بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

بيانات رهبر معظم انقلاب در اجتماع بسيجيان و سپاهيان لشكر 25 كربلا

29/6/1382

بسم اللّه الرّحمن الرّحيم

از تجديد عهد با رزمندگان عزيز استان مازندران وگلستان ؛ جوانان مؤ من و شجاعى كه خاطرات شجاعتهاى آنها در دوران دفاع مقدس همواره در سطور ذهن تاريخ ما خواهد ماند و مخصوصا از ديدار با سپاهيان و بسيجيان عزيز و غيور لشكر 25 كربلا و همچنين عزيزان نيروى دريايى سپاه پاسداران انقلاب اسلامى كه در اين جا مستقرند خوشحالم .
آن چه همواره به عنوان نقطه ى روشن در مجموعه ى عملكرد سپاه از آغاز تشكيل تا امروز در مقابل چشم بينندگان هست ، عبارت است از همت و تصميم آگاهانه ، تحليل درست و آن گاه حركت و اقدام و آمادگى كامل ؛ اين ، شاخصه ى سپاه پاسداران انقلاب اسلامى است .
آن چه كه بصيرت و بينش انسان را در قضاياى مختلف و در حوادث گوناگون و زير غبار تبليغات جنجال آميز دشمنان تضمين و حفظ مى كند، دل مؤ من و پاك و نورانى است . حجم تبليغاتى كه دشمنان در طول سالها عليه انقلاب با ترفندهاى گوناگون تبليغاتى به كار برده اند، حقيقتا حيرت انگيز است . جوان مؤ من ماكه جان بر كف دست گرفته و آماده ى مجاهدت است ، در معرض ‍ تندباد اين تبليغات قرار دارد؛ اما اين تبليغات گمراه كننده و لغزاننده نمى تواند او را بلغزاند، زيرا حقيقت را مى بيند و در وراى تبليغات رنگارنگ دشمنان ، باطن ظلمانى و خبيث محورها و مراكزى كه اين تبليغات را به راه مى اندازند، براى او روشن است . اين ، نقطه يى است كه دشمن نمى تواند به هيچ كيفيتى آن را نسبت به جوان مسلمان و مؤ من انقلابى علاج و با آن مقابله كند. دلى كه از ايمان برخوردار است و منشاء تقوا در انديشه و عمل است ، با تبليغات دشمنان گمراه نمى شود. تبليغات دشمن غالبا بر روى اين متمركز شده است كه بتواند روح ايستادگى و مقاومت را در ملت بزرگ ايران تضعيف كند. آنها خيلى خوب فهميده اند كه وقتى يك ملت تصميم مى گيرد در مقابل زياده خواهى استكبار بايستد، هيچ نيرويى در مقابل او كارآيى ندارد؛ اين را فهميده اند و درست هم فهميده اند. سعى شان اين است كه روح ايستادگى و مقاومت را در ملت ايران از بين ببرند.
جنجالهاى گوناگون حقوق بشرى ، امروز ديگر رنگ باخته است . چه كسى باور مى كرد و مى كند كه كسانى كه براى بشر هيچ ارزشى جز به عنوان يك ابزار براى سود مادى خودشان قايل نيستند، براى حقوق بشر در گوشه يى از دنيا دل بسوزانند؟! حربه ى تبليغاتى حقوق بشر كه عليه نظام جمهورى اسلامى بارها به وسيله ى آنها مورد استفاده قرار گرفته بود، امروز ديگر رنگى ندارد، حالا شعارها و ابزارهاى ديگرى را به ميان آورده اند. امروز چون جوانان ملت ايران توانسته اند با تلاش و پيگيرى خود به سطوح علمىِ دقيق و والايى دست پيدا كنند، آنها مساءله ى تهديد صلح منطقه يا جهان را مطرح مى كنند. صلح جهان را چه كسى تهديد مى كند؟ تبليغات موذيانه ى دشمن اين طور وانمود مى كند كه ايران اسلامى به دنبال سلاح اتمى است ، بنابراين صلح منطقه يا جهان تهديد مى شود! كسانى صلح جهان را تهديد مى كنند كه در فاصله ى بيست سال ، دو جنگ ويرانگر جهانى را به راه انداخته اند. صلح جهانى را دولت امريكا تهديد مى كند كه در دهها نقطه ى عالم در طول نيم قرن اخير جنگ افروزى كرده و با ملتها و حكومتهاى برآمده ى از آنها مقابله ى نظامى و دخالت نظامى كرده است . صلح جهانى و مناطق گوناگون دنيا را دولتى مثل امريكا و رژيم صهيونيستى تهديد مى كنند كه براى ملتها حق انتخاب قايل نيستند؛ رفتار آنها در عراق و پيش ‍ از آن در افغانستان و در آسيا و آفريقا و خاورميانه و در بسيارى از نقاط ديگر نشان دهنده ى اين است كه آن چه براى آنها اهميت ندارد، صلح جهانى و آرامش ‍ ملتهاست ؛ براى آنها فقط منافع خودشان اهميت دارد.
خداوند متعال با اشاره ى به يكى از ملتهاى مؤ من گذشته مى فرمايد: "و ما نقموا منهم الاّ ان يؤ منوا باللّه العزيز الحميد"؛ دشمنان ، چون آنها را مؤ من يافته بودند و انسان مؤ من تسليم زور و استكبار نمى شود، به خاطر ايمانشان از آنها انتقام مى گرفتند. ايمان ، ايستادگى ، مقاومت و خودباورى ملت ايران براى دشمن ناگوار است ؛ آنها حكومتهاى مطيع و فرمانبر و ملتهاى بى حال و تسليم در مقابل زورگوييهاى شان را مى پسندند. امروز فرياد اسلام خواهى ملت ايران كه اول بار از زبان امام امت برخاست ، ملتها را بيدار كرده و دلها را تكان داده و در منطقه روح بيدارى و خودباورى را به وجود آورده است ؛ دشمنان از اين مسائل نگران و سراسيمه اند؛ اما ملت ايران بر اين توطئه ها پيروز خواهد شد.
شما عزيزان رزمنده ى سپاه و بسيج در كنار ديگر نيروهاى مسلح مى توانيد در همه ى دورانها نقش ممتازى را ايفا كنيد. نبايد براى ايفاى نقش منتظر جنگ بود. امروز خطر جنگ بيش از بقيه ى زمانها در سالهاى عمر مبارك جمهورى اسلامى نيست ؛ هميشه خطر توطئه ى دشمن عليه ما وجود داشته است . آن چه مانع از توطئه ، جنگ و غلبه ى دشمن مى شود، ايستادگى و بيدارى و حاضر بودن در ميدان مقاومت است و شما عزيزان سپاه و بسيج يكى از برجسته ترين مظهرهاى اين ايستادگى و مقاومت هستيد. اين مقاومت به بركت ايمان است ؛ ايمانتان را هرچه مى توانيد تقويت كنيد. به بركت بصيرت است ؛ بصيرت و خودآگاهى را هرچه مى توانيد بيشتر كنيد. به بركت وحدت و همبستگى است ؛ اين عامل بزرگ را هرچه مى توانيد بيشتر دنبال كنيد. پرچم اسلام در ايران به اهتزاز درآمده است و دنياى اسلام و دل صدها ميليون انسان را به خود جذب كرده است ؛ اين پرچم را از دست ندهيد؛ مستحكم نگهداريد.
بحمداللّه تا امروز سپاه و بسيج در همه ى دورانها و ميدانها؛ سياست ، علم ، خدمات اجتماعى به مردم و در ميدانهاى سازماندهى نظامى و حفظ آمادگيهاى رزمى امتحان خوبى داده اند و اگر روزى پيش آمد، اين آمادگى را در ميدان جنگ هم براى خودتان حفظ كنيد. خداى متعال كمك كننده ، پشتيبان و حافظ شماست .
وضعيت هوا و ميدان اجازه نمى دهد كه على رغم ميل و شوق قلبى ام بيشتر با شما سخن بگويم ، همان طور كه رطوبت هوا و تاءثيراتى كه بر جسم ضعيف امثال من مى گذارد، اجازه نداد كه طبق معمولِ خودم در ميدانهاى نظامى بايستم و براى شما صحبت كنم . دل من با شماست و شما را دعا خواهم كرد، تا كنون هم دعا كرده ام و براى هميشه دعاگوى شما خواهم بود. اميدوارم مشمول تفضلات حضرت بقية اللّه (ارواحنافداه ) باشيد.

والسّلام عليكم و رحمة اللّه و بركاته

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved