بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

مـتـن حكم تنفيذ هشتمين دوره رياست جمهورى


11 / 5 / 80

بسم الله الرحمن الرحيم

بـه يـارى الطاف كريمانه خداوند متعال و دعاى مستجاب حضرت بقيه الـلـه روحـى فداه, اكنون دوره تازه اى از مسئوليت اجرايى كشور آغاز مى شود.
ايـن هـشـتمين بار است كه ملت بزرگ ايران در آزمون انتخاب رئيس جـمـهور, مـوفـق و سربلند شده و دخالت سرنوشت ساز خود در اداره كـشـور را بـه نـمـايـش نـهاده و اقـتدار ملى نظام اسلامى را به جـهانـيان نشان مى دهد. اين افتخارات مرهون انقلاب اسلامى و رهبر كـبـير آن و فداكارى شهيدان و ايثارگران و مومنان صادق و صابرى اسـت كـه جـان و تـوان خـود را در مبارزه با رژيم زور و فساد و اسـتبداد و نظام بين المللى سلطه جو و غارتگر پشتيبان آن مبذول كردند.
خـداونـد مـتـعال را بـر هـدايت و رحمتش سپاس مى گويم و به ملت عـالـيـقـدر ايـران كـه با هوشمندى و پايدارى خود, پرچم حاكميت اسـلامـى را بـرافراشتند و در طوفانها و گردبادها, سرافراز نگاه داشتند, درود مى فرستم.
مـردم ايران در فضايى آرام و با رفتارى متين و با اكثريتى قاطع و شـورانگيز شخصيتى انقلابى و فرزانه, منتسب به بيت سيادت و علم و تـقوا را كه اينك چهار سال تجربه مديريت كلان بر مزاياى ايشان افـزوده اسـت به رياست جمهورى برگزيدند و پاى بندى خود, به دين و اخـلاق و ارزشـهاى مـعنـوى, بـستگى خود را به روحانيت و سيادت نشان دادند.
ايـنـك كـه بحمدالله اين فرصت تازه و فضاى پرنشاط در كشور پديد آمـده اسـت, جـاى آن اسـت كـه لحظه لحظه وقت مسئولان و نخبگان و امـنـاى ملت به خدمت و تلاش مخلصانه سپرى شود و عزم و همت همگان روى بـسـطـ عدالت و ارتقاء موقت و معنويت و گشايش امر اقتصاد و مـعيـشـت عـمومى معطوف گردد و فقر و فساد و تبعيض محصول حاكميت جـهل و ظـلم و خودكامگى طواغيت بس طولانى است از صفحه زندگى ملت ايران زدوده شود.
بـى شـك هـر اقدام مجاهدت آميز رئيس جمهور محترم و ديگر مسئولان درايـن راه مـشـمـول كمك و پاداش الهى و پاسخ شايسته به حضور و صـمـيـميت مردم و مورد تاييد و همكارى اين خدمتگزار خواهد بود. ايـنـجـانـب بـا سـپاس خداوند متعال و عرض تبريك به ملت عزيز و بـامـعرفـت بـه مـراتب شايستگى انديشمند فرزانه جناب حجت الاسلام آقـاى سـيدمحمد خاتمى دامت معالى, راى ملت را تنفيذ و ايشان را به رياست جمهورى اسلامى ايران, منصوب مى كنم.
بـديـهى است كه تنفيذ اينجانب و راى ملت تا زمانى است كه ايشان بـه تـعهد خـود و صـراط مستقيمى كه تاكنون در پيش داشتند, يعنى راه اسـلام و احـكـام نورانى آن و دفاع از مستضعفان و مظلومان و ايـسـتادگى در برابر دشمنان مستكبر و زورگو پايبند باشند كه با توفيق الهى همواره چنين خواهد بود ان شاءالله.
رئـيـس محترم جمهور را به ياد خدا و اغتنام فرصت زودگذر و اخلاص در عمل توصيه مى كنم و قـدردانـى از مـلـت و مـراقبت از منافع ملى و اولويت دادن به نـيـاز قشرهاى مستضعف و گرامى شمردن ارزش هاى والاى دين و انقلاب را بـه ايـشـان مـتـذكر مى گردم و توفيق و هدايت و كمك الهى را براى ايشان و همه مسئولان كشور مسئلت مى كنم.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته
سيدعلى خامنه اى

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved