بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامى
 به مناسبت شهادت مظلومانه جمعی از عاشقان حسینی در فاجعه خونین کربلا و کاظمین

1382/1213

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام تسلیتی به مناسبت شهادت مظلومانه جمعی از عاشقان حسینی در فاجعه خونین کربلا و کاظمین تاکید کردند: این فاجعه و جنایت هولناک از هر دسته تروریست جنایتکاری صادر شده باشد، اشغالگران عراق در مسوولیت سنگین آن سهیمند و ملت عراق باید با پرهیز از دام اختلافات فرقه ای حقوق طبیعی و انسانی خود را با وحدت کلمه و زیر لوای مرجعیت دینی مطالبه کند.

متن پیام حضرت آیت الله خامنه ای به این شرح است:
 

بسم الله الرحمن الرحیم 
 

انالله و انا الیه راجعون
فاجعه ی خونین کربلا و کاظمین و مشابه آن در کویته ی پاکستان، عاشورای حسینی را به مشهد عاشقان اهل بیت (ع) بدل ساخت و دست جنایتکاری را که برانگیخته ی کینه و بغض از یکسو و جهل و تعصب از سوئی دیگر است، آشکار کرد. مظلومانی که در این حوادث به خاک و خون غلطیدند گناهشان این بود که با دلی سرشار از محبت حضرت سیدالشهدا (ع) در بزرگداشت شهیدی شرکت کردند که حیات و بقاء اسلام رهین قیام او و دین محمدی (س) مدیون خون مطهر اوست. شهیدی که دنیای اسلام در طول قرنهای متمادی از درس فراموش نشدنی او الهام گرفته و مظلومیت و شهادت او و یارانش در مهمترین مقاطع تاریخ، پرچم آزادگی را برافراشته است. مظلومانی که در روز عاشورای حسینی در کربلا و کاظمین و کویته به خون غلطیدند فدائیان راه اسلام و شهیدان عشق خاندان پیامبر عظم الشان صلی الله و علیه و آله اند.
فاجعه شهادت عزاداران عاشورا و هتک حرمت حرم مطهر کاظمین علیهما السلام از هر دسته ی تروریست جنایتکاری صادر شده باشد اشغالگران عراق در مسوولیت سنگین آن سهیم اند.
سیاستهایی که ایجاد فتنه های مذهبی میان فرق اسلامی، شیوه های شناخته شده ی آنها است نمی تواند خود را از ننگ این جنایت هولناک مبرا سازند. امروز عراق مظلوم در زیر چکمه ی نظامیان اشغالگر از تشکیل دولتی دلسوز و کارآمد محروم شده است. اشغالگران اگر بتوانند ثابت کنند که در طراحی این توطئه دخالت نداشته اند. هرگز نمی توانند مسوولیت ناشی از سهل انگاری خود را در حفظ امنیت عمومی این کشور انکار کنند. توصیه ی موکد این جانب به ملت مومن و غیور عراق آن است که اسیر ترفند دشمنان نشوند و خود را در دام اختلافات فرقه ئی گرفتار نسازند و همه با وحدت کلمه در زیر لوای مرجعیت دینی، احقاق حقوق طبیعی و انسانی خود را مطالبه کنند. نخبگان سیاسی و فرهنگی عراق، اخراج اشغالگران و تشکیل حکومت ملی براساس اسلام عزیز را با جدیت، وجهه ی همت خود سازند.
این جانب حادثه ی خونبار عاشورای حسینی در شهرهای مقدس کربلا و کاظمین و نیز در شهر کویته ی پاکستان را به حضرت بقیه الله اروحنا فداه و به سه ملت ایران و عراق و پاکستان تسلیت می گویم و صبر و اجر بازماندگان شهدای این حوادث و شفای عاجل مجروحان را از خداوند متعال مسئلت می نمایم.
 

سیدعلی خامنه ای
13/12/82

 

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved