بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

بيانات رهبر معظم در ديدار فرماندهان و كاركنان نيروى هوايى

19 / 11 / 79

به مناسبت سالگرد بيعت جاودانه و حماسى اين نيرو با امام خمينى در 19 بهمن 57

بسم الله الرحمن الرحيم

عزيزان من! خيلى خوش آمديد. ان شاالله اين روز به ياد ماندنى بر همه آحاد نيروى هوايى و شما حضار محترم مبارك و فرخنده باشد.

خاطره روز نوزدهم بهمن ماه, از آن قبيل خاطره هايى است كه كهنه نمى شود. بيست و دو سال از آن خاطره گذشته, اما كهنه نشده است. آن خاطره ها و حادثه هايى كهنه نمى شود كه حامل يك پيام باشد و اين پيام مخصوص يك دوره نيست مربوط به هميشه است. به تاري هم كه نگاه كنيد, ميلياردها حادثه بزرگ و نيمه بزرگ اتفاق افتاده, ولى امروز هيچ كس از آنها چيزى نمى داند اما بعضى از حوادث هم اتفاق افتاده كه هرگز گمان كهنه شدن هم در آنها نمى رود.اين حادثه - يعنى آمدن عناصرى از نيروى هوايى, از حاشيه ها و از محيطهاى دور به مركز دايره انقلاب- از آن حادثه هاست.

جالب اين جاست كه اين افتخار براى نيروى هوايى- كه يك نيروى رزمى است- از راهى جز راه تحرك رزمى به دست آمد. ارتشها معمولا افتخارات خودشان را در ميدانهاى كاركرد وسايل رزمى به دست مىآورند اما نيروى هوايى ما با يك حركت عظيم انقلابى, افتخار جداگانه اى را كسب كرد.

البته نيروى هوايى ما از جهت رزم و وسايل رزمى هم هيچ كم و كسر ندارد. در دوران دفاع مقدس و قبل و بعد از آن- بخصوص در آن مواقع حساس- نيروى هوايى چه بر روى آسمان, چه بر روى زمين, چه در داخل صفوف نزديك به صفوف مقدم, چه در پشت جبهه ها و چه در داخل پايگاهها, حامل افتخار بود. هزاران ساعت پرواز افتخارآميز در پرونده نيروى هوايى ثبت است.ساخت وسايل زمينى- رادارها و وسايل هدايت شونده زمينى- و به كارگيرى بسيار دشوار و پيچيده آنها جزو افتخارات نيروى هوايى است كه شهيد ستارى قبل از آن كه فرمانده نيروى هوايى بشود, يكى از قهرمانهاى اين ميدان بود. او و بسيارى ديگر كه الان در بين شما هستند و من آنها را مى شناسم, از همان زمان و بعد از آن زمان, در داخل جبهه ها لحظه به لحظه مشغول تحرك و فعاليت جانكاه, اما شيرين براى يك انسان متعهد بودند. اين افتخارات هم در پرونده نيروى هوايى ما هست, اما آن كار نيروى هوايى در ابتداى انقلاب, چيز جداگانه است افتخارى نه از شيوه معمول افتخارات نيروهاى نظامى, بلكه افتخار به وسيله يك حركت عظيم انقلابى آن جوانها- كه شايد بعضى از آنها امروز در بين همين جمعيت باشند- به مركز اقامتگاه امام- كه من خودم آن جا بودم- آمدند اينها سلاح و تجهيزات نظامى نداشتند اما جان خودشان را كف دست گرفته و آمده بودند. براى اين كه اشتباه نشود, كارتهاى شناسايى خودشان را در خيابان ايران سر دست گرفته بودند و جلو مىآمدند. اين حركت, حركت بزرگى بود. چه عاملى اين حركتها را به وجود مىآورد؟ اول, احساس تعهد است نقطه مقابل ولنگارى, بى تعهدى و وادادگى, يك انسان زنده در هر جا كه هست- چه در مسئوليت بالايى در فلان سازمان يا فلان نيرو يا در هر نقطه ديگر, چه در بدنه- بايد احساس كند كه بر دوش او يك تكليف بزرگ هست كه بايد آن را به انجام برساند.

دوم, موقع شناسى است. اگر نيروى هوايى مى خواست همين كار را فرضا ده روز بعد انجام بدهد, ديگر اين ارزش را نداشت ده روز بعد مساله اى نبود كه نيروى هوايى بخواهد به آن جا بيايد و اعلام حضور كند وقتش همان موقع بود.

سوم, دشمن شناسى است. همه كارهاى ما, يك نوع مبارزه است. زندگى, ميدان مبارزه است. شما در خانه خودتان هم كه نشسته باشيد, مجبوريد چالشى را بر خودتان تحميل كنيد تا بتوانيد تنفس كنيد و ادامه حيات بدهيد.

مبارزه ها فرق مى كند كوچك و بزرگش فرق مى كند شخصى و عمومى اش فرق مى كند جهتگيرى انسانى و ضدانسانى اش فرق مى كند همه در حال مبارزه اند.

اين كه گفته اند ''انما الحيا عقيد و جهاد'', يك واقعيت است. انسان راهى را انتخاب مى كند و در راه آن مشغول چالش و مبارزه مى شود زندگى اين است. اين مبارزه عليه كيست, فلش اين مبارزه را به سمت چه كسى بايد قرار داد و جهت مبارزه كدام است- يعنى در اين مبارزه, عبارت اخراى اين كه دشمن كيست مهم است-اين عنصر سوم هم در كار آن روز نيروى هوايى وجود داشت دشمن معلوم بود.

دستگاههاى مسلط بر اين كشور كه با فريب و نيرنگ و فشارهاى گوناگون, با ادامه سلطه ظالمانه رژيم طاغوت نتوانسته بودند كارى انجام بدهند و همه چيز از دستشان در رفته بود, يك راه بيشتر نداشتند و آن, كودتاى نظامى بود. ژنرال آمريكايى را به ايران فرستادند تا زمينه كودتاى نظامى را بررسى كند. اگر قرار بود اين كودتاى نظامى انجام بگيرد, به وسيله چه كسانى انجام مى گرفت؟ به وسيله سران خودفروخته و خائنى كه در نيروهاى مسلح آن روز جا گرفته بودند. پس درواقع چه كسى مى توانست دشمن اين ملت و دين و انقلاب و اين حركت عظيم باشد؟ همان بدنه مسلحى كه آنها غصبش كرده بودند اما عناصر ممن نيروى هوايى دشمن را شناختند. از درون حصار نيروهاى مسلح, انسانهاى پاك, خوب, بااخلاص, مسلمان, ممن و متعهد خواستند اين تهمت وننگ را به خود آنها برگردانند. حركت نيروى هوايى ما در آن روز, دشمن شناسى آنها را نشان مى داد.

آيا امروز هم اين سه عنصر مهم است يانه؟ آيا امروز هم احساس تعهد مهم است يانه؟ آيا آدم ولنگار و بى اعتناى به مسئوليت و بدون احساس تعهد, ممكن است وجودش اندك فايده اى براى نيروى هوايى, براى ارتش, براى كشور و براى هر مجموعه ديگرى- جز خودش- داشته باشد؟ پس, اول, احساس تكليف است, امروز هم همان احساس تكليف براى يكايك من و شما لازم است.

حالا كه احساس تكليف كرديم, مى خواهيم كارى بكنيم بنابراين بايد موقعيت و فضا و زمينه ها و امكانات را بشناسيم تا بدانيم كدام كار, بهين و برتر است وما بايد آن را انجام دهيم. اين مبارزه بهينه در برابر كيست؟ دشمن ما كيست؟ ببينيد, امروز هم هر سه عنصر, اساسى است.

روز نوزدهم بهمن شما پرسنل نيروى هوايى, فراموش شدنى نيست هميشه مهم است وهميشه زنده خواهد ماند. آن دشمنى كه جهت اين مبارزه بايد عليه او باشد, با هر سه نقطه دروجود يكايك افراد در كشور ما مخالف است.

جوانهاى امروز در نيروى هوايى و در ارتش و درهمه نيروهاى مسلح و در سراسر كشور و در دستگاههاى مختلف, با يك احساس پاك مسئوليت و تعهد به ميدان مىآيند, اين استعداد ايرانى, اين زمينه هاى فراوان كار, اين امكاناتى كه امروز در كشور و پاى كار وجود دارد, آينده خوبى را نويد مى دهد. دشمن چگونه مى تواند از پديد آمدن آن آينده جلوگيرى كند؟ راه اولش اين است كه اين احساس تعهد را در هر انسان كارى و فعال بميراند و از بين ببرد احساس تكليف را به لااباليگرى, بى مبالاتى, ولنگارى و وادادگى تبديل كند. از راههاى مختلف هم وارد مى شوند: از راه ترويج شهوات واز راه طعمه هاى مالى و ساير راهها وارد مى شوند و انسانهاى متعهد را به يك انسان بى تعهد و بى فايده و خنثى و از دست رفته تبديل مى كنند.

نقطه دوم- يعنى موقع شناسى- هم همين طور است خيلى از اين جنجالهاى سياسى و تبليغات كه عمدتا به وسيله بوقهاى اجنبى در داخل كشور ما فضا را آلوده مى كنند و آلودگى فرهنگى و آلودگى صوتى معنوى به وجود مىآورند, براى اين است كه موقعيتها شناخته نشود, يعنى افراد ندانند كه در چه موقعيتى قرار دارند. مى بينيد كه گاهى اوقات جنجالهاى سياسى موسمى به وسيله گروهها و عناصر مختلف و بعضى از دستجات و جناحهاى گوناگون سياسى در كشور راه مى افتد اينها بلندگو هستند. گوينده ها غالبا مربوط به دشمنان آن سوى مرزها هستند كه مسئله اى را وسط ذهنيت مردم پرتاب مى كنند تا ذهن آنها را مشغول كنند و به دنبال آن, موقع شناسى از بين برود و جايگاه زمانه, نياز زمانه, موقعيت فعاليت و عمل- اين كه امروز كشور به چه كارى احتياج دارد- به دست فراموشى سپرده شود. بسيارى از نقشهاى فرهنگى دشمن در اين زمينه است.

دشمن شناسى هم همين طور است. مى بينيد بعضيها ترويج مى كنند كه ما دشمن خارجى نداريم! انسان از غفلت بعضيها تعجب مى كند. من به شما عرض كنم, اين انقلاب و اين كشور و اين حركت عظيم, بزرگترين ضربه را بر منافع چپاولگران و غارتگران بين المللى وارد كرده است. اگر اين حرف حقيقت دارد كه انقلاب اسلامى و نظام اسلامى جلوى منافع غارتگرانه بيگانگان را در اين كشور گرفته است- كه حقيقت دارد و راست است- ديگر كدام توضيحى براى اثبات وجود دشمن لازم است؟! معلوم است كه دشمن كيست و چه كسى با اين نظام مخالف است.

اكثر رسانه هاى دنيا در دست همان غارتگران است راديوها و تلويزيونها و مطبوعات و سازمانهاى خبررسانى متعلق به آنهاست غالبا در بيشتر نقاط عالم جنگ فرهنگى و سياسى عظيمى را عليه جمهورى اسلامى شروع كرده اند كه دنبال اين جنگ فرهنگى, جنگ سياسى همراه با موذيگريهاى اقتصادى و فشارهاى گوناگون است. اگر كسى اين دشمن با اين وضوح را نبيند, آيا چنانچه بدخواه نباشد, غافل نيست؟! من به شما عرض كنم, هركس امروز سعى كند نقش دشمن را در ذهنهاى مردم بى اهميت و كوچك جلوه بدهد- چه بداند, چه نداند- دارد براى دشمن كار مى كند. پس امروز هم اين سه عنصر, سه عنصر اساسى است. امروز هم ما به همين سه عنصر احتياج داريم شما هم در نيروى هوايى به اين سه عنصر احتياج داريد.

نيروى هوايى سرمايه هاى عظيمى در اختيار دارد هم سرمايه هاى تجهيزاتى بسيار عظيم و گران قيمت, و هم از آن بالاتر سرمايه هاى انسانى. در نيروى هوايى, سرمايه هاى انسانى بسيار ارزنده است. شما بايد روزبه روز نيروى هوايى را جلو ببريد. اين مطالبى كه فرمانده عزيز نيروى هوايى گفتند, در سخن و گزارش, آسان است اما در عمل بايد نشان بدهيد كه نيروى هوايى روزبه روز در حال پيشرفت, تحول و سير مثبت است و مى تواند اين كار را بكند. سازمانهاى ديگر هم مى توانند اين كار را بكنند نيروهاى ديگر ارتش هم مى توانند اين حركت سريع و عميق را به وجود بياورند سپاه پاسداران و همه بخشهاى ديگر اين كشور هم مى توانند با اتكاى به خود, با اراده قوى, با استفاده از امكانات انسانى فراوانى كه در كشور ما بحمدالله به وفور وجود دارد و با استفاده از نيروى جوانى كه امروز در كشور ما چشم را پر مى كند- اكثر مردم ما جوانها هستند اين پديده بسيار چشمگير و باارزشى است- روزبه روز ان شاالله پيشرفتها را بيشتر كنند. ما همه اينها را به بركت خيزش عظيم مردم و اين انقلاب بزرگ تاريخى داريم, كه همه طبقات ملت ما, بخصوص سازمانهاى وابسته به نظام و بالاخص نيروهاى مسلح را از حالت ركود, خوابآلودگى, عقب ماندگى, تخدير و ذلت زير سلطه بيگانگان بيرون آورد و به آنها عزت بخشيد. بنابراين مردم ايران على رغم ميل دشمن بحمدالله قدر اين انقلاب را مى دانند و امسال كه تبليغات دشمنان عليه ملت ايران, عليه ما, عليه انقلاب و عليه نظام اسلامى از هميشه بيشتر بوده است, به فضل پروردگار خواهيد ديد كه روز بيست ودوم بهمن ملت ايران با حضور خودشان مشت محكمى به دهان دشمنان خواهند زد.

اميدوارم ان شاالله همه شما مشمول الطاف بى پايان پروردگار و مورد توجه و مشمول ادعيه زاكيه حضرت بقيالله (ارواحنا فداه) باشيد و خداوند شهداى عزيز نيروى هوايى و ديگر شهيدان عزيز كشورمان را با اولياشان محشور كند.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

 

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved