بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

بیانات رهبر معظم انقلاب در محکومیت هتک حرمت عتبات عالیات توسط اشغالگران

27 / 02 / 1383

بسم‏ اللّه‏ الرّحمن ‏الرّحیم

‎ 
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز (یکشنبه 27 اردیبهشت 83) در درس خارج خود، تعرض نظامیان اشغالگر آمریکایی به مقدسات مسلمانان و شیعیان و هتک حرمت عتبات عالیات در عراق را اقدامی گستاخانه، وقیحانه و همراه با حماقت دانستند.

ایشان ضمن اظهار تألم  و تأسف شدید از این وقایع تصریح کردند: مطمئنا مردم مسلمان و شیعیان در عراق و دیگر نقاط دنیا در مقابل این تعرض و گستاخی ساکت نخواهند نشست زیرا این وقایع، بسیار مهم است و نباید در مقابل آنها ساکت ماند.

ایشان با تاکید بر اینکه حضرت امیرالمومنین (ع) و حضرت سیدالشهدا(ع) در اعماق قلوب مسلمانان و شیعیان جای دارند و مرقدهای مطهر آنان دارای جایگاه بسیار والا و خاصی است افزودند: مسلمانان نمی توانند تعرض نظامیان وقیح آمریکایی به این امکان مقدس و گلوله باران وادی السلام در نجف را که محل دفن بسیاری از اولیا، اوصیا، و بزرگان است تحمل نمایند و این جنایت از نظر دنیای اسلام، شیعیان و ملت ایران محکوم است.

مقام معظم رهبری خاطرنشان کردند: وقاحت آمریکاییها به حدی رسیده است که برغم این جنایات و هتک حرمت ها در عراق، همچنان دم از حقوق بشر و دموکراسی می زنند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر اینکه تخم نفرتی که آمریکاییها در عراق کاشته اند، تا دهها سال محصول تلخ نفرت را ببار خواهد آورد، افزودند: رسوایی اخیر زندان ابوغریب که مشخص شده در زندانهای دیگر نیز جریان دارد، داغ ننگی بر پیشانی آمریکاییها است که به آسانی پاک نخواهد شد.

ایشان با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر بی اطلاعی از ماجرای زندان ابوغریب، آن را یک دروغ آشکار دانستند و خاطرنشان کردند: سردمداران کاخ سفید در حالی چنین آشکار دروغ می گویند که صلیب سرخ اعلام کرده است از مدتها قبل مسوولان آمریکایی را در جریان وضع زندان ابوغریب قرار داده بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی، دستگاه هیات حاکمه آمریکای را دستگاه نفرت، ظلم و بی اعتنایی به کرامت انسانها دانستند و تصریح کردند: ورود آمریکاییها به عراق، ماندن آنها در عراق ، رفتارشان با مردم عراق، گماردن یک حاکم آمریکایی در این کشور، شکنجه زندانیان در زندانها و تعرض اخیر آنها به شهرهای مقدس کربلا و نجف، همه کارهای غلطی است که پشت سر هم انجام گرفته و آمریکاییها امروز در باتلاق و گندابی گرفتار شده اند که هر چه جلوتر روند بیشتر گرفتار خواهند شد.

حضرت آیت الله خامنه ای ، ارایه طرح انتقال قدرت در عراق را نیز یک فریب برشمردند و تاکید کردند: سیاستمداران و نخبگان عراقی بدانند که هر کدام از آنها که سر کار بیایند و دست نشانده آمریکا باشند به اندازه آمریکاییها، منفور خواهند بود.

ایشان تصریح کردند: انتقال قدرت واقعی هنگامی است که مردم عراق حق انتخاب داشته باشند و در غیر این صورت طرحی که از جانب یک نفر و با حمایت آمریکاییها به سیاستمداران عراقی دیکته شود، انتقال قدرت به مردم نخواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر اینکه امروز، دولت آمریکا در عراق و صهیونیستهای غاصب در فلسطین ، مرتکب بزرگترین جنایات بشری می شوند، خاطرنشان کردند: این جنایات در اثبات حقانیت مردم ایران برای انتخاب شعار "مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل" کافی است.

مقام معظم رهبری با اشاره به ادعای دولتهای اروپایی مبنی بر حمایت از حقوق بشر، تصریح کردند: اگر  دولتهای اروپایی در این ادعای خود صادق هستند، باید اقدامات و جنایات اخیر آمریکا را صریحا محکوم نمایند و این محکومیت باید با ارایه و تصویب قطعنامه در مجمع عمومی سازمان ملل باشد زیرا در غیر این صورت ، ادعای حمایت از حقوق بشر، برای ملتها هیچ ارزشی ندارد.

 

 

 

 

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved