بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

پيام رهبر معظم انقلاب به سيزدهمين اجلاس سراسري نماز

14 /06 / 1382

بسم الله الرحمن الرحيم

اينك پس از دوازده سال از آغاز حركت مبارك اقامه نماز بايد فصل ديگري در اين تلاش و جهاد مبارك آغاز شود. اين فصل مي بايست نگاه خود را به برنامه ريزي كوتاه مدت و ميان مدت براي دستيابي به هدف هاي تعريف شده اي بدوزد كه به گونه اي انبوه و متراكم در خلال توصيه ها و دستوالعمل هاي تقديم شده در اين مدت، موج مي زند. هدف بلندمدت اقامه نماز در جامعه، صلاح و فلاح همگاني است، ليكن تا رسيدن به آن مقصود والا، هدف ميان مدت، برافروختن چراغ نماز در همه خانه ها و در خانه دلهاست. و هدف كوتاه مدت، به كارگيري همه ظرفيت علمي و هنري و تبليغي كشور در اين راه و سمت و سو دادن به همه آنگونه تلاش ها در اين جهت است. همچنان كه براي گزاردن نماز بايد قبله را شناخت و به آن روي آورد، براي لبريز كردن فضاي دنيا و دنياي دل ها از عطر و جلوه و روح نماز هم قبله اي وجود دارد كه بايد آن را يافت و بدان روي كرد. اين قبله همان هدف هاي والا و نهايي نماز است و روي كردن به آن، پيمودن راه هايي است كه بدان منتهي مي شود، و اين راه ها در قالب هدف هاي كوتاه مدت و ميان مدت، تعريف شدني است.
اكنون بحمدالله با همت رئيس جمهور محترم، دستگاه هاي اجرايي ذي ربط به همكاري در عمل براي اقامه نماز فراخوانده شده اند، و از دستگاه هاي تبليغي بويژه صدا و سيما و وزارت خانه هاي فرهنگي و گردانندگان مراكز جمعيتي، به طور ويژه در پيام سال هاي پيش تعهد مسئولانه خواسته شده است، كار لازم امروز آن است كه هيئت هايي براي تعيين دقيق مأموريت هاي اين دستگاه ها تشكيل شود و بر اثر آن، برنامه زمانبندي شده همه فعاليت ها و خدماتي كه وظيفه آنان است با شيوه اي علمي و واقع بينانه فراهم گردد، و هيئت كارآمد ديگري مأمور پيگيري و نظارت مستمر بر پيشرفت اين فعاليت ها وخدمات گردد.
براين اساس، گردهمايي سال آينده شما، مجمعي فقط براي سخنراني نيست بلكه عرصه اي است كه در آن مي بايد هيئت هاي مزبور گزارش پيشرفت آن برنامه زمانبندي شده را بدهند و جمع داوري عاليرتبه اي، سهم هر دستگاه را از تشويق و تقدير و يا خداي نخواسته از توبيخ و سرزنش به او بپردازد و براساس پيشرفت ها يا توقف ها و موانع راه، برنامه جامع را تصحيح يا تكميل كند. بي شك دولت محترم و شخص رئيس محترم جمهور مي توانند برترين نقش را در اين فرآيند منطقي و كارساز، ايفا كنند.
توفيقات همگان بويژه جناب حجت الاسلام والمسلمين قرائتي را در پيشبرد اين خواسته ارزشمند از خداوند متعال مسئلت مي كنم و اميدوارم مشمول ادعيه زاكيه حضرت بقيه الله باشند.


والسلام عليكم و رحمت الله

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved