بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

پاسخ رهبر معظم انقلاب به پيام تشكر آيت الله سيد محمد باقر حكيم از ملت و مسولان جمهورى اسلامى ايران

03 / 03 / 1382

بسم الله الرحمن الرحيم

آيت الله جناب آقاى سيد محمدباقر حكيم دامت بركاته
باسلام و تحيت از پيام محبت آميز جنابعالى نسبت به مردم و مسئولان جمهورى اسلامى كه پس از بازگشت به عراق و استقرار در نجف اشرف فرستاديد صميمانه تشكر مى كنم . سالهاى حضور شما و جمعى از مردم و مجاهدان مظلوم عراقى در جمهورى اسلامى يادآور دردهاى مشترك دو ملت ايران و عراق در سالهاى حاكميت رژيم ستمگر و ضد مردمى حاكم بر عراق است .
پس از پيروزى انقلاب اسلامى مردم شريف و آزاده ايران و عراق طعم تلخ ظلم وبيداد و تجاوزگرى نظام استبدادى حاكم بر عراق را چشيدند و مصائب وناملايمات فراوانى تحمل كردند و براى دفاع از حق وعدل و آزادى , قربانيان بيشمارى تقديم نمودند.
به درگاه خداوند متعال جبهه سپاس و خضوع ميسايم كه اين رژيم ستمگر و فاسد را سرنگون كردو زمينه را براى حضور مردم و استقرار يك نظام مستقل و مردم سالار فراهم ساخت .
اينك ملت عراق درمعرض يكى از بزرگترين آزمايشهاى الهى و در آستانه تحول عميق تاريخى قرار گرفته است تا نظام حكومت مطلوب خود را بر پايه قوانين و ارزشهاى اسلامى تاسيس كند.
مردم عراق ازفرداى سقوط صدام , خواستها و آرمانهاى خود را بخوبى ابراز كردند و در مراسم اربعين شهادت حضرت سيد الشهدا عليه السلام و رحلت پيامبر اكرم صلى الله عليه واله و سلم هوشيارى سياسى و استقلال طلبى و توانايى خود را در ايجاد نظم و سازماندهى به نمايش گذاشتند و با اراده پرشكوه و زيباى آن مراسم و نمونه عالى استقرار امنيت بدست مردم را نشان دادند و در استقبال كم نظير ازجنابعالى و ساير علماى اعلام و تجليل از مراجع معظم تقليد , عواطف و احساسات سرشار خود را به روحانيت و مرجعيت دينى نثار و حجت را بر همه تمام كردند و اينك برعهده علما , مراجع معظم , نخبگان وبرگزيدگان سياسى است كه بااتكابه مردم , نظام دلخواه آنان را شكل بدهند واز اين سرمايه بزرگ پاسدارى كنند و راه را برمتجاوزانى كه عليرغم مخالفت صريح قاطبه ملت عراق و همه مردم جهان سرزمين عراق را اشغال كرده و اجازه تشكيل حكومت مستقل و مردمى نمى دهند , ببندند.
مردم عراق از هر قوم و مذهبى , متحد و يكپارچه همه روزه به شكلها و زبانهاى مختلف , نظام استبدادى سابق و سلطه فعلى بيگانه را نفى و بر استقلال و حاكميت ملى تاكيد مى كنند و بارها اعلام كرده اند كه حاضر نيستند زير سلطه اجنبى بروند , ولى متجاوزان اشغالگر كه شعار عوامفريبانه دموكراسى سر مى دهند نمى خواهند اين صداى رسا و بلند مردم آزاده عراق را بشنوند و درصدد تحميل نظام سلطه ضد مردمى و تحقير آميز خود بر مردم و مقدرات كشور عراقند.
اميد است همه اقشار و طبقات با حفظ وحدت و يكپارچگى هر چه زودتر شاهد آزادى كامل عراق از سلطه بيگانگان و استقرار مستقل نظام مردمسالار باشند.
مردم عراق به خوبى واقفند كه عليرغم فروپاشى نظام ديكتاتورى , هنوز پس مانده ها و بقاياى رژيم سابق با تغيير چهره و شعار , درصدد نفوذ در بين مردم و مانع تراشى براى تاسيس نظام مستقل و مردمى هستند و از حضور اشغالگران حداكثر استفاده را مى كنند.
لازم است با دقت ومراقبت و هوشيارى , با انواع توطئه ها و دسيسه ها مقابله كنند و با اتكا به خداوند متعال و استمداد از مددهاى او , با صبر و پايدارى , راه پر سنگلاخ را طى كنند و مراحل سخت و دشوار را به سوى افقهاى روشن و اميدبخش بپيمايند.
توفيق و تائيد جنابعالى را از خداوند متعال مسئلت مى كنم .
ان تنصرالله ينصركم و يثبت اقدامكم والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته
سيدعلى خامنه اي
03 / 03 / 1382

پيام تشكر رييس مجلس اعلاى انقلاب اسلامى عراق از ملت ايران ومسوولان جمهورى اسلامى ايران
بسم الله الرحمن الرحيم

حضرت آيت الله العظمى امام خامنه اى دام ظله
سلام عليكم ورحمه الله وبركاته
به خاطر عنايت ويژه وتوجهى كه درطى مدت حضور اينجانب و هموطنان عراقى درخاك جمهورى اسلامى ايران , نسبت به آرمان مردم عراق و آزادسازى آنان از چنگ طاغوت و استبداد , مبذول فرموده ايد , و نيز از بابت توجه و رسيدگى به امور عراقيها و ارائه خدمات ارزنده به آنان درتمام سطوح ـ كه تجسم حقيقى مسئوليت پذيرى جنابعالى دردفاع از ستمديدگان و مستضعفان است ـ مراتب تشكر و امتنان خود را به حضور جنابعالى و همه آقايان بزرگوار و برادران مسئولان جمهورى اسلامى ايران ابراز مى دارم .
همچنين از طريق جنابعالى , سپاس عميق خود را نسبت به مردم مسلمان و غيور ايران كه عليرغم تمام شرايط دشوارى كه خود با آن رو به رو بودند , ملت ما را در جهت رفع محنت و گرفتارى يارى كرده و با او همدلى نشان دادند , تقديم ميدارم .
ما يقين داريم كه ملت شريف عراق , توجه وهمدلى وهمدردى شخص جنابعالى , و نيز عنايت ويژه امام راحل امت (رضوان الله عليه ) , و توجه وهمدلى و همدردى ملت مسلمان ايران را هيچگاه فراموش نخواهد كرد. اميدوارم تغييرات عظيمى كه با سقوط صدام جنايتكار , در عراق حاصل شده , و انگيزش وحركت گسترده اى كه درجهت اسلام وارزشهاى الهى و استقلال و عدالت و برادرى اسلامى پديد آمده , آغاز حقيقى بازگشت روابط طبيعى ميان دو ملت همسايه باشد. و البته اين روابط , روابط هميارى وتشريك مساعى براى برپايى حق و عدالت وحسن همجوارى واحترام متقابل است .
با سپاس گزارى مجدد از جنابعالى و همه مسئولان محترم و ملت مسلمان ايران , دوام توفيق و شكوفايى شما را آرزومندم .
و السلام عليكم ورحمه الله و بركاته
نجف اشرف 16 ربيع الاول 1424
سيد محمد باقرحكيم

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved