بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

پيام معظم له به دومين همايش سراسرى تشكلهاى اسلامى دانشگاههاى علوم پزشكى

06 / 08 / 1381

بسم الله الرحمن الرحيم

جوانان و دانشجويان عزيز
در اين گردهمايي دانشجويي مجموعه هاي متعددي از دانشجويان شركت كرده اند. اين نقطه ي روشن ديگري است كه جذابيتي طبيعي گردهمايي هاي دانشجويي را مضاعف مي سازد.
دانشجوي متعهد و آگاه از پيش از انقلاب تاكنون همواره در جستجوي مهمترين مسائل جاري كشور بوده است . او با انگيزه ي آگاهي و نشاطي كه لازمه ي محيطهاي دانشجويي است , در پي آن است كه آرمان هاي والا و تعهدآور خود را در پيگيري اين گونه مسائل جستجو كند و در راه تحقق آن گام نهد. اين نيز خصوصيت طبيعي ديگري براي محيطهاي دانشجويي است .
امروز سرآغاز فهرست بلند مسائل كشور , مسئله ي عدالت است . دانشجوي جوان اگر چه خود برخاسته از قشرهاي مستضعف جامعه هم نباشد , به عدالت اجتماعي و پر كردن شكافهاي طبقاتي به چشم يك آرزوي بزرگ و بي بديل مي نگرد.
اين احساس و انگيزه در دانشجو , پر ارج و مبارك است و مي تواند پايه ي قضاوتها و برنامه هاي عملي او براي حال و آينده باشد. اگر عدالت ـ عدالت واقعي و ملموس و نه فقط سخن گفتن از عدالت ـ آرزو و آرمان و هدف برنامه ريزي هاست , پس بايد هر پديده ي ضد عدالت در واقعيات كشور مورد سووال قرار گيرد.
مسابقه ي رفاه ميان مسوولان , بي اعتنايي به گسترش شكاف طبقاتي در ذهن و عمل برنامه ريزان , ثروت هاي سربرآورده در دستاني كه تا چندي پيش تهي بودند , هزينه كردن اموال عمومي و اقدامهاي بدون اولويت , و به طريق اولي در كارهاي صرفا تشريفاتي , ميدان دادن به عناصري كه زرنگي و پررويي آنان همه گلوگاههاي اقتصادي را به روي آنان مي گشايد , و خلاصه پديده ي بسيار خطرناك انبوه شدن ثروت دردست كساني كه آمادگي دارند آنرا هزينه ي كسب قدرت سياسي كنند و البته با تكيه بر آن قدرت سياسي اضعاف آنچه را هزينه كرده اند , گرد مي آورند.
اينها و امثال آن نقطه هاي استفهام برانگيزي ست كه هر جوان معتقد به عدل اسلامي , ذهن و دل خود را به آن متوجه مي يابد و از كساني كه مظنون به چنين تخلفاتي شناخته مي شوند پاسخ مي طلبد و همچنين در كنار آن از دولت و مجلس و دستگاه قضايي , عملكرد قاطعانه براي ريشه كن كردن اين فسادها را مطالبه مي كند.
امروز اين مهمترين و مطرح ترين مسئله ي كشور ماست و نسل جوان دانشجوي متعهد و مومن نمي تواند نسبت به آن بي تفاوت بماند.
توفيقات همگان را از خداوند متعال خواستارم .
والاسلام عليكم و رحمه الله
سيد علي خامنه اى
06 / 08 / 1381

 

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved