بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

بيانات مقام معظم رهبرى دراجتماع مردم ورامين

22 / 03 / 1382

بسم اللّه الرّحمن الرّحيم

الحمدللّه ربّ العالمين والصّلاة والسّلام على سيّدنا و نبيّنا و حبيب قلوبنا ابى القاسم المصطفى محمّد و على اله الا طيبين الا طهرين المنتجبين سيّما بقيّة اللّه فى الارضين (ارواحنافداه ).
خدا را سپاسگزارم كه امروز بنده را موفق فرمود تا به زيارت اين سرزمين پاك و شما مردم عزيز نايل شوم . به علت خاطره بسيار پُرعظمت خرداد، مايل بودم اين ديدار در خرداد ماه انجام بگيرد. خرداد ورامين ، يك خاطره فراموش ‍ نشدنى است . همه مردم عزيز ورامين ، پيشوا، قرچك ، جوادآباد و پاكدشت مجموعه اى را تشكيل مى دهند كه ارزشهاى اين منطقه از ايمان و عزم و اراده آنها ناشى شده است ؛ حق هم همين است . از روزى كه فرزند بزرگوار موسى بن جعفر حضرت جعفربن موسى بعد از آسيب ديدن به وسيله دشمنان و مخالفان ، به مردم ورامين پناهنده شد و مردم ورامين اين امامزاده عالى مقام را چون جان شيرينى در برگرفتند و در همين جا ايشان بر اثر جراحت به شهادت رسيد، نشانه هاى توجه اين مردم به ارزشهاى والاى اسلامى آشكار شد؛ بخصوص چيزهايى كه احتياج به عزم و مجاهدت دارد. در پانزده خرداد سال 42 هم مردم ورامين نشان دادند كه در راه حقيقت و دفاع از حق و اسلام ايستاده اند؛ حتّى به قيمت جانشان . ورامينى ها در حرم مطهر حضرت جعفربن موسى سوگند ياد كردند و به سمت تهران راه افتادند و در ميانه راه در مواجهه با شدت عمل و خشونت رژيم سفاك پهلوى ، خون پاكشان در همين منطقه باقرآباد و قرچك بر زمين ريخت و مظلومانه جان دادند. آن روز هيچ كس ‍ گمان نمى كرد روزى خواهد رسيد كه اين شهداى مظلوم و گمنام ، مثل ستاره هاى درخشان ، نه فقط در آسمان ورامين ، بلكه در آسمان ايران اسلامى خواهند درخشيد. آنها در مظلوميت جان دادند و خدا به مظلوميت و غربت آنها بركت داد و مجاهدت آنها در پى خود مجاهدتهاى ديگرى را به وجود آورد و حركت حق ، هر روز قوى تر و ستبرتر شد.
امروز هم وقتى به ورامين نگاه مى كنيم ، مى بينيم اين منطقه ايستا نيست و در همان حد شهداى مظلوم 15 خرداد 42 متوقف نشده است . بعضى ها هنرشان توقف در افتخارات گذشته است . اسلام به ما حركت به سمت افتخاراتِ تازه را واجب مى كند و اين را راه رسيدن به كمال مى داند. پشت سر آن شهيدان ، شهداى عزيز ورامين و اين منطقه در جنگ تحميلى است ، كه سى ودو شهيد اين منطقه جزو سرداران نيروهاى مسلح اند؛ اين چيز كمى نيست . شهداى عزيزى مثل اميران عالى مقام نيروى هوايى ، مثل سرداران سپاه پاسداران ، خانواده هاى سه شهيد داده ، دو شهيد داده ؛ در همه قشرها. رحمت خدا بر مرحوم جنيدى ؛ روحانىِ پاكبازِ پدر سه شهيد، بلكه چهار شهيد چون پسر چهارم او هم كه از دنيا رفت ، آن طورى كه اطلاع دادند، جزو كسانى بود كه آسيب شيميايىِ دوران جنگ را ديده بود و خانواده هاى متعددى كه نام شهيد ستارى و اردستانى و على قمى و بقيه سرداران باارزش بر سر در اين خانواده هاى بلندپايه نوشته است ؛ اينها شناسنامه يك ملت و يك شهر و يك كشور است . بعضى ها اصرار دارند شناسنامه هاى ملى و تاريخى ما را مخدوش كنند و افتخارات ما را از آنها بزدايند. آنچه يك ملت را پايدار مى كند، تكيه بر افتخارات گذشته ، نه به قصد ايستادن روى همان افتخارات ، بلكه به قصد جهش به سمت افتخارات جديد است . اين گونه شد كه انقلاب اسلامى به وجود آمد و نظام اسلامى سرپا شد.
جوانهاى عزيز! فرزندان عزيز من كه در اين جمعيت ، اكثريت را تشكيل مى دهيد! بدانيد تشكيل نظام اسلامى ، يك روز در ايران شما، حتّى خواب و خيال و رؤ يا هم به حساب نمى آمد و كسى آن را باور نمى كرد؛ نه فقط در اين جا باور نمى كردند، بلكه در سطح دنياى اسلام هم هيچ كس باور نمى كرد كه در ميان سنگلاخ عظيمى كه بر سر راه امت اسلامى به وجود آوردند، يك ملت بتواند به نام اسلام قد بكشد، رشد كند، پرچم اسلام را بر سر دست نگه دارد و دنيا را به عدل و آزادىِ اسلام دعوت كند. چه كسى فكر مى كرد؟ اما اين شد و به طور تصادفى هم نشد؛ اين ملت با عزم و پايدارى خود، سلسله علتها و معلولها را همان اسبابى كه خداى متعال براى پديد آمدن حوادث تاريخى معين كرده است يكى پس از ديگرى به وجود آورد و اين گونه شد.
خيلى ها آن روز مردم و مبارزان را مايوس مى كردند؛ مى گفتند فايده اى ندارد؛ ظواهر هم حرف آنها را تاءييد مى كرد. يك عده جوانِ مؤ منِ روستايى و شهرى سر پل باقرآباد خونشان بر زمين ريخته شد؛ نه حقوق بشرى هاى دنيا با خبر شدند و نه مدعيان دفاع از آزادى ، عليه رژيم پهلوى اخم كردند. در همان روز در تهران و قم چند هزار جوان با مسلسلِ مزدوران پهلوى روى آسفالت خيابانهاى تهران به خاك و خون غلتيدند و همين مدعيان دروغين و وقيح حقوق بشر در دنيا كمترين اعتراضى به رژيم پهلوى نكردند. چه كسى باور مى كرد اين شهادتهاى مظلومانه يك روز اين طور ببالد و رشد كند؟ ظواهر هم سخن وسوسه گرانِ ماءيوس كننده را تاءييد مى كرد؛ اما استقامت و ايستادگى و همت ، اين كار نشدنى را شدنى كرد. امروز هم همين طور است .
امروز هم تمام بلندگوهاى تبليغاتى دنيا به كار افتاده است ، براى اين كه هم به ملت ايران و هم به ديگر ملتهاى مسلمان به زور بقبولاند كه فايده اى ندارد؛ بيدارى اسلامى به جايى نخواهد رسيد و همين نظام اسلامى هم كه در ايران هست ، وسط كار خواهد ماند. به شما بگويم ؛ هر كارى از دستشان برمى آيد، تا حالا كرده اند و خواهند كرد؛ اما به فضل پروردگار بالاخره بينى شان به خاك خواهد رسيد و موفق نخواهند شد.
اولين همت آنها مايوس كردن ملت ايران است . و من به همه ملت ايران و به شما مردم عزيز ورامين عرض مى كنم ؛ هر كس ملت را با رفتار و كردار خود به سمت نااميدى بكشاند، به دشمن كمك كرده است ؛ هر كس مى خواهد باشد. برخلاف آنچه دشمن تبليغ مى كند، نيروى او يك نيروى غير قابل علاج و مقاوم نيست . آنها اين طور تبليغ مى كنند كه نيروى امريكا نيرويى است كه در مقابل آن نمى شود مقاومت كرد؛ دليلشان هم اين است كه افغانستان نتوانست مقاومت كند، عراق هم نتوانست . نمى گويند در كجا چه كسانى خيانت كردند؛ نمى گويند در اين كشورها چه رژيم هايى حاكم بودند؛ نمى گويند در اين كشورها مردم چگونه از حكامِ خودكامه و ديكتاتور و بى اعتبار خود متنفر بودند؛ نمى گويند ملت ايران نشان داده است كه در دفاع از حيثيت و شرف و اسلام و نظام اسلامىِ پُرشكوه خود چگونه فداكارى مى كند؛ اينها را ديگر فراموش مى كنند؛ فقط مردم را مى ترسانند.
بلندگوهاى دشمن بيشترين تبليغات خود را صرف مايوس كردن و ترساندن مردم مى كنند. من به ملت ايران به طور صريح و آشكار عرض مى كنم ؛ نه آن ارعاب و تهديدها درست است ، نه آن مايوس كردن ها هر دو غلط است اما اين كه نيروى دشمن را غيرقابل مقاومت نشان بدهند، حرف بسيار غلط و بى ربطى است . اگر امريكايى ها مى توانستند نظام جمهورى اسلامى را از بين ببرند، حتّى يك روز هم معطل نمى شدند. اين كه ملاحظه مى كنيد مسؤ ولان امريكايى الان خودشان مى گويند راهكار ما براى ايران ، راهكار نظامى نيست ، راست مى گويند؛ چون جنگ براى آنها در ايران ، مثل جنگ براى آنها در عراق نيست . اين جا يك ملت در مقابل آنهاست ؛ آن هم ملتى با اين شجاعت و با اين عظمت ؛ پدر مهاجم را درمى آورند. راهكار آنها چيز ديگرى است ؛ همان چيزى است كه بنده چند سال است در سخنرانى ها و همچنين در توصيه هاى خصوصى به مسؤ ولان گوناگون سياسى و فرهنگى كشور، بارها تكرار كرده و گفته ام . يك عده مخالفخوان هم هميشه گفته اند اينها خيالات است ؛ اما چيزهايى كه تصور مى كردند خيالات است ، الان خود امريكايى ها همين ها را صريح مطرح مى كنند؛ مى گويند ما مى خواهيم در داخل ايران اغتشاش ايجاد كنيم . بله ، راهكار آنها ايجاد اختلاف بين ملت و جدايى و افتراق ميان ملت و نظام است . راهكار آنها اين است كه اگر ديدند تعدادى افراد ناراحت و ماجراجو و مايل به اغتشاش را مى توانند مزدور خودشان كنند، معطل نمى كنند؛ از آنها حمايت مى كنند. چهار نفر گوشه اى صدا بلند مى كنند، آنها مى گويند ما حامى اينها هستيم . راست مى گويند؛ آنها حامى هر اغتشاشگر و هر مخل به امنيت و وحدت اند؛ همين مطلبى كه من چند سال قبل گفتم ، بعد هم بعضى از قلم به دستهاى بى تدبير و ناآگاه در مطبوعاتشان در اين حرف خدشه كردند. بله ، آنها دنبال اغتشاش افكنى اند.
ملت ايران بايد هشيار باشد، مسؤ ولان هم بايد هشيار باشند؛ بخصوص جوانها بايد هشيار باشند. البته همين جا به جوانهاى مؤ من ، آزادانديش و حزب اللهى در سرتاسر كشور اين توصيه را بكنم : مبادا وقتى كسانى زمينه هاى اغتشاش را فراهم كردند، شما وارد ميدان بشويد؛ نه ، نبايد فضا غبارآلود بشود. نبايد اجازه داد كه يك عده فضاى جامعه ، فضاى دانشگاه و مناطق مختلف را با اغتشاش و ناامنى آلوده كنند؛ بعد به جوانهاى مؤ من تهمت بزنند و بگويند اينها عامل بوده اند؛ نه ، نگذاريد. اگر ملت ايران در مقابله با اغتشاشگران بخواهد وارد شود، وارد شدنِ او مثل وارد شدن 23 تير سال 78 خواهد بود. حالا كه خود دشمنان ملت ايران يعنى رژيم حاكم كنونى امريكا و صهيونيست هاى غاصب فلسطين صريحا گفته اند دنبال ايجاد اغتشاش در ميان ملت ايران هستند، دستگاههاى مسؤ ول بايستى با كمال مراقبت و دقت مواظب باشند. من گفتم ملت ايران به مزدوران دشمن ترحم نمى كند؛ حالا هم مى گويم مسؤ ولان كشور كه نمايندگان ملتند، حق ندارند به سرانگشتان مزدور دشمن ترحم كنند.
امروز ملت ما به كار و تلاش پيگير و مستمر براى سازندگى احتياج دارد. مطلبى كه فرماندار محترم ورامين راجع به اين شهر در اين جا بيان كردند، ما همين مسائل يا شبيه آن را در بسيارى از مناطق كشور داريم . اينها احتياج دارد به اين كه مسؤ ولان با جديت بنشينند برنامه ريزى كنند كه مشغول هم هستند قانون بگذرانند، پيگيرى كنند، مديريت كنند، اجرا كنند و كسانى را كه از روشهاى قانونى تخلف مى كنند، مورد تعقيب قرار دهند؛ اينها وظايف مسؤ ولان كشور است ؛ اين احتياج به محيط امن و امان و آرام دارد.
كسانى هستند كه مى خواهند محيط را متشنج و فضا را مغشوش كنند، مى خواهند اين كارها نشود، مى خواهند كشور ساخته نشود، مى خواهند برنامه ريزان و مديران كشور موفق نشوند؛ چهار نفر آدم "فى قلوبهم مرض " هم اين گوشه و آن گوشه و احيانا در بخشى از دستگاههاى نظام لانه كرده ، صدا به صداى بيگانه بدهند، فضا را خراب كنند و مانع از كار بشوند.
آنچه امروز در درجه اول بايد مورد توجه قرار بگيرد، اين است كه حركت دشمن از روى ضعف است . چون مى داند با ملت ايران و با اين يكپارچگى و ايمان نمى تواند مقابله كند، مى خواهد اول اين يكپارچگى را از بين ببرد و در ايمان مردم اختلال ايجاد كند تا بتواند به حساب ملت ايران برسد؛ اما ملت اينها را حفظ مى كند.
عده اى مردم را ماءيوس مى كنند. البته اين ياءس آفرينى گاهى زبانى است ، گاهى هم عملى است ؛ بعضى ها با عملِ خودشان مردم را ماءيوس مى كنند. همه هم متعمّد نيستند؛ بعضى ها نمى فهمند چه مى كنند، بعضى ها هم دچار غفلت مى شوند و با گفتار و كردار خود، مردم را ماءيوس مى كنند؛ اين هم يك گناه بزرگ و در خدمت اهداف دشمنان ملت ايران است . ياءس جايى ندارد. ملت ايران هيچ موجبى براى ماءيوس شدن ندارد. يك ملت بزرگ ، يك كشور ثروتمند، يك موقعيت بسيار خوب براى كار كردن با تلاش و همت ، با اين همه نيروى جوانى كه در اين مملكت وجود دارد؛ چرا بايد ملت ايران ماءيوس شود؟ مسؤ ولان كشور مشغول برنامه ريزى و طراحى براى آينده و اجرا هستند؛ كارهاى خوبى هم انجام مى دهند. كسانى كه ياءس آفرينى مى كنند، مشكلاتى را كه وجود دارد، درشت مى كنند و كارهاى عظيمى را كه در سطح كشور انجام مى گيرد، به فراموشى عمدى مى سپارند. خيلى كار در كشور دارد انجام مى گيرد. البته آنچه دارد انجام مى گيرد، در مقابل آنچه بايد انجام بگيرد، كم است ؛ بيشتر از اين بايد كار كنند.
من به بخشى از دستگاههاى اجرايى و بعضى از مديريت ها اعتراض دارم و به آنها ايراد مى گيرم . لزومى هم ندارد كه آن ايراد و اعتراض ، در مقابل چشم مردم و با اطلاع افكار عمومى باشد. تا آن جايى كه مى شود مسؤ ولان و مديران را وادار و تشويق به كار كرد و اشكالات كار آنها را اصلاح كرد، اين تذكرات و هشدارها به آنها داده مى شود. البته اگر يك وقت انسان در مورد مسؤ ولى به جايى برسد كه ببيند اين مسؤ ول نمى تواند، آن بحث ديگرى است ؛ اما مسؤ ولان مشغول كارند و كارهاى خوبى هم دارد انجام مى گيرد. در اين خلال ، برخى از اقدامات ، زحمات مسؤ ولان را از بين مى برد؛ جلوى اين اقدامات هم بايد گرفته شود. مساءله گرانى هاى پى درپى در هفته هاى گذشته ، يكى از همينهاست . يكى از چيزهايى كه يقينا در سياستهاى دولت و مسؤ ولان نمى گنجد، همين سلسله گرانى هاست . من مى دانم مسؤ ولان اجرايى هم از پيش آمدن چنين وضعى ناراحتند. بايستى دنبال كنند، جديت كنند، ما هم سفارش كرده ايم . رئيس جمهور محترم ، رئيس محترم قوه قضاييه و ديگر مسؤ ولان اظهار نگرانى كرده اند و اهتمام ورزيده اند و ما هم از آنها خواسته ايم مسائل را دنبال كنند، ببينند به كجا منتهى مى شود. مراكز گوناگونى مجوز بالا بردن قيمت كالاها و خدمات را به دست مى آورند؛ فقط به بخش خودشان نگاه مى كنند و مسائل كلى كشور را نديده مى گيرند؛ نتيجه اين مى شود. لازم است اشراف و نظارت بيشترى صورت بگيرد. اشكالات وجود دارد؛ اما در مقابل كارهاى بزرگ و مثبتى كه در اين كشور مى شود، اين اشكالات نمى تواند كفه منفى را سنگين كند. خيلى كار دارد انجام مى گيرد و به فضل پروردگار خيلى كار هم انجام خواهد گرفت .
البته مردم بايد از مسؤ ولان بخواهند. من موافقم كه مردم به وسيله نمايندگان يا علما و سخنگويان شان مطالبه كنند؛ مطالبه ايرادى ندارد؛ منتها مطالبه يك مساءله است ، انعكاس اين معنا در ذهن افكار عمومى ، كه گويا كارى صورت نمى گيرد كه سعى بعضى ها اين است يك امر ديگر است . امروز متاءسفانه بعضى ها هستند كه به طور آشكار مسائل كلى نظام را همان طور تصوير مى كنند كه امريكا تصوير مى كند؛ همان گونه حرف مى زنند كه ماءموران امريكايى حرف مى زنند؛ به ملت ايران همان طور نگاه مى كنند كه ماءموران امريكايى نگاه مى كنند! اينها يا غفلت است يا خيانت ؛ از اين دو حال خارج نيست . كسانى كه بلندگوها و تريبون ها در اختيار آنهاست ، بايد در حرف زدن و اظهار نظر كردن خود خيلى مراقب باشند و در مقابل دشمنانى كه جز خودكامگى هاى خود، هيچ چيز نمى فهمند، ملاحظه منافع اين ملتِ با عظمت را بكنند.
امروز امريكايى ها در دنيا به دنبال ايجاد يك ديكتاتورىِ جهانى اند؛ غافل از اين كه ديكتاتورىِ جهانى ، آن هم متكى به زور سرنيزه و گلوله ، به وسيله ملتهاى آزاده دنيا سركوب خواهد شد. ملتى كه آزاده و داراى عزم باشد، ديكتاتورى را قبول نمى كند؛ داخل كشور خودش هم قبول نمى كند، از ديكتاتور محلى هم قبول نمى كند؛ همچنان كه از رژيم طاغوت ، ملت ايران قبول نكردند، چه برسد از بيگانگان !
امروز ببينيد در سرزمين فلسطين ، رژيم ادعايى و غاصب اسرائيل با مردم چه مى كند؛ اين نشانه هاى زورگويى و يكجانبه گرايى است . اسرائيل نسبت به مردم فلسطين كه صاحبان اين سرزمين هستند، جنايت مى كند؛ امريكايى ها هم از آنها صريحا حمايت مى كنند. همينها به عراق آمده اند و ملت عراق را زير سلطه گرفته اند و با كمال وقاحت به آنها زور مى گويند؛ خيال هم مى كنند كارشان به جايى خواهد رسيد؛ اما قطعا به جايى نمى رسد و ملت عراق تحمل نخواهند كرد و يقينا ديكتاتورىِ جهانى و بين المللى اى كه امريكا به دنبال آن است ، محكوم به سقوط و فناست .
من ملت عزيز و مؤ من و دلاورمان را به اتحاد كلمه و مسؤ ولان كشور را به پيگيرى مدبرانه كارها دعوت مى كنم . همان طور كه اول سال از مسؤ ولان خواستيم ، باز هم مى گوييم دنبال خدمت رسانى باشند. دولت و دستگاه اجرايى كشور را به اجراى دقيق قوانين در خدمت مردم و منافع آنها و جلوگيرى از سوءاستفاده و سوءتدبير در بخشهاى مختلف ، و مجلس ‍ شوراى اسلامى را به پرداختن به نيازهاى مردم و ايجاد مقرراتى كه در خدمت گشايش امور مردم باشد، و همچنين كم كردن از حجم مباحث سياسى و پرداختن به مسائل اساسى كشور و مردم دعوت مى كنم . مجوزهايى كه بعضى از دستگاهها دارند و منجر به همين گرانى ها و افزايش قيمتها مى شود، اينها را بايد لغو كنند. دستگاه قضايى را هم به دقت در اجراى قوانين و تعقيب متخلفان و مجرمان ، و نيز دستگاههاى انتظامى و اطلاعاتى و امنيتى را هم به هوشيارى دعوت مى كنم .
اين ملت ، متكى و معتمد و مطمئن به دستگاههايى است كه مسؤ وليتهايى را در نظام اسلامى قبول كرده اند؛ بنابراين با بيدارى و هوشيارى دستگاهها در بخشهاى مختلف ، بايد آرامش و اطمينان ملت حفظ شود؛ و به فضل پروردگار همين طور خواهد شد. به توفيق الهى ، با بيدارى و پشتيبانىِ ايمان راسخ و مستحكم اين ملت ، مسؤ ولان كشور نخواهند گذاشت امريكا مطامع و هدفهاى خود را در اين كشور تعقيب كند.
بار ديگر از شما مردم عزيز ورامين و بقيه بخشهاى اين شهرستان پيشوا قرچك ، باقرآباد، جوادآباد و همچنين مردم عزيز پاكدشت به خاطر محبت ، استقامت و ايمانتان تشكر مى كنم و خوشحالم كه خداى متعال توفيق داد امروز شما را زيارت كنم ؛ اگرچه در آفتاب گرم و در اين فضا سختيهايى را متحمل شديد. اميدوارم مشمول توجهات حضرت بقية اللّه (ارواحنافداه ) باشيد.

والسّلام عليكم و رحمة اللّه و بركاته

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved