريستها اين است؟! كودكان معصوم و زنهاى بى‏دفاع و انسانهاى بى‏گناهى كه در اين بمبارانهاى كور نابود مى‏شوند، تروريستند؟! آيا با اين رفتارها تروريسم ريشه‏كن شد يا تشويق شد؟ اگر نگوييم سازمانهاى تروريستى شناخته شده، زير نفوذ دستگاهها و سرويسهاى جاسوسى امريكا و اسرائيلند - كه اگر كسى چنين ادعايى هم بكند، معلوم نيست خيلى گزافه گفته باشد - كمترين سخن اين است كه بگوييم تجاوز، زورگويى، قتل‏عام، قلدرى، ناديده گرفتن حق يك ملت در كشور خود، تشويق كننده‏ى مقاومتهاى مردمى و رشد دهنده‏ى احساس گرايش به تروريسم در ميان همين ملتهاست. اين رفتار، نسخه‏ى زشت ديگرى در فلسطين اشغالى دارد. ببينيد چه مى‏كنند با اين مردم! اردوگاه آوارگان را بمباران مى‏كنند؛ به توپ مى‏بندند؛ خانه‏هاى مردم را ويران مى‏كنند؛ مزارع مردم را خراب مى‏كنند؛ دهها نفر كودك و زن و مرد بى‏دفاع را به قتل مى‏رسانند؛ به عنوان اين‏كه به دنبال مبارز فلسطينى مى‏گردند! دنيايى كه چشم را بر اين جنايتهاى وقيحانه مى‏بندد، نمى‏تواند ادعا كند كه طرفدار حقوق بشر است و نمى‏تواند اميدوار باشد كه خواهد توانست با تروريسم روبه‏رشد در دنيا مقابله كند؛ اينها مشوق تروريسمند. رفتار زشت مستكبران و قلدران، مى‏تواند براى انسانهاى نيكخواه، درس ‏عبرت باشد.

اقتدار، با اخلاق، مشت قدرتمند، در كنار دلِ رحيم و مهربان؛ اعمال قدرت در مقابل قانون‏شكن، و نرمش و مهربانى و رفتار نيك در مقابل مردمى كه محتاج امنيتند و از قانون‏شكنى رنج مى‏برند. جامعه‏ى بزرگ و سرافراز و رشيد ملت ايران، جامعه‏يى متمايل به صواب، متمايل به كار نيك، متمايل به رفتار صحيح و قانونى است. قانون‏شكنها معدودند؛ انگشت‏شمارند. برخورد با قانون‏شكن، برخورد با جنايتكار، برخورد با سلول بيمار اين پيكر سالم، بايستى با قاطعيت انجام بگيرد؛ اما در مقابلِ توده‏ى عظيم مردم مؤمن و مؤدب و بااخلاق، بايستى روح رأفت و رحمت، خود را نشان بدهد.

پروردگارا! اين جوانان عزيز و آماده‏ى خدمت را مشمول توفيقات خود قرار بده؛ نيروى انتظامى را روزبه‏روز سرافرازتر بفرما؛ و ملت ايران را در همه‏ى ميدانها از افتخار و سرافرازى برخوردار كن.

والسّلام عليكم و رحمةاللَّه و بركاته‏

 

 

 

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved