بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

بيانات رهبر معظم انقلاب در ديدار با مسؤ ولان و كارگزاران نظام
29 / 02/ 1382
بسم الله الرحمن الرحيم

عيد ولادت منجى بشريت و هديه الهى براى تاريخ انسانيت ، نبى مكرم اسلام حضرت محمّدبن عبداللّه (صلّى اللّه عليه واله وسلّم ) و همچنين ولادت امام صادق (عليه الصّلاة والسّلام ) را به همه امت بزرگ اسلامى ، و به ملت عزيز ايران و به شما حضار محترم ، بخصوص ميهمانان مكرمى كه از سرتاسر كشورهاى اسلامى در اين جا حضور داريد و همچنين سفراى كشورهاى اسلامى كه در اين جا تشريف دارند، تبريك عرض مى كنم .
اين ولادت براى تاريخ بشريت ، طليعه رحمت الهى بود؛ در قرآن از وجود پيغمبر به عنوان (رحمة للعالمين ) تعبير شده است . اين رحمت محدود هم نيست ؛ شامل تربيت ، تزكيه ، تعليم و هدايت انسانها به صراط مستقيم و پيشرفت انسانها در زمينه زندگى مادى و معنويشان هست ؛ هم تعليم و هم تزكيه هست . مخصوص مردم آن زمان هم نيست ، متعلق به طول تاريخ است ؛ (و آخرين منهم لمّا يلحقوا بهم ). راه رسيدن به آن هدف ، عمل كردن به معارف و قوانين اسلام است كه براى بشر مشخص شده است .
امت بزرگ اسلامى در طول اين قرنهاى متمادى ، چالشها و انحرافهايى داشته اند؛ ما خودمان را از اسلام دور كرده و سرگرم چيزهايى كرديم كه اسلام ما را از آن برحذر داشته بود. در طول اين تاريخ طولانى ، سرگرم جنگهاى داخلى شديم ؛ بوسيله قدرتهاى طاغوتى سرگرم شديم ؛ نتيجه اين شد كه امت بزرگ اسلامى در طول قرنهاى متمادى بعد از قرون اوليه اسلام ، نتوانست خود را به آن هدف و غايتى كه پيغمبر اسلام و اسلامِ عزيز براى او پيش بينى كرده و در نظر گرفته بود، برساند. با اين كه خداى متعال ثروتهاى مادى زيادى را در كشورهاى اسلامى ذخيره كرده و مى توانست وسيله پيشرفت ما باشد اما در علم ، در صنعت ، و در بسيارى از شاخصهاى پيشرفت ، جزو بخشهاى عقب افتاده عالم شديم . اين آن چيزى نبود كه اسلام براى ما مقدّر كرده بود. اين ، چيزى بود كه عملِ بد و رفتار و غفلت ما مسلمانان براى ما پيش آورده بود؛ (ما اصابك من سيّئة فمن نفسك )؛ ما بوديم كه بر اثر غفلتهايمان در طول زمان ، خود را به اين وضعيت دچار كرديم .
امروز اوضاع در دنياى اسلام تفاوت كرده است ؛ بيدارى اسلامى در سرتاسر دنياى اسلام محسوس است ؛ يك حركت و نهضت عظيمى در مراحل مختلف كه ميلِ برگشت به اصول و مبانى اسلامى كه مايه عزت و پيشرفت و ترقى است در همه دنياى اسلام مشاهده مى شود. روشنفكران ، علما و سياسيون دنياى اسلام اين حركت را بايد تقويت كنند. خطاست اگر كسانى در دنياى اسلام تصور كنند كه حركت بيدارى اسلامى كه در بين جوانهاست ، اين به ضرر دولتهاى اسلامى است . نه ، دولتهاى اسلامى به بركت بيدارى اسلامى ، مى توانند عزتى را كه قدرتهاى استكبارى از آنها گرفته اند، به خودشان برگردانند. يك نمونه ، كشور و انقلاب و امام ماست . ما بعد از آنى كه قرنهاى متمادى دچار استبداد و دو قرن تمام ، دچار سلطه بيگانگان بوديم ، امام بزرگوار توانست عزت را به مردم ما برگرداند؛ انگليسها، روسها و امريكاييها به ترتيب در اين كشور سيادت و حكمفرمايى حقيقى كردند؛ ولو بصورت ظاهر در راءس حكومت نبودند، اما كارها در دست آنها و همه چيز كشور در اختيارشان بود. مردم ما از حقوق ، منابع ، عزت و طعم حقيقىِ دين خودشان محروم بودند.
امام بزرگوار ما، توانست اين سلطه بلندمدت استبداد و استعمار را با برگشت به اسلام و تمسك به اسلام ، از سر كشورمان كم كند و به ما عزت ببخشد؛ به مردم ما احساس هويت اسلامى بدهد و احساس كنند كه مى توانند روى پاى خودشان بايستند؛ مى توانند خودشان تصميم بگيرند و انتخاب كنند؛ مى توانند خودشان در مسائل سرنوشت ساز، (لا) و (نعم ) بگويند؛ مردم ما قرنها بود كه چنين چيزى را نچشيده بودند؛ اين را اسلام به اينها داد. در هر نقطه يى از نقاط دنيا كه حركت بيدارى اسلام تقويت شود و پا بگيرد و مردم و جوانان آن كشور احساس كنند كه به سمت اسلام نزديك مى شوند، همين تجديد هويت و عزت به وجود خواهد آمد.
البته دشمنان اسلام اين را نمى خواهند؛ فرمود: (انّ الشّيطان لكم عدوّ فاتّخذوه عدوّا). امروز در راءس دشمنان اسلام ، امريكاست كه شر و شيطان مجسم است ؛ امروز دشمن اساسى دنياى اسلام ، استكبار جهانى است كه در راءسش هم امريكاست . اين جزو معارف رايج انقلاب و نظام ماست ؛ انقلاب اسلامى بيست وچهار سال است كه اين را فرياد مى زند. ليكن امروز مردم دنيا و جوامع مسلمين اين را حس كرده و خودشان لمس مى كنند. قضاياى فلسطين و فجايعى كه به پشتيبانى امريكا، هر شب و روز در فلسطين اتفاق مى افتد، اين جلوى چشم مردم است . امت اسلام چگونه مى تواند چشمش را ببندد و اين فجايع را نبيند. آنچه در عراق در جريان است ، جلوى چشم مردم دنياست ، اين آزمايشگاه تاريخى و سياسى در مقابل چشم مردم دنيا و بخصوص امت اسلامى است . امريكاييها با نام دمكراسى و آزادى به رژيم صدام حمله كردند؛ اما امروز به مردم عراق اجازه نمى دهند كه سرنوشت خود را در دست بگيرند؛ مى گويند ما بايد باشيم . با حاكم نظامى و حاكم غيرنظامى و تسلط بر نفت !
يك ملت و يك كشور اسلامى را با اين عنوان كه شما نمى توانيد و ما بايد باشيم ، از همه حقوق متداول و رايجِ پذيرفته شده جهانى ، محروم مى كنند؛ و مى گويند ما بايد به شما دمكراسى بدهيم ! كدام دمكراسى و چه جور دمكراسى يى ؟! اين دمكراسى و مردم سالارى و حقوق مردم است ؟ آن هم بعد از آن كشتار عظيمى كه در بين مردم عراق انجام گرفت !
گفتند: ما دنبال سلاح كشتار جمعى آمده ايم ؛ امت اسلامى اين سؤ ال برايش مطرح شد كه سلاح شيميايى و كشتار جمعى و وسايل جنايت را چه كسى به صدام داده بود؟ مگر غير از خودشان ، كسى اينها را به صدام داده بود؟! صدام را خودشان براى ضربه زدن به اسلام و انقلاب تجهيز كردند؛ تا وقتى كه از او اميد همكارى و كمك بود، هرچه توانستند او را تجهيز كردند، بعد از آن كه از خاصيت افتاد و ديدند ديگر از او براى مقابله با انقلاب اسلامى و حركت بيدارى اسلام ، كارى برنمى آيد، اين چنين صحنه يى را راه انداختند.
امت اسلامى اين مسائل را دارد مى بيند؛ اين آزمايشگاه است . امت اسلامى چگونه مى تواند چشم را ببندد؛ اينها تجربه است . امروز دنياى اسلام براى به دست آوردن عزت و موجوديت و هويت خود يك راه بيشتر ندارد و آن برگشت به اسلام است ؛ البته اسلام واقعى . نه يك اسلام متحجرِ آميخته با خرافات كه دشمنان اسلام تبليغ مى كنند و مى گويند اسلام اين است ؛ اين طور اسلامى كارآمد نيست . و نه اسلامِ تطبيق داده شده با اصول امريكايى و مورد نظر غربيها، آن هم اسلام نيست . هر دوى اينها اسلام امريكايى است كه امام بزرگوار ما تقابل ايجاد كرد و فرمودند: (اسلام امريكايى ) و (اسلام ناب محمّدى ). اسلام ناب و خالص ، اسلامِ توحيد و وحدت بين امت اسلامى ، اسلامِ (و لن يجعل اللّه للكافرين على المؤ منين سبيلا)، اسلامِ (الاسلام يعلو و لا يعلى عليه )، اسلامى كه مى گويد: (و لو انّ اهل القرى امنوا و اتّقوا لفتحنا عليهم بركات من السّماء والا رض ). برگشت به اين اسلام تنها علاج و نسخه درمان امت اسلامى است . اين ممكن است و امروز حركت به سمت اين اسلام ، از شرق تا غرب دنياى اسلام همه جا را فراگرفته است و اين همان چيزى است كه دشمنان اسلام را دستپاچه كرده است .
به اين هياهوى تبليغاتى استكبار و جنجال و قدرت نمايى يى كه مى كنند، نگاه نكنيد؛ آنها از اسلام ترسيده اند و حركت عظيم اسلامى آنها را سراسيمه كرده است . لذا مجبورند به قوه قهريه متوسل شوند؛ قوه قهريه هم به دردشان نمى خورد و كارشان را علاج نمى كند. قوه قهريه دولتها و حكومتها را مى تواند از بين ببرد، ولى حركت عظيم اسلامى و مردمى را نمى تواند از بين ببرد. امت اسلامى در حال بيدار شدن و برخاستن است ؛ اين مساءله را فهميده اند و آينده امت اسلامى ، آينده يى است كه اسلام ترسيم كرده است . ما موظفيم به عنوان روشنفكر، به عنوان عالم دين ، به عنوان ماءمور دولت و مسؤ ول سياسى اين آينده را ترسيم كرده و اين پيشرفت را تسريع و تسهيل كنيم ؛ اين وظيفه ماست .
اميدواريم ان شاءاللّه اين عيد شريف براى امت اسلامى بركت و وسيله بيدارى براى همه ما باشد. و خداوند متعال توفيقاتش را بر ما نازل كند و توجهات حضرت بقية اللّه (ارواحنافداه ) را شامل حال ما كند.

والسّلام عليكم و رحمة اللّه و بركاته

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved